Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

Uderzaj w Sony Xperie Z1 Compact ;) Swietny telefon. Za ta cene ma chyba najlepsze "bebechy".

 

Mamuśka posiada, dobry telefon ale nie chce tego samego :) Chyba jednak zostanę przy Lumii 1020, myślę, że jak na moje potrzeby wystarczy spokojnie ;) Generalnie wydaje mi się, że w tych pieniądzach ciężko coś fajnego dorwać i nie oklepanego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha ma jeden wielki minus pamięć nie dająca się rozszerzyć.

 

W erze wszechobecnego przechowywania plików w chmurze to żaden problem ;) Mnie to nie tyka, bo starczało mi 8GB w MotoG, więc przejście na 32 to szał pał. Ale 2gb ramu robi robotę, nie powiem. Co do designu to fakt - jest po prostu ładny ;) Chociaż ja go popsułem, bo siedzi w pancernym spigenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha ma jeden minus i nie jest to pamięć bo wbudowane 32GB w zupełności wystarczają. Jej wadą jest niestety mała pojemność baterii i słaby czas czuwania, nawet włączając te wszystkie tryby oszczędzania energii to przy intensywnej eksploatacji jest niekiedy problem, żeby odłączona rano od ładowarki wytrzymała do samego wieczora.

 

Ale i tak w kategorii cena/jakość jest w czołówce, na alledrogo można kupić nówkę sztukę za 1300 zł. bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tazman, obawiałem się baterii, ale jedyny raz kiedy telefon nie wytrzymał od 8 do 22, to wtedy, kiedy bawiłem się aplikacją rejestratora trasy, i tak zrobiłem ze 100 km z włączonym rejestratorem w tle i yanosikiem. Takie kombo rozładowuje batkę momentalnie.

Ale jeżeli chodzi o dane i jakieśtam zabawy, to wychodzi tak, że podłączam o 22-23 telefon, który ma baterię rozładowaną do 40%. Więc nie ma dramatu. Bardzo fajnie zoptymalizowali zarządzanie energią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Lg G2 a teraz zakupiłem Lg G3.Oba telefony mogę polecić.Baterie podobne z tym że w g3 możemy sobie ją wymienić bądź kupić drugą bo jest możliwość otwarcia klapki tylnej.Rozdzielczość na plus dla G3 jak i nieco większy wyświetlacz.Bateria i w jednym i w drugim przy intensywnym użytkowaniu pada w jeden dzień ale trochę neta,troche smsów,troche rozmów i mamy już 2 dni ,co jak na takie "maleństwa" uważam za dobry wynik.No i jak komuś mało pamięci to g3 ma slot na kartę a g2 niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się czas wymiany mojego telefonu - lumia 820, przez dwa lata służyła dzielnie, najlepszy telefon jaki do tej pory miałem.

Jestem już praktycznie zdecydowany na 830 ale trochę się waham czy nie dopłacić do 930.

 

W tym porównaniu za 830 przemiawia:

 

*cena

*zdejmowany tylny panel, bateria itp

*możliwość rozbudowy pamięci

*wygląd (jest ciensza)

 

Za 930:

 

*lepszy aparat

*lepszy procesor i te inne ramy

*lepsza bateria (trochę, ale jednak)

 

Czy przy tym do czego używam telefonu (dzwonienie, sms, internet, zdjęcia - nie gram, nie mam tysiąca aplikacji, nie słucham muzyki) zauważę różnicę w szybkości telefonu i jest ona warta dopłaty, skoro i tak obecna 820 z zapełnioną pamięcią telefonu i na karcie (8 albo 16) działa dla mnie super szybko? :o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Lg G2 a teraz zakupiłem Lg G3.Oba telefony mogę polecić.Baterie podobne z tym że w g3 możemy sobie ją wymienić bądź kupić drugą bo jest możliwość otwarcia klapki tylnej.Rozdzielczość na plus dla G3 jak i nieco większy wyświetlacz.Bateria i w jednym i w drugim przy intensywnym użytkowaniu pada w jeden dzień ale trochę neta,troche smsów,troche rozmów i mamy już 2 dni ,co jak na takie "maleństwa" uważam za dobry wynik.No i jak komuś mało pamięci to g3 ma slot na kartę a g2 niestety nie.

