Skocz do zawartości

[ANKIETA] Kiedy zmieniasz opony na zimowe ? :)


Kiedy wymieniasz opony na zimowe ? :)  

82 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Do pierwszego śniegu i lodu na letnich. Wcześniej nie ma sensu... Te 7 stopni to dla mnie tylko marketing. Wszelkie badania, do których dotarłem mówią, że opona zimowa jest lepsza od letniej tylko przy śniegu, brei pośniegowej i lodzie (sama nazwa M&S- mud and snow). I to niezależnie od temperatury. Twardość letniej gumy na suchym asfalcie i mokrej nawierzchni nie ma takiego znaczenia (przynajmniej wg badań). Ale każdy wybiera wg własnych preferencji i warunków.

Oprócz opcji "nie zmieniam" brakuje "jeżdżę na całorocznych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator
Wszelkie badania, do których dotarłem mówią, że opona zimowa jest lepsza od letniej tylko przy śniegu, brei pośniegowej i lodzie (sama nazwa M&S- mud and snow). I to niezależnie od temperatury. Twardość letniej gumy na suchym asfalcie i mokrej nawierzchni nie ma takiego znaczenia (przynajmniej wg badań). Ale każdy wybiera wg własnych preferencji i warunków.

Oprócz opcji "nie zmieniam" brakuje "jeżdżę na całorocznych".

 

Mam identyczne odczucia co do jazdy na letnich/zimowych w suchych warunkach, dlatego czekam do śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam aż średnia tygodniowa w dzień spadnie poniżej 5 stopni, wcześniej przy dobrym bieżniku i braku deszczu nie ma sensu.

Generalnie to się cieszę że idzie zima :) A już najbardziej z sytuacji gdy wieczorem pada śnieg na mieście,drogowcy jak zwykle zasypiają, ruch robi się zerowy i wtedy wszystkie skrzyżowania biorę slajdem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już najbardziej z sytuacji gdy wieczorem pada śnieg na mieście,drogowcy jak zwykle zasypiają, ruch robi się zerowy i wtedy wszystkie skrzyżowania biorę slajdem :P

 

to samo tylko, że na parkingach pod marketami, subaru + kilka cm śniegu i taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakiiii uśmiech :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na pierwszy śnieg, a czasem nawet dłużej. Historie o 7 st.C wkładam między bajki - bo wg. mnie w okresie jesienno/wiosennym dużo ważniejsze jest sprawne odprowadzanie wody w deszczowych warunkach. A w tej konkurencji opony letnie deklasują zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pokarze się pierwszy śnieg wtedy zmienię, zimówki czekają już na świeżo odmalowanych felgach chyba ze uda się dopaść adaptery z 4x100 na 5x112 to będą piękne monobloki AMG :) / mercedes zimę spędza w garażu :) /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.