Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

Chcą mi w T-mobile dać alcatela idol mini 6012D - warte to coś? ew. jak nie tu, to gdzie teraz opłaca się brać abonament?

Warte jak najbardziej jeżeli cudów nie oczekujesz.

Z plusów:

- bardzo dobra matryca,

- dual sim,

- w miarę szybki procesor 1,3 GHz.

Z wad:

- 512 RAM

- 2 GB pamięci wbudowanej

- 4 GB pamięci wbudowanej traktowanej jako SD co przekłada się na brak slotu microSD

 

Ja osobiście mam Idola od sierpnia i nie dam sobie złego słowa na niego powiedzieć. Jedyna wada jaka mi doskwiera to brak możliwości robienia zdjęć w formacie 16:9.

Idol Mini we wtorek dotarł dla mojej małżonki i w tym już można robić zdjęcia w powyższym formacie. Na razie telefon nieaktywowany bo czekamy na futerał i folię na ekran. Więcej będę mógł powiedzieć w przyszłym tygodniu jak go spersonalizuję dla małżonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoozaQ, jak odpalicie mini to byłbym bardzo wdzięczny za porównanie ich do siebie ;) Bo po oglądnięciu cenników najlepiej Nam wyjdzie kupić telefon w sklepie + wziąć nju mobile a między idolem i idolem mini nie ma kosmicznej różnicy.

 

A - przesiadam się z NeoV, więc raczej przy obu modelach będę zadowolony, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :good:

 

Rozpatruję tylko te 3 marki co powiedziałem. Żadne motorole, alcatele, lg itd. :)

 

Nie ukrywam, że najlepiej coś w stylu mojego obecnego telefonu (Desire HD) wielkość i waga.

 

Ekran to min. 4.3 cala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lg l9 może ?

 

Wolałbym coś ze stajni:

 

HTC

SAMSUNG

SONY

 

Niestety miałem styczność z LG i nigdy więcej...

 

Nowka / uzywany z gwarancja ?

 

sony XPERIA T

HTC ONE X ( moze byc ciezko )

HTC ONE S , ale tez z520e ( jest to lepszy procesor tzw s4 , bylo ich malo w dystrybucji , ale warto )

 

z szajsunga to nie polece nic , bo S3 podobno zalezy jak sie trafi, a S2 jakim kultowym telefonem by nie byl to nie ma sie co cofac juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekcrx z nie dotykowych i z fajna obsługa poczty to polecam BlackBerry 9900 super sprzęt i na pewno będziesz zadowolony. Pozdrawiam. Do abonamentu dobierasz usługę BIS za 10 zł i masz nie ograniczony internet do poczty i przeglądania stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buka, co jest nie tak z tą Motką?

 

To może napiszę od siebie, jakość wykonania stoi na wysokim poziomie, spokojnie można porównać do np. Galaxy S3/S4.

Z przodu Gorilla Glass 3, z tyłu porządna plastikowa klapka wykonana z poliwęglanu

Wszystko świetnie spasowane, nic nie skrzypi.

System chodzi perfekcyjnie, podobnie jak np. w Nexus 4.

Wyświetlacz rewelacyjny, najnowszy Android 4.4.2.

Dosyć marny jest jedynie aparat - to chyba jedyna wada tego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Wam hiciora.

Zawziąłem się wczoraj i dziś i takie są tego efekty:

 

Na mój HTC Desire HD trafił ROM z:

 

Androidem 4.0.4

i

Sense 4.1 Lite

 

Efekty są takie że śmiga to zabójczo szybko. A dzisiaj rozebrałem telefon i wyczyściłem z kurzu.

Po kilku latach była go chyba tona w środku :shock:

Zaczął nawet działać czujnik zbliżeniowy !

 

Chyba kupno telefonu odwlecze się w czasie 8-)8-)8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama, nie myślałeś żeby zaaplikować CyanogenModa 11? :-]

 

No właśnie się wahałem ;)

 

Ale padło na to powyższe ustrojstwo, zobaczymy jak będzie się spisywać.

Na tę chwilę rzeczy na których mi zależy działają o wiele lepiej - np. GPS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecam 4.4.2, bo choć zmian wizualnych wielkich nie ma, to jednak poprawiono to, czego nie widać. Optymalizacja i jeszcze raz optymalizacja. U mnie na S II sprawuje się wyśmienicie i mega płynnie niezależnie od tego, ile aplikacji jest zainstalowanych. Z BT, GPS nie ma już problemów, a bateria na standardowym kernelu zaskakuje skutecznością wchodzenia w deep sleep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, troszkę się rozglądnąłem i już mam wymagania odnośnie nowego telefonu. Będę wdzięczny za pomoc:

-ekran od 4.7" w górę

-procesor od 1.2 na dwóch rdzeniach

-cena do 700zł w nówce.

-od 1gb ramu

 

Wykonalne? alcatel idol prawie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś doświadczenie z telefonem Pentagram Monster?

 

http://www.pentagram.pl/produkty/monster

 

Wiem, że są 2 wersje, z mniejszą i dwa razy większą baterią - "znajomy znajomego" ma z tą większą i podobno do 10 dni trzyma, ale czytając opinie w necie spotykam się z bardzo różnymi, jedni bardzo chwalą, drudzy nie do końca, że jak coś padnie to problem z serwisem :o Może ktoś tutaj miał i używał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shmatan, Polecam motorolę moto G. 4.5 cala (niestety trochę mniej niż zakładasz), 1Gb ramu, Qualcomm Snapdragon 400 4 rdzenie 1.2 Ghz i na dodatek android 4.4.2 KitKat. Niestety jest tam słaby aparat 5mpx oraz brak slotu na kartę pamięci a telefon produkowany jest w dwóch wersjach 8 i 16 Gb. Kolejnym minusem jest brak tego telefonu w polskiej dystrybucji ale jeśli masz znajomych w anglii to możesz kupić wersje 8Gb już za 500zł :) Polecam obejrzeć

Telefon wielokrotnie macałem więc jakby co to mogę odpowiedzieć na ewentualne pytania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.