Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

No to na placu boju zostały dwa GT-i9305 vs i9192 Galaxy S4 Mini DUOS, bo reszta słuchawek raczej nie warta jest uwagi. Jeszcze muszę doczytać czy któreś z powyższych nie maja tego co wprowadzili w S4 w przypadku flashowania custom romami

 

zasugeruje Ci Nexusa 4... oczywiście brak slotu na kartę pamięci ale jeżeli nie trzyma się filmów to miejsce zostaje... co ważne - wygląda dużo lepiej niż S3 no i 2GB ram. Poza tym andorid od google ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanko. Od mniej więcej roku czasu korzystam z Samsunga Galaxy S2 i9100, telefon kupiłem jako używany w stanie idealnym. Do tej pory byłem z niego zadowolony, ale brakuje mi już trochę mocy i świeżości, dlatego chciałbym zapytać w co warto uderzyć? Mój budżet to jakieś 1500 zł, które mogę przeznaczyć na telefon. Chodzi mi po głowie Nexus 4, czy warto w tym kierunku iść? Z tego co się orientuje to kilka osób tutaj z forum ma ten telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s3b, próbowałeś modyfikowanych romów? Jeśli nie to spróbuj najpierw zainstalować np. cyanogena. Wszelkie potrzebne informacje znajdziesz na polskim forum androida albo na xda-developers.com. Telefon potrafi po takiej zmianie dostać drugą młodość - do września używałem Galaxy S1 i nie brakowało mi niczego.

 

A jeśli już chcesz zmieniać telefon to Nexusa polecam. Wprawdzie teraz wyszła nowsza wersja ale Nexus 4 jak najbardziej daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie jedynie dwie kwestie w Nexus 4, mianowicie czytałem, że w głośniku górnym od rozmów słychać jakieś zakłócenia, bo nie ma niby ekranowania oraz że strasznie mocno się nagrzewa i jest to wyczuwalne. Czy użytkownicy Nexusa 4 mogliby to potwierdzić?

 

Jeśli chodzi o mojego SGS2 to nie narzekam na niego, jedynie co to mógłby być ciut szybszy no i ostatnio borykam się z problemem baterii, telefon zjada mi baterię nałogowo. Kupiłem nawet nową powiększoną baterię 2000 mAh i też po nocy znika mi gdzieś 40-45% baterii, a mam wyłączone wszystkie procesy, GPS, Bluetooth, WIFI, Lokalizacje itd. Chyba już SGS2 się po prostu kończy, szczególnie, że mam czystego świeżo postawionego 4.1.2 official i niestety nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem z matulą w T-Mobile w celu przedłużenia oferty i generalnie jest propozycja Galaxy SIII Mini - warte to coś? Normalnie za 1 zł proponują Galaxy Trend ale jakoś nie jestem przekonany ;)
Faktycznie mają nas za niewymagających klientów.

Jak dołożą Ci LCDka min. 40cali lub dobrego lapka to powiedz im, że się zastanowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

N4 grzeje się dość mocno jeśli się gra i ładuje w tym samym czasie. Podczas samego grania, albo samego ładowania robi się ciepły w górnej części, ale nie gorący.

Trzeszczenia raczej nie zauważyłem, ale rozmowy to dla mnie dodatkowa funkcja w smartfonie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 13 Listopad 2013, 10:22 ]

Jeśli chodzi o mojego SGS2 to nie narzekam na niego, jedynie co to mógłby być ciut szybszy no i ostatnio borykam się z problemem baterii, telefon zjada mi baterię nałogowo. Kupiłem nawet nową powiększoną baterię 2000 mAh i też po nocy znika mi gdzieś 40-45% baterii, a mam wyłączone wszystkie procesy, GPS, Bluetooth, WIFI, Lokalizacje itd. Chyba już SGS2 się po prostu kończy, szczególnie, że mam czystego świeżo postawionego 4.1.2 official i niestety nic to nie dało.

Miałem dokładnie to samo po wrzuceniu tego konkretnego Andorida do swojego SGS II. Bateria leciała w oczach. Wiele rzeczy przestało mi działać - mapy w Auto Mapie i Sygicu się sypały, nie widziały sygnału GPS, o połączeniu Bluetootha telefonu z systemem głośnowówiącym BT w aucie też mogłem pomarzyć. Myślałem, że mnie szlag jasny trafi przez tego Andka. Wreszcie postanowiłem zrootować telefon. Po zrobieniu ROOTa wszystkie te dolegliwości zniknęły. No może nie wszystkie idealnie bo we wcześniejszym Androidzie wystarczyło że raz skonfigurowałem BT telefonu z tym w aucie i potem jedynie musiałem mieć włączony BT w telefonie by auto automatycznie wykrywało i łączyło mi się z fonem. Teraz niestety muszę ręcznie, za każdym razem kiedy wsiadam do auta łączyć telefon z systemem auta.

Tak więc - ROOTuj fona. To jedyny sposób na poprawienie tej badziewnej wersji Androida.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manolito77, boje się robić root'a z racji tego, że mam pierwszą z wersji SGS2 i aplikacją sprawdzałem, że jest ryzyko zrobienia brick'a. A tak z ciekawości na jakim konkretnym sofcie jedziesz teraz? Masz coś sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s3b, to może Cyanomod Installer? Wczoraj wszedł do Google Play, nie potrzeba roota, tylko instalka apki i komputer, więcej tutaj:

http://wiki.cyanogenmod.org/w/CyanogenM ... ed_Devices

i http://antyweb.pl/instalator-cyanogenmo ... -androida/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak obiecałem na piszę kilka słów o moich odczuciach co do wybranego prze zemnie smartfonu. U mnie wybór padł na Blackberry Z10 w wersji 100-1 czyli bez LTE. Aparat spisuje się świetnie i jego menu jest bardzo intuicyjne i proste oparte na gestach. Odwzorowanie kolorów jest dobre lecz nie tak intensywne jak w Samsungach, lecz kolor biały jest bielszy niż w Samsungu. Bateria przy normalnym trybie pracy ( trochę neta, trochę wi-fi i rozmowy, wyświetlacz na 50%) wytrzymuje 3 dni co dla mnie jest wystarczające. Aparat działa szybko i płynnie, tryb wielozadaniowy też jest wydajny.Chyba najsłabszym punktem tego smartfonu jest aparat. Dal mnie to nie problem bo do zdjęć mam lustrzankę a nie smartfon. Dla tych którzy nie interesują się os-em BB ze względu na mniejszą ilość aplikacji niż na andka to napiszę taką informację że wraz z wydaniem nowego os-a BB 10.2.1 będzie można instalować aplikacje z Androida.Ja osobiście polecam bo sprzęt jest naprawdę godny polecenia i nie jest to moje pierwsze BB.

 

W razie jakiś pytań pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.