Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

inarusbox, ten filmik zmienil moje podejście do pisania smsow i na forach przez komórkę ;) dzieki.

 

Nawiasem mowiac - szukajacym stosunkowo taniego telefonu na androidzie moge polecic se xperie neo v - jej zaleta jest chyba najlepszy ekran jaki widzialem w smartphone'ach tej klasy, wada (jedyna jak dotad zauwazona) kiepska obudowa ktora trzeszczy i szybko sie niszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swype jest fajny, tylko na początku trochę jest użerania z nim bo musi się nauczyć twojego języka :D ale i tak zdarza się że wprowadzi wyraz którego nie chcesz, ale rzeczywiście ułatwia pisanie :) Sam dużo piszę i 100% swype, a pisanie po % to poezja ze swype :lol::lol:

 

blaszczu, Samsung, jak raz zaznasz androida to już go nie wypuścisz z rąk :P Miałem trochę telefonów, w tym też te z wyższej półki, z systemów głównie symbiany bo NOKIA..... Od roku jestem z Samsungiem Galaxy S i wątpię że bym się na coś zmienił, jak już to model nowszego S2. 8-)

 

Ace to naprawde fajny telefon, fakt iż wyświetlacz ma słabszy niż S ale za to lepszy niż Gio. Cenowo też jest w miarę, a aplikacje gry itp a androidzie to temat rzeka.. i to nie mała :song:

 

sq8shq, a może słaby sygnał to wina sieci ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co mówisz o Samsungu, używam Ace z Gingerbreadem i nie zauważyłem aby gubił zasięg

 

rok czasu uzywalem (jako sluzbowego), w duecie z p990 od LG (prywatny) - jakos wykonania w stosunku do LG (ktore jakoscia nie grzesza) byla zaskakujaco niska - fakt nie rozlecial sie po roku, ale jakos wykonania na poziomie chinskiej nokli (to nie literowka).

Dodatkowo sprzedaje te i inne zreszta telefony na codzien :) z tzw. "nowosci" to presonalnie jakosc wykonania taka naprawde konkretna to trzyma chyba tylko ip4s (tyle ze cena moim zdaniem nie jest adekwatna) i lumia800 (sklepowa cena tez srednio adekwatna ale juz z drugiej reki i to nie koniecznie uzywki sa w cenie rewelacyjnej) a reszta to juz odmiany plastiku troche lepszej i troche gorszej jakosci

 

Odpalic sie moze i da wiekszosc ale czy wiekszosc dziala plynnie? no wlasnie nie dziala - w sumie tak tez byc powinno bo jest to typowy low end na androidzie i cudow osobiscie nie oczekiwalem wiec tez nie marudzilem.

 

Z zasiegiem niestety jest tak ze w punktach o slabym sygnale, wspomiany LG trzymal sygnal poprawnie (stabilnie w kazdym razie) a samsung wariowal. Teraz mam lumie 800 prywatnie (710tki leza u nas do tzw. testow wiec tez juz przekatowane :)

 

Nie twierdze ze Ace to zly telefon - bo tak nie jest ale lumia 710 jest w moim odczuciu o segment wyzej i calosc byla opisana w stosunku do lumii a nie w oderwaniu jako odczucia do konkretnego modelu

 

Co do systemu to jest kwestia gustu - WP jest jeszcze w powijakach jakby nie patrzec (mozna go porowanac do andka w pierwszych wersjach), sporo mu brakuje z jednej strony ale to tez kwestia czego oczekujesz od telefonu. Ja zmianilem andka na WP i nie zaluje. Andorid to dla mnie taki geek toy (wiecej w nim grzebalem niz z niego korzystalem :) natomiast to bylo moje podejscie wiec co do wyboru systemu to nie polecam ani nie odradzam)

Z cala pewnoscia WP to cos zupelnie innego niz android, ios, stary win czy symbian - tutaj jest calkowicie inne podejscie do uzytkownika i trzeba sprobowac aby sie przekonac. Ja bylem anty WP poki nie przyszly testowe egzemplarze i nie przetestowalem (poczatki byly dziwne bo to takie inne, przesiadka z andka byla kosmiczna) Po kilku dniach zauwazylem ze nie dlubie w telefonie ale korzystam i zeczy codzienne sa duzo przyjemniejsze na WP niz na andku.

Natomiast biora WP w obecnej postaci trzeba liczyc sie z ograniczeniami - podobnymi jak ma np ios (czyli brak pelnego bt, brak kart pamieci, brak obslugi w trybie pamieci masowej i tym podobne - imho tutaj to kwestia rozwoju systemu a nie ograniczen producenta)

 

Przy ACE mozesz zapomniec juz o wspraciu producenta dot systemu (za stary model) zostaja tylko custom romy (imho cutom romy sa genialne), przy lumii nie uswiadczysz takiego rozwarstwienia systemu jak przy andku i mozesz spodziewac sie smialo minimum rocznego wsparcia producenta liczac od dzisiaj (hardwerowo lumia 710 to praktyczne to samo co lumia 800 i obecny rodzynek nokii lumia 900)

 

sq8shq, a może słaby sygnał to wina sieci ?

z jednej strony tak (bo w miejscu ktore mialem na mysli zasieg jest dosc slaby) natomiast sa telefony ktore w danym miejscu trzymaja sygnal stabilnie i takie ktore tego nie robia poprawnie. Tam gdzie sygnal jest max to ace nie ma problemu ale tak gdzie jest minimum to juz wiele telefonow lepiej sobie z tym radzi

 

