Skocz do zawartości

Fotelik samochodowy +18kg


Pavlik

Rekomendowane odpowiedzi

A masz ISOFIX w samochodzie? Jeśli tak to:

http://www.maxi-cosi.com/pl-pl/produkty ... pearl.aspx

 

Zbiera bardzo dobre opinie i wysokie oceny bezpieczeństwa. Możliwość montażu zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy. Jak ja wybierałem fotelik, to wszystkie inne montowane tyłem do kierunku jazdy odpadły z tego względu, że oferowały dziecku mało miejsca - nieproporcjonalnie do wielkości jaką zajmowały w samochodzie. No i potwierdzam, że jak ma być bezpiecznie to tylko tyłem do kierunku jazdy i tylko z ISOFIX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Posiadam również maxi cosi priori... w porównaniu z tobi to jest szajs, aczkolwiek posiada swoje zalety.

Wady:

- regulacja pasów poprzez przekładanie ich przez kolejne wyżej umieszczone otwory

- pasy z cienkiego materiału, gną się, wyginają przekręcają, przez co zapinki ciągle są odwrotnie niż powinny i pas jest skręcony.

zalety:

- szybszy montaz od tobi - pas przechodzi z tyłu fotelika, wymaga krótszego pasa

- rozkładane siedzenie do pozycji pół śpiącej.

 

Gdybym wiedział że te paski są zrobione z cieniutkiego pasa parcianego to bym nie wziął, zresztą cena jest porównywalna z innymi. Tutaj tylko kupujemy markę a nie jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, z isofixem, fotelik jest bardziej bezpieczny bez niego.

Trochę stary post przytoczyłem, ale chodzi że bez isofixa jest fotelik bezpieczniejszy?

 

Po prostu wcięło gdzieś "niż" pomiędzy "bezpieczny" a "bez" ;) (wyedytowałem)

Minęło sporo lat odkąd używamy fotelików firmy Recaro...i wciąż są one wg mnie nr 1 na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadziłem chłopaków do Recaro Start 2.0 (konstrukcja inna, nie siedzi się na plastikowym pudle i styropianie), jednego z Maxi Cosi Tobi właśnie. Obaj zadowolenie z przesiadki.

W Tobi mega plusem jest łatwość przestawienia fotela do spania, Recaro też się przechyla, ale znacznie trudniej to zrobić z zapiętym dzieckiem. No ale to problem rodzica, nie dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

powiem tak ale najlepsza niemiecka precyzja czyli Romer niby w testach adac 2 miejsce ale bezpieczeństwo komfort siedzenia szybki montaż isofix i bardzo łatwa obsługa np zdejmowania pokrowca do prania to dosłownie 2 minuty a jeśli chodzi o cybexa to bezpieczeństwo jedynie z zagłownikiem przednim powiem szczerze nie każde dziecko lubi brak swobody i dyskomfort w wkładaniu

 

Dodane po 1 minucie 58 sekundach:

romer trifix uniwersalny bo również montowanie pasem jak np przodu bo wiele modeli z isofixem nie ma takiej możliwości musimy wybrać albo isofix albo mocowanie pasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, my na foteliku nie oszczędzaliśmy, bo dużo się jeździ i dziecko musi być dobrze chronione.

W tym przedziale wagowym dobry jest ten fotelik Sparco photo-ace493d6-b23a-4e06-b27e-139be3e3a3b2-310x310.jpg

którym można wozić dzieci od 4 do 12 roku życia. Czyli na 8 lat jest teoretycznie spokój.

Widać że jest dobrze wykonany i powinien dać radę przez ten okres.

Specyfikację można znaleźć chociażby na Motointegrator. Nie jest tani, bo kosztował coś koło 650 zł - ale wiecie, na bezpieczeństwie się nie oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć Panowie,

Chcę kupić od jazdy po mieście dla młodego coś takiego:

 

http://allegro.pl/fotelik-podstawka-car ... i_c=111991

 

lub

 

http://allegro.pl/graco-booster-5-kolor ... 20048.html

 

Mam normalny fotelik Recaro, ale ciężko się go przerzuca między samochodami, dlatego zostanie tylko na trasy, a do miasta chce podstawkę.

 

Możecie coś polecić?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.