Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dzisiaj taką przygodę: wyciąłem sobie starego sima z orange na standard Micro SIM wkładam do nowo zakupionego Nexusa 4 i nie chce go czytać :/ Próbowałem kilku patentów (resetowanie, przełączanie w tryb samolotowy itp) lecz bezskutecznie. Na początku pomyślałem, że podczas wycinania sim uległ uszkodzeniu ale po włożeniu go w ramkę która została z wycinania działa w starym telefonie. Kupiłem starter w play, włożyłem go do Nexusa 4 i wszystko działa więc o co chodzi ? mieliście już coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No ale po co kombinować - idziesz do pierwszego lepszego punktu Orange i wymieniasz kartę na microSIM...

Pewnie Twoja karta sim już była za stara na takie modyfikacje, przecież nie zmieniają tylko rozmiarów, ale w samym układzie też wprowadzają pewnie jakieś zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaV, ja również ostatnio kupiłem Nexus 4 i też chciałem przycinać starą kartę do rozmiarów MicroSIM, ale postanowiłem, że przejdę się do Play'a i zapytam o wymianę. W przeciągu 5 minut dostałem nową kartę MicroSIM za darmo, podpisałem tylko papierek o zmianie karty sim i tyle. Nie warto się paprać, szczególnie jak coś jest za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Playu owszem za darmo, w Orange taka przyjemność kosztuje 25,00 zł.

 

Najlepiej przyciąć samemu lub skorzystać z punktu gsm których pełno w galeriach/sklepach i tam zrobią to za przysłowiowe 5,00 zł.

 

Ja mam kartę normalną przycięta do micro sim, następnie micro sim została przycięta ponownie do standardu nano sim i działa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś się wypowie o alcatelu one touch idol? o samym producencie niewiele wiem, a telefon prezentuje sie ladnie...

Nie dam złego słowa na tego hebla powiedzieć. Mam go już ponad 4 miechy i nie było chwili żebym się na nim zawiódł. Dołożyłem kartę 16 GB, wszystko tam pakuję i śmiga jak ta lala, tym, że dbam o "czystość" pamięci i kiluje niepotrzebne procesy. Bateria przy moim użytkowaniu spokojnie wytrzymuje 2,5 dnia, aczkolwiek rozmowną osobą przez telefon nie jestem :P Standardowo podładowywuję co wieczór.

Z wad:

- aparat niby 8Mpixli, ale doopy nie urywa (niestety zdjęcia tylko w formacie 4:3). Poniżej zdjęcia:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 067#429067

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 974#417974

- kamera 720p też cudów nie kręci, ale na szybko jak znalazł,

- wbudowana bateria - brak możliwości wymiany.

 

Teraz poluje na mniejszego brata OT Star dla małżonki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaV, w kartach sim z Orange jest troszkę przesunięty sam czip. wiem ze wydaje sie to niemożliwe ze jest inaczej ale naprawdę jest. sam przed wczoraj wycinałem sobie właśnie na mikro sim do Z1 i jak wyciąłem według wzornika nie działało. Troszkę podszlifowałem bok do takiego stopnia ze było równo z czipiem i zaczęło dopiero wtedy działać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaV, w kartach sim z Orange jest troszkę przesunięty sam czip. wiem ze wydaje sie to niemożliwe ze jest inaczej ale naprawdę jest. sam przed wczoraj wycinałem sobie właśnie na mikro sim do Z1 i jak wyciąłem według wzornika nie działało. Troszkę podszlifowałem bok do takiego stopnia ze było równo z czipiem i zaczęło dopiero wtedy działać;)

Dobrze wiedzieć na przyszłość, też spróbuje takiego manewru w takim razie bo juz z tego nr w orange rezygnuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym odinstalować jakieś dodatki z androida, które co chwilę chcą się aktualizować i drażni mnie to. Dodatki typu: google +, muzyka play, hangouts i coś by się jeszcze znalazło. Przy zaznaczaniu opcji odinstaluj wyskakuje pytanie czy odinstalować aktualizacje androida. Nie wiem czy wywalać czy faktycznie wywali mi system. Korzystam z SIII mini na Androidzie 4.1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIII mini jest specyficznym telefonem w którym producent uniemożliwił jak w innych wersjach andka przenoszenie aplikacji na karte SD i szybko zapełnia się pamieć wewnętrzna. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest root i podmiana pamięci na aplikacje (telefon widzi kartę SD jako pamięć wewnętrzną), albo tylko więcej roboty tworzysz linuksową partycję na karcie SD i podpinasz ja jako pamięć wewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki smartfon polecilibyście do 1000 zł? Będzie to mój pierwszy telefon tego typu. Więc chciałbym żeby był w miare prosty w obsłudze.

Mój leciwy SE K770i powoli odmawia współpracy :cry: a jestem z niego mega zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.