Skocz do zawartości

CB Radio


piotrek305

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie kupujcie anten typu wilson,

Konstrukcja powoduje zbieranie się wody w miejscu gdzie zamontowana jest cewka przez co cewka rdzewieje i dochodzi do zwarcia...

 

Można spalić końcówkę mocy.

:shock: nie słyszałem o tym, ja swoją mam dwa lata i narazie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę Ci Yosan PRO-120

:good: z tych nowych radyjek to naprawde godne polecenia, szalu nei robi ale cena jest adekwatna do mozliwosci a w stosunku do konkurencji ma naprade niezle filtry, niezla selektywnosc (chociaz alan 18 to to nie jest :kox: )

 

Do tego antene 1m badz 1.5m i bedzie :good: .

 

:good: , ML-145 od Siro z pewnego zrodla i bedzie rewelka

 

xl520 + siro as100

 

unideny nie dosc ze ciezko dostac to obecne juz nie reprezentują soba nic specjalnego - chyba ze ktos trafi na cos starego albo ze starej dostawy (nowe sa made in china, stare byly Made in Philipines i te byly klasa sama dla siebie i ciezko bylo komukolwiek dogonic jakoscia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unideny nie dosc ze ciezko dostac to obecne juz nie reprezentują soba nic specjalnego - chyba ze ktos trafi na cos starego albo ze starej dostawy (nowe sa made in china, stare byly Made in Philipines i te byly klasa sama dla siebie i ciezko bylo komukolwiek dogonic jakoscia )

 

+1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuraś napisał/a:

xl520 + siro as100

+1 :good:

+2 używam i dobrze zestrojone + odpowiednio skręcone gałeczki i jest OK ;)

Przy prędkościach autostradowych ++ trzyma jak zła - szybciej niż 200 nie leciałem więc się nie wypowiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patryczken16, jeżeli chodzi o antenę do 1m, kup Sirio Omega 27 na oryginalnym magnesie Sirio, tym większym, który ma 12,5cm średnicy. Będziesz zadowolony. Sirio AS100 też jest dobra, ale Sirio Omega 27 zbiera lepsze opinie. Ponadto możesz ją pochylic, czego z AS100 nie zrobisz.

 

Z Wilsona byłem bardzo zadowolony... do momentu, aż nie pekła mi obudowa cewki... sama z siebie. Potem poczytałem na forach, że nie jestem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patryczken16, jeżeli chodzi o antenę do 1m, kup Sirio Omega 27 na oryginalnym magnesie Sirio, tym większym, który ma 12,5cm średnicy. Będziesz zadowolony. Sirio AS100 też jest dobra, ale Sirio Omega 27 zbiera lepsze opinie. Ponadto możesz ją pochylic, czego z AS100 nie zrobisz.

 

Z Wilsona byłem bardzo zadowolony... do momentu, aż nie pekła mi obudowa cewki... sama z siebie. Potem poczytałem na forach, że nie jestem sam.

 

Dokładnie tak jak Burner pisze, mogę Ci szczerze polecić Omege 27. U mnie jeździ z Yossanem turbo 3031. Przy latanie 170 mondeo, nic złego sie z nią nie działo. Podstawie 12,5 cm. Zasieg okolo 8-10 km. Co do Unidenow to uważaj bo pełno podróbek które nadają sie do kosza a nie do nadawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny zestaw jak szczepciu, osiągi podobne ;) Szczerze polecam. Ja wziąłem yosana, bo tylko on poradził sobie z zakłóceniami z instalacji mojej laguny.

A jak tylko zrobi się cieplej to omega idzie na stałe, albo w dach albo w błotnik, zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Presidenta Johnny II + drut President Iowa (w uchwycie KF150 na wewnętrznej krawędzi tylnej klapy) i działa to bardzo dobrze. W sumie już parę razy jakieś mobile pytali z jakiego zestawu nadaję, że głos jest bardzo czysty i wyraźny.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodałem na szybko przed wyjazdem Presidenta Tommy + President Florida.

Bo Alan 100+ wyzionął ducha po raz kolejny a nie miałem czasu żeby nad nim już siedzieć.

Na trasie bardzo dobrze się spisał. Dodatkowo zniknęły zakłócenia przy włączonej klimie lub wycieraczkach. ASC całkiem przydatna rzecz.

Proste i działa a antena na przelotach do 190 się trzymała ;P nawet na trasie przy dużym wietrze i mijaniu tirów przy ok 110-120 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuraś napisał/a:

xl520 + siro as100

+1 :good:

+2 używam i dobrze zestrojone + odpowiednio skręcone gałeczki i jest OK ;)

Przy prędkościach autostradowych ++ trzyma jak zła - szybciej niż 200 nie leciałem więc się nie wypowiem :P

+3 xl520 + sirio 150 jedyny minus, że zrzucam tym batem lampy na podziemnych parkingach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz cos porzadnego to ja polece cos czego uzywam na codzien czyli President Walker + ML145( lub zamiennie z sirtel Gamma ) obie anteny sa montowane do dziury w karoserii. Dobrym radiem jest tez Johhny III czy Harry III. Jesli chesz uzywac radia w trasie to zwykle anteny min. 1m a najlepiej 1.5 w gore ewentualnie helikal 1m ktory odbiorem jest rowny, a nawet lepszy niz ML145.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gore ewentualnie helikal 1m ktory odbiorem jest rowny, a nawet lepszy niz ML145.

 

no lepszy lepszy ale gwiżdże przy jeździe powyżej 90Km/h ;)

 

Chłopaki każdy chwali zestawy jakie ma , albo kolega ma itp. Ja jeździłem na rożnych radiach, anteanach i mogę powiedzieć nic nie zastąpi jak stara dobra technologia i żadne nowe radio made in china , prc, tajwan nie zastąpi tamtych radyjek . Powtarzam sie na wielu forach , ale zależy kiedy i ile czasu potrzebuje jeździć z radiem . Jak ktoś zarabia na chleb jeżdżąc autem to musi sobie dobre radio i antenę kupić . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patryczken16, radyjo nie grzeszy filtrami zakłóceń, ogólnie też myślałem, że uniden 520 jest naj póki nie zagłębiłem się w tematykę CB ;) sam miałem tego unidena kilka lat z dokładnie tą samą anteną co Ty (as100) i wymieniłem taki zestaw na Yosana + sirio ml145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.