pavvell Opublikowano 2 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 Czytam Wasze posty w tym wątku i opisy różnych politur. Wygląda na to że politura to preparat usuwający/maskujący drobne rysy i podkręcający kolor. Czyli połączenie delikatnej pasty polerskiej, cleanera i sealantu - AiO po prostu. Z opisów tanich politur od Sonaxa, Turtle, Porzelacka wynika że nakładamy toto po prostu na umyty wcześniej lakier jako jedyny etap pielęgnacji. Na luksusowych politurach jest informacja żeby nałożyć jeszcze wosk, ale z Waszych doświadczeń wynika że wosk na politurze leży krócej. Bo politura sama w sobie jest już śliska.
aro_77 Opublikowano 2 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 Politura = glaze, AIO = all in one, czyli cleaner, glaze i wosk/sealant.
KaczorRK Opublikowano 2 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 Politura/glaze, odżywia lakier (podkręca kolor) i maskuje drobne rysy. Nie zabezpiecza lakieru. AIO juz w jakims stopniu zabezpiecza lakier (zawiera wosk/ Sealant).
pavvell Opublikowano 2 Listopada 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 To dlaczego wosk nałożony na politurę jest mniej trwały? Regularny AiO ma na pewno więcej wosku, ale w politurze tez coś jest.
aro_77 Opublikowano 2 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 Dlatego, że wosk/sealant nie może "związać się" bezpośrednio z lakierem tylko jest "blokowany" poprzez olejki zawarte w politurze.
pavvell Opublikowano 2 Listopada 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 ... olejki zawarte w politurze. Chyba oleju słonecznikowego nie dodają. Raczej coś syntetycznego, jak w sealancie.
KaczorRK Opublikowano 2 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 Politury nie stosuje się jako ostatecznego zabezpieczenia lakieru. Kładzie się na nią wosk/sealant.
pavvell Opublikowano 2 Listopada 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 Ale na pewno politura jest lekko ściernym cleanerem.
KaczorRK Opublikowano 2 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 Czysta politura nie nie będzie ścierna.
maestro00 Opublikowano 2 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 Każda politura IMHO jest jak AIO, nadaje się do jako takiego oczyszczenia lakieru (za dużo powiedziane) i odżywienia od-mycia-do mycia. Niestety błyskawicznie znika Nic nie zastąpi położenia normalnego sealanta.
julian Opublikowano 2 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 pavvell, w Twoim poście pojawia się nieścisłość: produkt jest AIO tylko, jeśli zawiera w sobie coś zabezpieczającego lakier, czy to carnauba czy to jakiśpolimer czy inny wynalazek. jeśli coś tylko czyści i wypełnia/ czyści odżywia, podkręca, to albo cleanerem ściernym albo politurą. AIO powinno zrobić to wszystko i zabezpieczyć na ca. 3-4 tygodnie.
pavvell Opublikowano 2 Listopada 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 W tytule wątku postawiłem znak zapytania, bo chciałem dowiedzieć się czym różni się politura od AiO. Czytając opisy najbardziej pracochłonnych korekt lakieru mam wrażenie że pewne czynności są dublowane. Najpierw polerujecie na błysk lakier, znowu polerujecie go cleanerem i ponownie polerujecie go i czyścicie politurą. Nie wszystkie ale większość cleanerów i politur zawiera lekko ścierne dodatki.
SzaKal Opublikowano 2 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 pavvell, Po korekcie nie jest konieczny cliner, ale dużo jest wosków co mają cliner dedykowany, dlatego się go daje po korekcie.
malkolm Opublikowano 2 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 Po korekcie nie jest konieczny cliner i tutaj bym się z tobą nie zgodził, jeśli chcesz zapewnić max trwałość wosku po korekcie to jest niezbędne IPa lub cleaner, większość past zawiera silikony itp które osłabiają LSP
SzaKal Opublikowano 2 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 malkolm, No tak, mam na myśli że jeżeli nie cliner to IPA
aro_77 Opublikowano 2 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 Pavvell udzieliłem Ci w 2 krótkich i prostych odpowiedziach informacji, a Ty ciągniesz ten wątek jakby temat był godny dalszego rozważania. Wszystkie informacje na temat typów środków znajdziesz na forum i zapewniam Cię, że nikt tu nie dubluje roboty...
SzaKal Opublikowano 2 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 2 Listopada 2011 http://www.detailer.pl/blog/2011/05/cle ... m-polapac/ Tomek wszystko ładnie wytłumaczył
Dystrybutor Asia Krk Opublikowano 3 Listopada 2011 Dystrybutor Zgłoś Opublikowano 3 Listopada 2011 ekhm SzaKal, puki co, jeszcze nie mam rozdwojenia jaźni
Tomasz KRK Opublikowano 3 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 3 Listopada 2011 większość past zawiera silikony itp które osłabiają LSP Z tym bym się nie zgodził. Dobra pasta polerska nie może zawierać silikonu (i nie zawiera) , ponieważ żadna lakiernia by takiej pasty nie mogła używać. Chyba że pracownia artystyczna specjalizująca się w malowaniu rybich oczek Ani pasty Menzerna, ani Poorboy, czy też 3M nie zawierają silikonu.
Administrator AreK Opublikowano 3 Listopada 2011 Administrator Zgłoś Opublikowano 3 Listopada 2011 Z tym bym się nie zgodził. Dobra pasta polerska nie może zawierać silikonu (i nie zawiera) , ponieważ żadna lakiernia by takiej pasty nie mogła używać. Chyba że pracownia artystyczna specjalizująca się w malowaniu rybich oczek Ani pasty Menzerna, ani Poorboy, czy też 3M nie zawierają silikonu. Święte słowa. Wejdź z silikonem na lakiernię i na 100% łeb ukręcony. Wystarczy kropla na 5 minut i robi się ogromny problem. Jedyny silikon akceptowalny na lakierni to silikon dekarski.
SzaKal Opublikowano 3 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 3 Listopada 2011 Asia Krk, O przepraszam myślałem że to Tomek napisał
malkolm Opublikowano 4 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 4 Listopada 2011 większość past zawiera silikony itp które osłabiają LSP Z tym bym się nie zgodził. Dobra pasta polerska nie może zawierać silikonu (i nie zawiera) , ponieważ żadna lakiernia by takiej pasty nie mogła używać. Chyba że pracownia artystyczna specjalizująca się w malowaniu rybich oczek Ani pasty Menzerna, ani Poorboy, czy też 3M nie zawierają silikonu. może fakt że nie są to silikony ale inne wypełniacze, prawie każda pasta zawiera coś tam i pozostawia film na lakierze
PitBull89 Opublikowano 11 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 11 Lutego 2013 A czy na AIO mozna posmarowac jeszcze jakis wosk np petes czy nxt 2.0 pytam dlatego ze AIO ma juz jakis wosk w sobie nie ? Czy wtedy AIo moze sluzyc jako cleaner czy dac sobie spokoju i poprostu dac clearkote vania hand glaze a np. Auto Brite Euphoria sobie darowac ?? Prosze o porade
Altay Opublikowano 11 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 11 Lutego 2013 Na AIO możesz kłaść wosk, ale licz się z mocno skróconą wytrzymałością W pewnych przypadkach może służyć za cleaner. Lepiej daj ck i na to wosk, przynajmniej w warunkach, jakie obecnie panują.
Rosemeyer Opublikowano 12 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 12 Lutego 2013 W pewnych przypadkach może służyć za cleaner. A jakich?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się