Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

668562 No ja dostałem bardzo fajne warunki przy przedłużeniu (chociaż umowa kończy się w grudniu) tj. rozmowy + sms/mms bez limitu + internet 14GB = 28.98 + ajpon bez opłaty wstępnej 112, i karta nano gratis (ceny netto).

Dobrze rozumiem, że płacisz za to 30zł miesięcznie? :D

 

Co do Android vs iOS. Miesięcy temu bodajże 7 kupiłem sobie za gotóweczke Iphone'a 6. Wcześniej miałem Symbiana oraz 4 telefony z Androidem. No i co ja mogę powiedzieć? Sprzedałem Iphone'a chyba po miesiącu czy 2 i kupiłem Galaxy S7. I poniżej takie moje podsumowanie:

 

Iphone:

Na pewno szybkość działania, chociaż na swoich ostatnich telefonach już nie czułem takiego zmulenia po pewnym czasie jak na początku Androida. Na pewno dużym plusem Iphone'a jest jego synchronizacja każdej aplikacji z internetem. Czy to poczta czy to fb czy olx wszystko co sie działo odrazu pojawiało sie na telefonie. Jest to bardzo intuicyjny telefon.

Co do minusów - zamknięty system. Dla mnie jest niezrozumiałe żeby kontakty w pliku vCard trzeba było importować przez program ściągnięty ze sklepu. Jeżeli chcę sobie zachować PDFa na telefonie to muszę zainstalować do tego program i wybrać go przy pobieraniu pliku. Nie otworzę już tego pliku w innym programie, mogę tylko w tym jednym. Kolejną wadą jest brak menadżera plików.

Napewno jest to telefon, który wielu sie może podobać i ich rozumiem. Nie uważam go za zły telefon, po prostu nie trafił w mój gust

 

Galaxy S7:

Mega telefon pod względem szybkości i aparatu. Co ważne mamy całą otwartość Androida - możemy przeglądać pliki w telefonie, PDFa otwieramy w czym chcemy, mamy import kontaktów z poziomu systemu. Gorzej jest z synchronizacją. Niektóre aplikacje mają lekkie opóźnienie (rzędu kilku sekund) lub sie nie synchronizują. Ten telefon to dla mnie kieszonkowy komputer od czasu gdy pendrive'y mają złacze microusb. A jak nie mają to Samsung daje w zestawie przejściówke :D No i co najważniejsze - mogę podłączyć telefon do dowolnego komputera i po prostu zrzucić wszystkie dane bez instalacji żadnego programu. Używałem ten telefon przez pare dni z pamięcią zapełnioną w 90% i nie zwolnił co zdarza sie w wielu telefonach z Androidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze tak jest ;) W orange jako osoba prywatna (mająca również neostrade) dostałem propozycję abonamentu na 3 numery bez limitu rozmowy, 400 min roamingu, 15gb internetu za 28 zł ;) + samsung a5 15 zł miesięcznie + coś koło 300 zł opłaty wstępnej. Lecz padła decyzja zakupu najnowszego jabłka więc czekam na dostępność.

 

Swoją drogą odnośnie telefonów - ostatnio zakupiłem oneplus 3 i jestem zachwycony tym telefonem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najnowsze jabłko rozczarowało na żywo i odpuściłem zakup

 

czarny mat wygląda w moim subiektywnym odczuciu słabo, czyt. nijako, stary space gray zdecydowanie bardziej mi się podobał

 

onyx black jest fajny, ale palcuje się niemiłosiernie i do tego trzeba kupić z większą pojemnością do niczego mi nie potrzebną

 

najbardziej mnie zniechęcił jednak nowy klawisz home, te wibrację jakoś do mnie nie przemawiają :/

 

Slovak z P9 będziesz zadowolony, miałem i w sumie żałuję, że sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slovak z P9 będziesz zadowolony, miałem i w sumie żałuję, że sprzedałem.

 

Kurcze ja też rozważałem zakup P9, ale zniechęca mnie jakoś brak menu ;/

Miałem mate 7 i z tego własnie powodu go sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urcze ja też rozważałem zakup P9, ale zniechęca mnie jakoś brak menu ;/

Miałem mate 7 i z tego własnie powodu go sprzedałem.

 

Mi brak app drawera zupełnie nie przeszkadzał, wręcz przeciwnie.

 

Być może to przyzwyczajenie z ios-a bo tam też go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Została mi po Samsungu S5 ładowarka, która ładuje prądem 2A, ajfonowa ładowarka ładuje 1A. Czy mogę tą ładowarką z samsunga ładować ajfona bez jakiejkolwiek szkody dla baterii ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Została mi po Samsungu S5 ładowarka, która ładuje prądem 2A, ajfonowa ładowarka ładuje 1A. Czy mogę tą ładowarką z samsunga ładować ajfona bez jakiejkolwiek szkody dla baterii ??

 

Telefon sam reguluje prąd jakim ma się ładować, jak podłączysz ładowarkę z wyższym apmerażem, to co najwyżej wykorzysta swój max, ale telefonowi nic nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie iphone 6 16 opłaca się jeszcze kupować? pamieci dużej mi nie potrzeba bo do muzyki mam spotify a większość przechowuje na dropboxie.

Mam okazje kupic ip6 16gb od znajomego telefon jeszcze ma 3 miesiące gwarancji tmobile, lekkie ryski na tylnej obudowie, ile mogę znajomemu za niego zaproponować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.