A jak byś porównał aparaty. Mam obecnie g2 i trochę wkurza mnie jeśli chodzi o łapanie ostrości i robienie zdjęć w nocy. Zastanawiam się nad wymiana na g3. Jak byś porównał te dwa modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.G3 nie zastanawia się tyle nad złapaniem ostrości-wyciągasz i robisz od ręki. Ma 2 lampy błyskowe żółtą i białą-nie wiem dlaczego tak ale ma i laserowy focus który dość fajnie działa. Jestem ze zdjęć nocnych zadowolony. Wiadomo nie jest to lustrzanka bo i matryca,lampa itp. o wiele mniejsza ale znajomy fotograf się mocno zdziwił jak mu powiedziałem że robione zdjęcie telefonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz muszę dokonać ciężkiego wyboru miedzy trzema słuchawkami z tzw górnej półki dla rodzicielki. Główny nacisk jest na aparat (tak wiem że telefon jest do dzwonienia napiszecie, ale zawsze jest pod ręką), kolejny to płynność działania, ale aspekt aparatu jest na pierwszym planie, wybór tyczy sie:

1/ LG G3 (D855) LTE

2/ Samsung Galaxy S5 LTE (G900F)

3/ Sony Xperia Z3 LTE

Może ktoś sie juz borykał z podobnym dylematem i mi na szybko podpowie, bez studiowania danych technicznych, bo jak wiadomo niekiedy piksele są interpolowane i aparat z teoretycznie mniejsza ilości megapixeli robi lepsze zdjęcia niz inny wyżyłowany na potrzeby specyfikacji technicznej.

Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a'pro po Lumii, od jakiegoś czasu używam Lumii 635 i strasznie denerwuje mnie to, że jak zrobię pionowe zdjęcie i wysyłam do kogoś (np. Messenger) to wysyła się poziomo, czyli obrócone o 90st. Da się to jakoś ogarnąć żeby pionowe zdjęcia były pionowe?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się czas wymiany mojego telefonu - lumia 820, przez dwa lata służyła dzielnie, najlepszy telefon jaki do tej pory miałem.

Jestem już praktycznie zdecydowany na 830 ale trochę się waham czy nie dopłacić do 930.

 

W tym porównaniu za 830 przemiawia:

 

*cena

*zdejmowany tylny panel, bateria itp

*możliwość rozbudowy pamięci

*wygląd (jest ciensza)

 

Za 930:

 

*lepszy aparat

*lepszy procesor i te inne ramy

*lepsza bateria (trochę, ale jednak)

 

Czy przy tym do czego używam telefonu (dzwonienie, sms, internet, zdjęcia - nie gram, nie mam tysiąca aplikacji, nie słucham muzyki) zauważę różnicę w szybkości telefonu i jest ona warta dopłaty, skoro i tak obecna 820 z zapełnioną pamięcią telefonu i na karcie (8 albo 16) działa dla mnie super szybko? :o:o

 

Wczoraj kupiłem 830 :)

 

nM9KcZ.jpg

FcVBcD.jpg

19qtxv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a'pro po Lumii, od jakiegoś czasu używam Lumii 635 i strasznie denerwuje mnie to, że jak zrobię pionowe zdjęcie i wysyłam do kogoś (np. Messenger) to wysyła się poziomo, czyli obrócone o 90st. Da się to jakoś ogarnąć żeby pionowe zdjęcia były pionowe?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Bardzo dziwna sprawa...

Właśnie teraz próbowałem u siebie ( Lumia 820 ) i wysyłam przez Messenger - robię pionowo i przechodzi pionowo...

Ciekawa sprawa.

Pytanie :

U Ciebie już jest Cyan ?

Bo były po aktualizacji jakieś dość spore poprawki do aparatu, być może jest to z tym związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żaden przecież wyczyn , bo o ile taki S4 czy też S5 są szybkie w testach , to już przeskakiwanie pomiędzy ekranami, wychodzenie i wchodzenie w programy lub menu , czy "kontakty" trwa wieki . Pamięci ram w diabła ale firmowa nakładka na androida jest dużą przeszkodą . Motorola G z czystym andkiem zawstydza oba wspomniane wyżej , a kosztuje 700zł ;)

 

W tym G2 mini masz androida 4,44 czy już 5.01 ? Ponoć trochę się pospieszyli z tą aktualizacją , bo po przejściu są problemy z płynnością działania ...masz jakieś spostrzeżenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.