Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

Orientujecie się za ile mogę odsprzedać używaną Nokię E72?

 

Stan: dobry

Telefon kompletny (oryginalne pudełko, słuchawki, ładowarka, uchwyt navi i wszystko inne co było wraz z telefonem) - wersja Navi.

Posiada drobny defekt - głośniczek przedni zaczyna charczeć (ten, który jest wykorzysytwany przy zwykłych rozmowach, tylny używany przy odtwarzaniu dźwięków jest w porządku). Da się rozmawiać ale nieco traci się na komforcie. Cała reszta sprawna w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa na tacy miało być? Proszę :):evil:

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?b ... =Nokia+E72

 

Telefon masz niepełnowartościowy, charczenie nie jest drobnym defektem. Patrz na dolne ceny. Osobiście wystawiłbym go od 100zł na licytację, ewentualnie KT max 130-150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy S3 mini mogę mieć w abonamencie, warto go wybrać? ma ktoś z Was może?

Dołożyłbym i wziął s3, głównie ze względu na ekran i quad-core. O aktualizacjach nie wspomnę, samsung oświadczył, że s3 dostanie androida 4.2.3. Moim zdaniem fajnie, że producent dba o posiadaczy nawet nie najnowszego już sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualizacja jest tak ważna? Od andka 4.0 tak naprawdę zmiany są kosmetyczne i nie zanosi się na większe rewolucje, no może poza większą zasobożernością. Przy podobnym wyborze mam LG L9, fajny telefon, lepszy ekran (ips). Po zrootowaniu i wgraniu m.in. sterownika viper4android niezły dźwięk, wydajnościowo ok działa płynnie. Andek 4.1.2 jest już na nim dopracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualizacja jest tak ważna?

Wg mnie tak. Po ostatniej "małej" aktualizacji telefon zjada około 1% baterii na godzinę w czasie czuwania z włączonym wifi, a przy normalnym użytkowaniu wytrzymuje spokojnie 2 dni. Normalne użytkowanie to u mnie: 2 skrzynki pocztowe, często gg w tle, tapatalk z powiadomieniem, kilkadziesiąt smsów i trochę rozmów, jakiś tam widget pogodowy i kilka bajerów. Przed aktualizacją taki wynik był nie do osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Root, parę usuniętych aplikacji, część uśpiona przez np greenify i efekt podobny lub lepszy. Przy średnim używaniu bateria trzyma do 3 dni, przy wielogodzinnym słuchaniu muzyki ok. doby czyli nocne ładowanie. Nie mówię nawet o wgrywaniu romów z XDA, wystarczyło trochę poczytać i pogrzebać. Inna sprawa, że samsung ma dobre wsparcie deweloperów jak ktoś lubi częste flashowanie. Osobiście nie odczuwam wielkiej różnicy między androidem 4.0 a obecnym 4.1.2, wręcz parę rzeczy wcześniej lepiej działało. Google nie ma pomysłu na rewolucję i nie piszę teraz o poprawkach technicznych jak u Ciebie.

 

Tani i dobry, np.:

http://www.aliexpress.com/store/product ... 25760.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda :) Ale... ja jestem "techniczny", czytam, grzebię... Pierwszym zakupem do obecnego auta był kabel diagnostyczny, telefon na drugi dzień zrootowany, komputer zawsze działa, powgrywane nowe biosy, excel oprogramowany w vba, bazy optymalizowane, firmowi 'użyszkodnicy' zadowoleni ;)

 

Żeby nie było całkiem OT, Carire - jaki abo oraz jakie słuchawki masz do wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wybrałem L9, generalnie lepszy od s3 mini pod wieloma względami. Pomijając mydelniczkowy kształt, nie trawię AMOLED'a. Miałem samsunga wave i jego cukierkowe są poza zasięgiem jakości IPS'a. 600zł dopłaty... sporo. Masz jakiś cennik/listę dostępnych telefonów w wybranym abo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon masz niepełnowartościowy, charczenie nie jest drobnym defektem. Patrz na dolne ceny. Osobiście wystawiłbym go od 100zł na licytację, ewentualnie KT max 130-150zł.

 

Bez przesady :-] Głośniczek kosztuje grosze:

http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... zek%29+e72

Wymiana to też żaden problem.

Najtańsze, kompletne, z pudełkiem (a i to w opisie nie jest wyraźnie zaznaczone czy oryginalne od telefonu...) są wylistowane po 250zł. i to opcja bez uchwytu navi a to spory plus. Inaczej to rozegram... W wolnej chwili sam wymienię głośniczek, narzędzia mam. Wystawię ofertę jak będzie w pełni sprawny a jak nie uzyskam sensownej ceny (na pewno poniżej 200zł. nie zejdę) to zostawię sobie z sentymentu :)

 

A tymczasem...

Poszukuję sensownego pokrowca na telefon. Najlepszy pewnie byłby skórzany, przypinany do paska. Wytrzymały ale wewnątrz na tyle delikatny by nie rysował ekranu/obudowy, dobrze dopasowany.

Pokrowce/euti jakich firm moglibyście mi polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i kosztuje 4zł, jednak 99,9% kupujących sama tego nie zrobi :) Napraw i będzie łatwiej, a z drugiej strony... Żałuję że swego czasu odsprzedałem nokie e51, bardzo dobrze wspominam ten telefon wraz z IRDĄ i symbianem który m.in. robił za pilota uniwersalnego :)

 

Z firm kaburowych w ciemno mogę polecić nillkina (sztywne) oraz KRUSELL (skórzane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i kosztuje 4zł, jednak 99,9% kupujących sama tego nie zrobi :) Napraw i będzie łatwiej, a z drugiej strony... Żałuję że swego czasu odsprzedałem nokie e51, bardzo dobrze wspominam ten telefon wraz z IRDĄ i symbianem który m.in. robił za pilota uniwersalnego :)

 

U mnie IRDY nie ma ale mam sentyment do tego telefonu a poza tym zauważyłem ostatnio, że niestety nawigacja Here Maps nie dorównuje jeszcze tej, którą mam w E72 pod wieloma względami. Np. nie ma w niej asystenta pasa ruchu co jest bardzo użyteczną opcją. Może więc sobie zostawię ten telefon chociaż już... kieszeni brakuje bo i tak z dwóch tel. komórkowych korzystam regularnie a ten byłby trzeci :-]

 

Z firm kaburowych w ciemno mogę polecić nillkina (sztywne) oraz KRUSELL (skórzane).

 

Dzięki, ktoś jeszcze mógłby coś polecić?

Kojarzyć/mieliści styczność z Herrison, Dolce Vita (taka firma w ogóle istnieje czy taki napis sobie sprzedawcy u chińczyka zamówili? :D ), HopCell?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skórzanych mogę polecić Stilgut. Mam przy Nexusie i bardzo sobie chwale.

 

Prezentują się całkiem dobrze. Wprawdzie nie mają możliwości przypięcia do paska ale podoba mi się możliwość odsłonięcia ekranu.

Tylko trochę za bardzo się cenią... z przesyłką 150zł :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.