Skocz do zawartości

Rozlany napój OSHEE na dywaniki


Rise and Shine

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.carcleaningsolutions.com/mal ... eurlak.htm Widzę,że i w NL już Malco ma dystrubutora.Ogólnie w tym mieście Megsa mają i wszystko co z Ameryki.Napisz maila po angielsku lub zagadaj z jakimś busiarzem co smiga po Europie(a ze Śląska wielu ich) i za piwo Ci podwiezie pod dom.Ja już straciłem kontakty z tymi wiatrakami i nie pomoge niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

faraon3021, nie w tym przypadku, poza tym z tego co mi wiadomo to nie chodzi tylko o dywanik, sok z cytryny też jest dobrym odplamiaczem, ale preparat którym wczoraj działaliśmy na dywaniku jest na bazie cytrusów i nie "dotknął" nawet tej plamy, a byłem przekonany, że w większym lub mniejszym (z naciskiem na większym) stopniu da jej radę,

niestety... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

nie wiem czy już temat ogarnięty czy nie, ale mój pomysł jest taki:

jedź do mieszalni lakierów wodnych (normalny będzie Ci śmierdział) i poproś żeby dorobili podobny kolor i nabili w spray.

takim sprayem pomaluj dywanik i jak wyschnie weź szczotkę i go wyczesz - żeby włoski nie były takie sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

parę postów wyżej padł pomysł

takim sprayem pomaluj dywanik

sposób ten był przedstawiony na przykładzie odświeżenia tylnej półki bodajże w jakimś golfie, w programie WHEELER DEALERS...

więc pomysł jest z testowany już ;)

próbuj i pisz jaki efekt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę postów wyżej padł pomysł
takim sprayem pomaluj dywanik

sposób ten był przedstawiony na przykładzie odświeżenia tylnej półki bodajże w jakimś golfie, w programie WHEELER DEALERS...

więc pomysł jest z testowany już ;)

próbuj i pisz jaki efekt ...

 

Ja oglądałem, jak prysneli w ten sposób tylną półkę w peugeot 205 Gti ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

odgrzewam ....:)

więc zrobiłem tak, nabiłem farbę w spray -dobrali identyczną - myślę sobie jest git !!!!

ale niestety farba zachodzi w jakąś reakcję z dywanikiem - robi się duuuużo ciemniejsza od koloru właściwego !!!!!

więc ostatni możliwy sposób właściwie padł...

p.s. dodam ze spray nabijali mi w normalnej mieszalni lakierów (nie był wodny) - ale to chyba nie ma znaczenia poza zapachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś z kolegów próbowal może kiedyś dywaniki atakować taką farbą do tkanin?

http://allegro.pl/farby-farba-do-tkanin ... 87254.html

 

[ Dodano: 6 Marzec 2013, 07:55 ]

a tutaj znalazłem specyfik ale czarny z AG http://www.autogloss.pl/black-dye-srode ... znych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mojej A8 również się w ten sposób "oberwało", dywanik minimalnie natomiast natomiast mocno wykładzinie.

Próbowałem to czyścic:

- odkurzaczem piorącym Karcher z preparatem piorącym Karchera

- Wanischem

- MPC w dużym stężeniu

- Autobrite Fab Cleaner

po owych zabiegach kolor zabarwienia z intensywnie buraczkowego zmienił się na blady róż. Cóż jak się zrobi cieplej dalej będę atakował, w ostateczności z jakąś farbą pokombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już taka burza mózgów jest to zaproponuje jeszcze jeden motyw zapożyczony z branży w której bardziej siedzę, a mianowicie wykładziny biurowe. Jeżeli już są pomysły żeby wymieniać całkowicie podłogę, to może zanim to nastąpi warto spróbować sposobu zapożyczonego z wykładzin obiektowych, gdzie np. wyeksploatowany element się wycina (lub wyjmuje w przypadku płytek) i wkleja idealnie taki sam w to miejsce.

 

1 - wyciąć uszkodzony fragment wykładziny 2 - przyłożyć go do wykładziny z pod tylnej kanapy i wyciąć idealnie taki sam (fotel zakryje i nie będzie widać) 3 - wkleić łatę (tutaj trzeba by jakąś "podkładkę" zrobić od spodu, na którą się to wklei.

 

Wiem, że to nie jest najlepsze rozwiązanie, ale zanim się będzie pół wnętrza rozbierało żeby wymienić podłogę to może lepiej spróbować i sprawdzić efekt... koszty praktycznie zerowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to już gruba robota by była..... chyba zakup dywaników ori będzie jedynym wyjsciem - niestety wszystkie inne nie mają tego koloru co trzeba i u każdego z producentów kolor beżowy jest inny....

dwa dywaniki w ASO Audi 450 zl :)

co do jakiejś farby...... to już trenuje i..... nic nic nic.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze:P jeśli macie w mieście farbiarnie tkanin itp Polecam w Łodzi jest tego w brud... i bez problemu jest to do zrobienia dobrać kolor zafarbować i już. Pozdrawiam

 

tak tak , ale to niełatwa sprawa bo o ile zafarbuję sam dywanik to juz wykładziny z auta nie wytne - więc tutaj potrzebny jest srodek do farbowania w sprayu itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.