Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

można oglądać rzeczy na tv po kablu, nie pamiętam jak to się robi ale był nawet filmik pokazujący tę funkcje :o o co chodzi z dzialaniem nawigacji w tle? Jedziesz samochodem, przeglądasz neta i ma mówić gdzie skręcić w tym czasie? :o

 

działa po kabelku ? ciekawe jak bo ani telefon nie wykrywa TV ani TV nie wykrywa telefonu.

Nie wiem jak to jest z przeglądaniem neta i nawigacją, bo jak mam włączoną navi to telefon jest w uchwycie i neta nie przeglądam, ale Yanosik z Here Drive+ już nie bangla...

Na andku Janek miał opcję "pływającej ikony" więc miałeś go zawsze na pulpicie jak działała navi, na WP tej funkcji nie ma, nie ma nawet opcji przyciemniania/wygaszania wyświetlacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem mały test:

- włączyłem navi i włączyłem Yanosika - gdy janek jest na ekranie głównym navi traci sygnał GPS, gdy na ekranie głównym jest navi to Yanosik gubi sygnał GPS.

- włączyłem navi i otworzyłem przeglądarkę, tak jak wyżej navi traci sygnał GPS

- włączyłem navi na ekranie głównym i zablokowałem telefon, navi staci sygnał GPS

 

niestety wielozadaniowość w WP8.1 kuleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem mały test:

- włączyłem navi i włączyłem Yanosika - gdy janek jest na ekranie głównym navi traci sygnał GPS, gdy na ekranie głównym jest navi to Yanosik gubi sygnał GPS.

- włączyłem navi i otworzyłem przeglądarkę, tak jak wyżej navi traci sygnał GPS

- włączyłem navi na ekranie głównym i zablokowałem telefon, navi staci sygnał GPS

 

niestety wielozadaniowość w WP8.1 kuleje...

 

jakiego "navi" uzywales ? testowalem z here drive i zarowno przy zablokowanym ekranie jak i przegladajac poczte caly czas slychac bylo komunikaty nawigacji w czasie jazdy.

zakladam, ze jesli chodzi o yanosika to on po prostu nie zostal "napisany" do dzialania w tle.

przelaczajac na inna aplikacje yanosik jest minimalizowany i usypiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego "navi" uzywales ? testowalem z here drive i zarowno przy zablokowanym ekranie jak i przegladajac poczte caly czas slychac bylo komunikaty nawigacji w czasie jazdy.

 

no własnie tak kojarzyłem, ale od grudnia mam nową lumie i jeszcze nie pobrałem komunikatów głosowych, więc nie mogłem sprawdzić :)

 

a może masz wyłączone działanie w tle? gdzieś w ustawieniach można to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie tak kojarzyłem, ale od grudnia mam nową lumie i jeszcze nie pobrałem komunikatów głosowych, więc nie mogłem sprawdzić :)

 

a może masz wyłączone działanie w tle? gdzieś w ustawieniach można to ogarnąć

 

w yanosiku nie znalazlem nic takiego niestety...

co do dzialania w tle :

http://www.windowsmania.pl/pytania-odpo ... -tle-9438/

 

ale chyba najbardziej w tym zakresie powie ten temat:

http://yanosik.pl/forum/viewtopic.php?f=123&t=3358

 

czyli czekamy az dostosuja yanosika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też podobnie jak Kamil szukam dual sima. Jak oceniacie Lenovo? Obecne używam S3 mini i chciałbym telefon z nie większym ekranem jak 4,5" i mógłby mieć LTE. Dzisiaj prawdopodobnie wezmę na przedłużenie S4 mini ale nie wiem czy ma duala. Mogę go odsprzedać i kupić coś czego nie ma w salonach telefonii komórkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób mających doczynienia z dual sim. Co wybrać ?

Wymagania : Dual sim, budżet do 900 zł

Kolejność nieprzypadkowa :-)

 

- HTC desire 620G

- Samsung s4 mini

- Asus zenfone 5

Ja też podobnie jak Kamil szukam dual sima. Jak oceniacie Lenovo? Obecne używam S3 mini i chciałbym telefon z nie większym ekranem jak 4,5" i mógłby mieć LTE. Dzisiaj prawdopodobnie wezmę na przedłużenie S4 mini ale nie wiem czy ma duala. Mogę go odsprzedać i kupić coś czego nie ma w salonach telefonii komórkowych.

 

Ostatnio wykonałem podobny manewr. Pozbyłem się 2 letniej S4 i od jakiegoś czasu posiadam Motorolę G2. Nie używam tel do gier ani innych cudów. Tylko poczta, rozmowy telefoniczne, czasem podłącze słuchawki. Wyświetlacz całkiem ok z Gorilla. Motka jest na czystm Andku i śmiga jak trzeba. Zapłaciłem niecałe 800 zł.

Jeśli chcesz daul sim z LTE to pozostaje Lenovo, chińczyki lub Z3 za chorą kase ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja odebrałem w piątek 2 telefony - HTC Desire 620 i Samsung A3.

 

HTC miał być dla żony bo chciała białoniebieski i skończył na Allegro - nie przyjał się.

Samsunga używam ja i jest rewelka! Polecam dla tych co nie potrzebują miliardów pikseli i szukają ładnego biznesowego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jakie wady ma ten telefon?

 

Miałem trzy telefony z androidem i ani razu nie zawiesił mi się i nie miałem przycięć z których ponoć android słynie...

Teraz mam lumię z niby dedykowanym pod telefony softem i funkcjonalność tego telefonu jakoś nie powala na kolana. Brak wsparcia dla OTG, które w andku było standardem, sprawia że nie podłączymy pod lumię pendriva czy nie przeniesiemy filmiku z kamerki w aucie na pc. Brak wsparcia dla LHM, więc ogądanie zdjęć czy fimów na TV po kabelku odpada. Dużo aplikacji na WP nie działa w tle, więc można zapomnieć o korzystaniu z Yanosika (w tle) i nawigacji.

Na WP nie ma ani jednej apki do sterowania profilami głośności dzwonka, Sony miał to w standardzie. Poza tym android był bardziej dopracowany pod względem wizualnym w lumi system jest "kwadratowy" jak w win 2000...

Tak więc jedyny plus Lumi to rewelacyjny aparat i super wyświetlacz, ale do funkcjonalności androida mu jeszcze bardzo daleko... :dontknow:

Ale nie skreślam tego systemu, bo ponoć aktualizacja do W10 ma przynieść dużo ulepszeń, jednak na dzień dzisiejszy z miłą chęcią wróciłbym do andka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.