Skocz do zawartości

opaski M-Balance ktoś ma?


yukon

Rekomendowane odpowiedzi

Tiaaa, to tylko potwierdza fakt, że efekt placebo to nie legenda

 

Ok, uzywales tych plastrow? badales ich sklad? Czy opierasz sie na wlasnym widzimiesie?bo tak to akurat wyglada...

Porownanie do melatoniny jest trafione idealnie - odczuwa zblizone efekty wiec nie rozumiem co w tym nietrafionego? to ze w plastrach nie ma tej samej substancji? a gdzie ja napisalem ze to jedno i to samo? w plastrach jest w ciul roznych rzeczy + wyciagi z roznych ziolek. Czy usuwaja toksyny tego nie wiem i nie twierdze ze tak jest. Twierdze jednak ze w moim przypadku bardzo ladnie reguluja sen - nie jestem niestety w stanie stwierdzic ktory konkretnie skladnik ma na to wplyw, jako ze pelnego wykazu nie ma w opisie owych plastrow. Innych efektow dzialania plastrow nie zaobserwowalem - poza pierunsko intensywnym zapachem ziolek na stopach, ktorego jest się cięzko pozbyc

 

który regulujesz przyjmując ją w tabletkach i ma na Ciebie realny wpływ

znaczy chcesz mi powiedziec ze to co w tabletkach to dziala a to co w plastrach przechodzi przez skore to juz nie dziala - no i to jest dopiero efekt placebo :) a tak serio to troche wyrwane z kontekstu. Niemniej melatonina ma potwierdzony sklad i znamy jej dokladne dzialanie, co nadal nie dowodzi ze cos czego skladu nie znamy nie moze rowniez oddzialywac na ludzki organizm.

A porownanie do opasek jest bezsensowne - opaska jak widzielismy to kawalek silikonowego paska z hologramem, natomiast w plastrach sa blizej nieokreslone ziola - co juz na sam wech daje sie wyczuc.

 

P.S.

Placebo nie jest legenda - to bardzo skuteczny sposób leczenia - szczegolnie skuteczny w efekcie przeciwbólowym. Co nie zmienia faktu ze nie znajac skladu plastrow nie jestes w stanie udowodnic czy jest to placebo czy nim nie jest.

 

[ Dodano: 8 Listopad 2011, 11:46 ]

Poza tym od kiedy stopy są magazynem toksyn?

Moze magazynem toksym nie sa (to juz marketing) niemniej zakonczenia receptorow nerwowych wiekszosci waznych narzadow sa wlasnie na stopach - z tym chyba nie będziesz dyskutował bo jest to potwierdzone wieloma badaniami i skutecznie stosowane we wszelkiego rodzaju masażach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy chcesz mi powiedziec ze to co w tabletkach to dziala a to co w plastrach przechodzi przez skore to juz nie dziala

 

Właśnie to chcę Ci powiedzieć, bo melatonina to powtarzam hormon, którego przyjmowanie zmienia jego poziom w organizmie, a "magiczne ziółka" z dalekiego wschodu i jeszcze przechodzące dziwnym trafem przez najmniej przepuszczalną część skóry, jaką jest podeszwa stopy, no proszę Cię, jeśli masz jakąkolwiek wiedzę o biologii to wiesz, że naskórek podeszwy stopy jest praktycznie nieprzenikalny :D

 

Niemniej melatonina ma potwierdzony sklad i znamy jej dokladne dzialanie

Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego porównanie melatoniny do "cudownych" plastrów jest nietrafione ;)

 

co nadal nie dowodzi ze cos czego skladu nie znamy nie moze rowniez oddzialywac na ludzki organizm

 

tak, a brak potwierdzonych badań nie dowodzi, że przesilenie wiosenne może oddziaływać na zwiększoną liczbę masturbacji wśród orangutanów :kox:

 

atomiast w plastrach sa blizej nieokreslone ziola - co juz na sam wech daje sie wyczuc.

 

równie dobrze mógłbym nasikać na bandaż i powiedzieć Ci, że są w nim bliżej nieokreślone substancje - co już na sam węch daje się wyczuć :D

 

mniej zakonczenia receptorow nerwowych wiekszosci waznych narzadow sa wlasnie na stopach - z tym chyba nie będziesz dyskutował bo jest to potwierdzone wieloma badaniami i skutecznie stosowane we wszelkiego rodzaju masażach.

 

Proszę o potwierdzenie tego poparte badaniami (nie link do strony o medycynie naturalnej itp. szarlataństwie :D ) bo dałeś się złapać na marketingową papkę. Nie wiem, czy powiedzieć Ci ile zakończeń nerwowych masz w podeszwie stopy, czy jednak pozostawić Ci to jako zagadkę do rozwiązania, ale wynik może Cię zaskoczyć :D (mieszkasz w Lublinie, więc do Akademii Medycznej masz niedaleko :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.