Podsumowujac. Biorac pod uwage strikte same urzadzenia - ACE i Lumia 710 to jako sam hardware zdecydowanie lumia jest polke wyzej i ja bym sie nei zastanawial. Patrzac na systemy to juz jest kestia twoich preferencji i upodoban - nie opieraj sie o opoinie ludzi, idzie gdzie, wez do reki i pobaw sie WP (niestety duzo osob wydaje o nim opinie nie majac go w reku albo majac przez 15 sekund) Jednym ten OS lezy a innym juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję przez pół dnia testować Samsunga Galaxy ACE. Bardzo mi przypadł do gustu pod każdym względem. Ja generalnie telefonu bardzo mało używam do bajerów więc nie mam aż tak wielkiego ciśnienia na Androida czy WP. Najprawdopodobniej w środę będę podpisywał umowę z operatorem to jeszcze będę chciał zobaczyć tą Lumie ale póki co faworytem jest Samsung :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ace to dobry wybór, w tej cenie oferuje sporawo. Niestety model jest już trochę na rynku i osobiście dołożyłbym do czegoś nowszego ;)

 

Z tym, że ja biorę abonament i taki oferują w niskiej cenie. A inne co mnie interesują to od 600 zł w górę co dla mnie odpada :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yukon, :good:

Arekkaz, S+ :) między Ace a S jest tak naprawdę spora różnica, wiadomo czym cena wyższa tym mniej błędów wybaczamy i czepiamy się więcej szczegółów :-] Jak kupisz S na pewno nie pożałujesz, AMOLED to już jeden wielki punkt dla S'ki :D A jak weźmiesz do rąk Ace i S to widoczna jest różnica w płynności przechodzenia ekranów i w jakości wyświetlacza - oczywiście na korzyść S'ki ;)

 

blaszczu, Samsung :good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yukon, :good:

Arekkaz, S+ :) między Ace a S jest tak naprawdę spora różnica, wiadomo czym cena wyższa tym mniej błędów wybaczamy i czepiamy się więcej szczegółów :-] Jak kupisz S na pewno nie pożałujesz, AMOLED to już jeden wielki punkt dla S'ki :D A jak weźmiesz do rąk Ace i S to widoczna jest różnica w płynności przechodzenia ekranów i w jakości wyświetlacza - oczywiście na korzyść S'ki ;)

 

blaszczu, Samsung :good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Galaxy S już od października 2010 i czytając ten wątek nadal wiem ,że to był genialny wybór zwłaszcza ,że po takim czasie (1.5 roku w elektronice to przecież lata świetlne) jest wciąż polecany. Ja go polecam również.

Ace albo SCL są ok pod warunkiem ,że nie używało się S'ki - różnica w czułości dotyku oraz w samym wyświetlaczu jest dla mnie wręcz porażająca na korzyść S'ki. Nie miałem nigdy w ręce S Plusa ale jeżeli różnice ze zwykłym są pomijalne to polecę zdecydowanie ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie bić za powtarzane N-ty raz pytanie, ale przeczytałem ten wątek, przeczytałem kilka tematów w necie i wciąż mam lekki mętlik.

 

Mam dość sporo telefonów do wyboru, a że jestem już mocno nie na czasie (przez lata używałem komunikatorów Nokii, od 9210 przez 9300, 9500 i E90), a wszystkie wyglądają tak samo ;) zwracam się o pomoc w wyborze.

 

Na mojej liście są:

 

SE Xperia neoV

SE Live (Walkman)

Samsung Galaxy Ace

Htc 7 Mozart

Samsung Galaxy 551

Nokia 500

Nokia Lumia 710

LG P500 Swift Plus

Nokia N8

 

Wszystkie te telefony mam za 1-3zł, jedynie Nokia N8 kosztowałaby w okolicach 250zł. Przekrój jest spory, przyznam się bez bicia że nie sprawdzałem wszystkich cenowo na allegro, bo z tego co zdążyłem zauważyć nie idzie to kompletnie w parze z recenzjami poszczególnych aparatów.

 

Jeśli chodzi o wymagania... jestem otwarty, miałem w życiu z 40 telefonów, przez lata zmieniałem aparaty co kilka miesięcy, teraz jakoś tak wyszło że wypadłem z obiegu na dobre dwa lata. Przerabiałem wszystkie bolączki nowych technologii, tłukące się wyświetlacze, denerwujące touchscreeny, baterie trzymające 10h (ale dawali drugą, i stację dokującą żeby ładować dwie baterie naraz, taka ciekawostka, motorola A925), miałem największe cegły ledwo mieszczące się w kieszeni itp, także naprawdę nic mnie nie zdziwi. Ma być fajny, nowy, ciekawy, grać, robić zdjęcia i nie wymagać miliarda aktualizacji softu nim uda się wgrać podstawowe aplikacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rise and Shine, też ost stałem przed wyborem, poczytałem troszke opini na necie a w konsekwencji byłem głupszy niż przed czytaniem. Później wrzuciłem na luz i zamiast telefonu wziąłem PS3 ( sprzedałem w ten sam dzien :P gdyż ja już mam PS a na tej szło zarobić tysiaka 1zł -->1000zł). 2 tygodnie temu wyszedł mi drugi abonament i trzeb było w końcu wziąść jakąś cegiełke bo mój c902 juz troszke zniszczony. Wybór padł na SE live with walkman głownie ze jego design. Nie jest jakoś piękny, ale jest w miare mały ( nie lubie dużych tablic nosić w kieszeni), ma Androida i robi dosyć ładne zdjecia jak na 5 mgpx ( c902 ma też taki aparacik a różnice są). Baternia jak to w Smart'ach bywa dupy nie urywa, ale te dwa dni wytrzymauje jak narazie przy dość nawet intensywnym używaniu i śmiganiu po necie. Na chwile obecną w podsumowaniu moge go śmiało polecić.

 

PS. Ale i tak na dniach kupie e52 ze względu na baterie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.