Skocz do zawartości

Fotelik samochodowy +18kg


Pavlik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Recaro Monze od 2 lat i ostatnio mnie drażni bo strasznie skrzypi.

to niestety jest przypadłość wielu fotelików. U mnie fotelik - nie Recaro, stuka gdy nie jest obciążony. Co do Recaro Young Sport nie mam zastrzeżeń. Ja już wybrałem - będzie Monza z isofixem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

faraon3021, young sporta mam już 2,5 roku i posłuży jeszcze kolejne 3.

Marco, http://www.espiro.eu/pr,foteliki,optima,20 - ten stuka bez obciążenia.

 

I jeszcze dlaczego Recaro? Ten ma jedną, nie wiem jeszcze czy fajną i przydatną rzecz, mianowicie dołączany stelaż/podpórka na nogi, i jeśli zdaje egzamin, to dziecko podczas jazdy ma gdzie postawić stopy, i te nie będą wisieć jak w innych fotelikach. Zastanawiam się jednak czy nie będzie to przeszkadzać podczas wsiadania/wysiadania, ale na długie trasy w sam raz. Do jazdy po mieście można to wyrzucić. Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wybaczycie post pod postem :P

Jeszcze dziś na Stokłosach jest dzień otwarty Recaro, a sklep ten ma jedną z najniższych cen na foteliki: http://www.tosia.pl/sklep/site2/i/10/dn ... ecaro.html

 

BTW. Cybexa też kupię, 15000pkt payback+104zł i będzie nowy fotelik do Volvolota :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

Nie wiem w jakim wieku jest Twoje dziecko. Mój mały ma prawie trzy lata, równo metr wysokości i jakieś 17 kg. Również używam Recaro Young Sport, i z tego co widzę to starczy jeszcze spokojnie na dwa lata. Poduszka na siedzisku jest przecież wyciągana - mój syn jeździ cały czas z tą "poduszką" pod dupką :D - oraz jest jeszcze jeden stopień regulacji wysokości siedziska.

Tak jak mówię, producent podaje, że fotelik jest do 36kg i jak dla mnie to jest wcale nie przesadzone :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie jakos nie moge przekonac do fotelikow 9-36, ktos moze mi powiedziec czym sie roznia? Jestem w 99% zdecydowany na romer king plus bo recaro ma jedna gwiazdke mniej, tylko nie wiem czy brac 9-18 czy 9-36 :o Jezeli 9-36 nie rozni sie jakoscia pod wzgledem bezpieczenstwa urwisa, to dlaczgo robi sie foteliki 9-18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie jakos nie moge przekonac do fotelikow 9-36, ktos moze mi powiedziec czym sie roznia? Jestem w 99% zdecydowany na romer king plus bo recaro ma jedna gwiazdke mniej, tylko nie wiem czy brac 9-18 czy 9-36 :o Jezeli 9-36 nie rozni sie jakoscia pod wzgledem bezpieczenstwa urwisa, to dlaczgo robi sie foteliki 9-18?

 

Moim zdaniem to kwestia zakresu regulacji. Tak naprawdę głowa u dziecka rośnie minimalnie - także te zakładki na głowę pasują - wydaje mi się, ze chodzi o to aby dosyć ciasno trzymały głowę To samo tyczy się barków - dzieci też nie rosną zbytnio w szerz (no chyba, że za często odwiedzają McDonalds :lol:). Dziecko, jeśli można to tak nazwać: "wydłuża się wzdłuż pleców" :D Recaro YS bardzo podoba mi się z tym, że ma bardzo dużo solidnego plastiku chroniącego boki, przy bocznych uderzeniach.

Tu fotelik, przynajmniej Recaro YS, zakres regulacji (wysokości "pleców" w połączeniu z wyjmowaną dodatkowo poduszką "poddupną") ma naprawdę spory. Ja tam na pewno będę dążył do tego, aby jak najdłużej jeździło w pasach pięciopunktowych.

 

Safety first! :good:

 

Na koniec powiem, że moim zdaniem producenci dlatego dzielą foteliki na tyle klas, aby częściej je wymieniać. Dobrze zaprojektowany fotelik, a za taki uważam Recaro YS, daje naprawdę dobrą ochronę w zakresie 9-36 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, z YS.problem pojawia sie zima, kiedy w zimowej kurtce dziecku jest za ciasno, dlatego dla corki kupilem landryne: Recaro Monza Seatfix, a mlody odziedziczyl YS po siostrze. Mam identyczne zdanie odnosnie ochrony przy bocznym uderzeniu no i ten material :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem pojawia sie zima, kiedy w zimowej kurtce dziecku jest za ciasno

No w sumie jeszcze nie natknąłem się na ten problem :o może dlatego, że jeszcze zima nie w pełni ;)

dla corki kupilem landryne: Recaro Monza Seatfix

W sumie ta Monza, też wygląda solidnie - właśnie oglądnąłem go sobie. Jak przyjdzie problem z kurtką, to się też nad nim zastanowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, powyżej 18kg, dzieci przepina się pasem, nie wnikam dlaczego, ale zapewne jest to związane z wytrzymałością 5 punktowych pasów montowanych w tych fotelikach. Dodatkowo, foteliki +18(tylko), takim fotelikiem jest np. Recaro Monza nie posiadają już 5 punktowych pasów.

A kupiłem z isofixem po to, aby fotelik bez dziecka oraz w momencie gdy to usiłuje w nim usiąść, ten nie latał mi po całej tylnej kanapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam i odgrzewam kotlet.

Przede mną zakup pierwszego po nosidełku fotelika. Zakres wagi 9-18kg. Zalezy mi na bezpieczeństwie i komforcie małej. Zapewne nie jeden z was ma już za sobą takie wybory. Proszę o to abyście podzielili się swoimi doświadczeniami w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxi cosi tobi posiadam, wiec mogę powiedzieć że jest dobry. Wymaga długiego pasa w aucie. Siedzisko jest wąskie więc może dziecko po czasie się nie zmieścić wszerz. Wysokość pasów ma wygodną regulację wraz z zagłówkiem. Jeśli dziecko jest szczupłej budowy to się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.