Skocz do zawartości

Rozlany napój OSHEE na dywaniki


Rise and Shine

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Pragniemy przestrzec wszystkich Was pijących napój izotoniczny "OSHEE" przed piciem lub przewożeniem go nie zabezpieczonym w samochodzie.

 

Przyjechał do nas dziś stały klient, który zakupił kilka tych napojów i jeden z nich miał prawdopodobnie wybrakowaną nakrętkę - nieszczęśliwym zrządzeniem losu, właśnie ten przewrócił się w samochodzie.

 

Efekt jest następujący... :shock:

 

oshee.jpg

 

Niestety - zdjęcie przedstawia dywanik po całej serii zabiegów w naszym studio. Próbowaliśmy wszystkiego, dwóch różnych pre-sprayów, APC w horrendalnych stężeniach (łącznie z nierozcieńczonym) szamponów do tapicerek etc... Niestety, żaden z dostępnych nam środków nie pomógł. Nawet środek do usuwania plam z atramentu nie przyniósł żadnych rezultatów. Skonsultowaliśmy się z naszym Sułtanem Tapicerek i Ekstrakcji, tzn. Kolegą Kanarem i dowiedzieliśmy się, że nawet odplamiacze Tersusa nie są w stanie sobie z tym poradzić.

 

Nasz klient ma załatwiony dywanik oraz część wykładziny podłogowej przedłużonej wersji Audi A8... :thumbdown: Będziemy jeszcze coś kombinować, ale na chwilę obecną wygląda to j/w.

 

Wrzucamy to ostrzeżenie, by i komuś z Was coś takiego się nie przytrafiło.

 

Pozdrawiamy,

Rise & Shine

 

ps. ja oficjalnie przestaję od dziś pić takie świństwa, bo skoro żadna chemia nie potrafi wytrawić tych "naturalnych barwników" to strach pomyśleć ile tego w nas zalega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Rise and Shine,

żona mi podpowiada żeby spróbować jakiś preparat z aktywnym tlenem, Mowi że na takie plamy używa vanisha.

mówiłem jej że macie raczej lepsze preparaty, ale ona mówi że tego uzywa i daje radę na plamy po napojach.

może to pomoże, ale swoją drogą niezły syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli temat jest akutalny to ja wam wysle dwie probki ciekawej chemi moze sobie z nimi poradzi

 

Ps. Slyszalem historie od goscia pracujacego w coca-coli ze kilka kropel spadlo na myta podloge i cala hala produkcyjna tam gdzie bylo mokro w kilkanascie sekund zrobila sie czarna od barwnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze barwnik zadzaialal tak jak farba do wlosow, i zabarwil wlosie doglebnie wtedy pozostaje kupic tylko nowe dywaniki.

 

[ Dodano: 11 Październik 2011, 17:05 ]

Albo kupcie farbe do wlosow w miare podobnym odcieniu i pofarbujcie te dywaniki i bedzie git a koszty z 20zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze warto wybielaczem chlorowym? Moj patent to wacik do uszu moczony w wybielaczu (nierozcienczonym), pozniej punktowo na plame, jezeli nic sie nie dzieje (tzn. material sie nie odbarwia) to uzywam smielej tzn. leje z butelki, dodam ze to patent dot. ubran, nigdy nie testowany w aucie, ale ratuje sytuacje. Pozniej oczywiscie pluknie. Aha material zawsze leciutko wigotny, no i spot test w niewidocznym miejscu wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Rise and Shine, Proponuję wam jednak kupić jeden napój izotoniczny "OSHEE" i sprawdzić czy on rzeczywiście jest zdolny do czegoś takiego...

Zawsze to można wypić, więc się nie zmarnuje - na naszych wnętrznościach plam nie widać :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypomina fraktale ... aż dziw bierze że tak dziwnie się rozlało :dontknow: . Ale kolor plam wygląda jak po akumulatorze ( kwasie ) . Miałem kiedyś podobny przypadek w firmie :wallbash:

To nie fraktale tylko butelki stały pionowo w zgrzewce - stąd dziwne okręgi ;)

 

Takie zabarwienie jest możliwe - w końcu to nie zwykły napój lecz izotoniczny.

Nie wiem jaka zaszłą reakcja z materiałem z którego wykonano dywanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zdolny, uwierz mi Rychu. Z plamą o tyle ciężko, że została już utrwalona przez próby w innym miejscu. Z reguły jest tylko jedna próba i jak nie zejdzie za pierwszym razem to może być kaplica. Ktoś rzucił dobre porównanie, że ten barwnik jest jak farba do włosów.

Adam możesz spróbować vanish może się uda.. Posiedziałem jeszcze chwilę i na spokojnie nad tym podumałem i wpadło mi coś do głowy. Sprawdź w jakim stężeniu jest wasza woda utleniona, jeśli to roztwór 5-6% nadtlenku wodoru to daj bez rozcieńczania i może zejdzie. Zapomniałem, że w detalu nie sprzedają go w czystej postaci tylko roztwory. Do plam używa się perhydrol czyli 30 %-towy roztwór nadtlenku wodoru. Kolejna sposób to ewentualnie czterochloroetylen używany w pralniach chemiczny, niestety jest dość ciężko dostępny ale może jakaś pralnia chemiczna w okolicy wam trochę odstąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zona walczyla ostatnio z plamami z marchewki na ciuszkach naszej coreczki .

Nic nie dzialalo nawet bardzo dobre proszki i odplamiacze.

Znalezlismy na necie rade zeby wywiesic ubranka na slonce :good:

Plamy znikly bez sladu dlatego pewnie i na to cos sie znajdzie.

ps. analizowaliscie sklad napoju podany ny etykiecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Nie łaska, bo nie byłem w stanie się tego pozbyć. Konieczna była naprawa lub wymiana zalanego fragmentu siedziska.

 

Zadzwoń następnym razem do nas z chęcią pomożemy i nic nie trzeba będzie wymieniać :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.