Skocz do zawartości

politura = AiO ?


pavvell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napisales

W pewnych przypadkach może służyć za cleaner.

 

Stąd moja prośba o podanie tych przypadków, bo z tego co widać nie każdy to ogarnia ;)

 

[ Dodano: 13 Luty 2013, 07:49 ]

Rosemeyer, Sam używałem achillesa jako cleaner pod FK1000p bez przemywania IPĄ czy zmywaczek i wosk siedział jesienią ponad 2 miesiące ;)

 

Tyle to mi leży Glasur na HDC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi colli siedziało na DJ LP + PB PH spokojnie 3 miechy :D

 

Co do tematu to ja pytając niedawno na forum czy przed AG UDS dawać cleaner dowiedziałem się, ze nie trzeba bo UDS też jest AIO i ma właściwosci czyszczące dlatego na wiosnę zgodnie z poradą tylko UDS + Nattys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy podają co innego :o

"Genialny podkład pod wosk lub sealant."

"UDS zabezpiecza lakier, lecz może być również z powodzeniem stosowany jako podkład pod inne woski i sealant'y"

 

Tutaj opis ze strony dystrybutora "Genialny podkład pod wosk lub silant."

 

aro_77 możesz wytłumaczyć o co dokładniej chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie również czytałem, że nadaje się pod woski dlatego zmieniłem na ten sezon BH na UDS z dwóch powodów podobno lepiej maskuje niedoskonałości lakieru i lepiej się aplikuje. BH jest gęsty i mi się z nim ciężko pracowało ręcznie, a jak do tego wezmę pod uwagę, że nie muszę osobno uzywać cleanera to już w ogóle sama przyjemność aplikacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przytaczałem z 2 lata temu tekst ze strony AG np:

1.

Q. Can I use Ultra Deep Shine and then Extra Gloss Protection to give increased protection?

A. Ultra Deep Shine is a one stage final process. It is designed to be a polish and the last step in the car polishing process. If you would like to use Extra Gloss on your car, we recommend that you use Super Resin Polish, as the Ultra Deep Shine and the Extra Gloss Protection are not designed to work together and can affect the overall finish in some instances.

 

2.

Q. after applying ultra deep shine is it ok to use high definition wax as well.

A. Ultra Deep Shine is a one step product that should not be followed up with High Definition Wax or Extra Gloss Protection. If you polish with Super Resin Polish then applying High Definition Wax or Extra Gloss Protection after is recommended.

 

3.

Q. Hi, I have a light and dark coloured car. I plan to polish both before the winter using SRP, EGP and HD Wax. To keep the shine until spring is it better to top up with UDS or Aqua Wax after shampooing?

A. Firstly, Extra Gloss Protection and HD Wax do not need to be used together to offer more protection. One application of either product is all it takes. Following this main sealant application, Aqua Wax is a great product to top up the protection. Ultra Deep Shine is a polish similar to Super Resin Polish but is designed for dark vehicles suffering from hologramming. Ultra Deep Shine is not suitable to use in conjunction with Extra Gloss Protection or High Definition Wax.

 

i pewnie kilka innych by się znalazło. Oczywiście ktoś zwróci uwagę, że chodzi o woski i syntetyki AG, tak zgadza się ale wiadomo, że to strona AG więc nie będą robić obcym reklamy. Po drugie zawsze odpowiadają nie zaleca się, więc może warto spróbować ale pamiętać o tym co mówią eksperci AG by się nie rozczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do zasady (na prawdę, nie spotkałem chyba jednego produktu, który działałby odwrotnie...) wszystko co ma w nazwie glaze/filler skraca żywotność wosku, zaś wszystko po stronie cleaner wydłuża.

jedyna grupa produktów, gdzie wszystko jest zależne od konkretnego produktu to AIO, bo np. AIO Zaino wydłużało żywotność praktycznie wszystkiego, co na nie położyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Odkopie troche temat;-) ile chery glaze powinno wystarczyc gdy samochod jest bardzo malo eksploatowany ok 50km na tydzoen? (praca na miejscu) samochod garazowany. Czy nakladanie reczne bedzie nie uciazliwe i nadaje sie ten srodek do do recznego nakladania? Czy ktos uzywal na chery glaze wosk finish kare? Czy ten cherry glaze zamaskuje rysy i swirle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos uzywal na chery glaze wosk finish kare? Czy ten cherry glaze zamaskuje rysy i swirle?

Używałem, wytrzymał chyba nawet nie miesiąc, szkoda wosku, chyba,że pink wax. Jeśli chcesz wosk na CG to coś z carnaubą. Natomiast co do rys i swirli to szału nie ma,bo jeśli to AIO ścierne to mminimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chris18404, średnio. Lepiej zaopatrz się w Tri-Pada.

Co prawda nie miałem Tri Coloru w ręce, ale AIO i tak nakłada się softem, więc czy miękki okrąglak nie wystarczy?

Chyba, że masz na myśli lepsze trzymanie i szybkość pracy...

UP od Megs'a robiłem "słoneczkiem", ale ogólnie do AIO używam Tri-pada czarną stronę ze wzgl.na wygodę i dobre trzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.