Skocz do zawartości

jak nie zniszczyc wosku na myjni bezdotykowej?


Sławek17

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Trochę dogrzeję. W Szczecinie na Szczawiowej jest myjnia, z której ostatnio korzystałem. Zapytałem czy mogę swoimi myć, było około 07:30, gościu nic nie miał przeciwko, i jeszcze chciał mi do wiadra tego ich proszku nasypać :kox:, Zapraszał ponownie tylko w godzinach jak będzie mało ludzi. Tak, że wszystko zależy od chęci i ludzkiego podejścia.

 

Cały czas z niej korzystam :)

myje albo rano w sobotę, albo w piątek wieczorem po 21 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie powiem nic odkrywczego, ale takie rzeczy to trzeba robić na myjniach wieczorem, jak "ciecia" nie ma :D

 

ja większych problemów u siebie z pianownicą nie ma. Podjeżdżam na bezdotyk przy Statoilu, staję sobie na parkingu, pianuję i po kilku minutach wjeżdżam żeby spłukać, później zjeżdżam na parking i lecę resztą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdej myjni bezdotykowej 5 program to woda demineralizowana z woskiem czy są też takie w których jest tylko woda demineralizowana?

Ostatnio opłukałem sobie zakurzone auto i niestety nie było samej wody demineralizowanej, tylko łączona z woskiem. Wolałbym samą wodę demineralizowaną bo od wosku zostały mi "plamy" na przedniej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lz, co myjnia to zwyczaj... Używałem 3 myjni u mnie w mieścinie i na każdej co innego. Powinien być opis, jak nie ma to cieć Ci powinien powiedzieć a jak jego nie ma, to może jakiś telefon mają przyklejony i jest do kogo zadzwonić...

 

A to i ja powiem, że u mnie nie ma problemu z pianowaniem czy myciem swoimi środkami. Na jednej firmowej i dwóch no name w mojej mieścinie mogę sobie podjechać. Jedyny warunek, to żeby ruchu nie było za dużego, "bo będę robił kolejkę" - tak mi dwóch cieciów powiedziało. Czyli podjeżdżam albo w środku dnia albo w nocy, po 20 - ale mi to jest na rękę a kolejki już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lz, co myjnia to zwyczaj... Używałem 3 myjni u mnie w mieścinie i na każdej co innego. Powinien być opis, jak nie ma to cieć Ci powinien powiedzieć a jak jego nie ma, to może jakiś telefon mają przyklejony i jest do kogo zadzwonić...

 

Jest opis, pytałem bo nigdy wcześniej nie korzystałem z tego typu myjni więc nie wiem czy wszędzie jest tak samo. Tam gdzie byłem była tylko woda demineralizowana z woskiem. Do spłukiwania zakurzonego auta całkiem fajna opcja, tylko te plamy mnie trochę irytowały.

Sprawdzę jeszcze na drugiej myjni, może tam jest program bez wosku albo będę jeździł ze środkiem do mycia szyb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlik, to wyglądało raczej jak nałożony i nie dotarty wosk i na lakierze tego nie zauważyłem, tylko na szybie przedniej więc to raczej nie jest to :idea:

 

W każdym bądź razie przy najbliższej okazji sprawdzę drugą myjnię i dokładniej obejrzę też lakier bo wtedy akurat po drodze wstąpiłem więc nawet dokładnie nie oglądałem auta bo zwyczajnie nie miałem na to czasu. Na szybie te plamy zauważyłem od środka, zaraz po wejściu do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja wczoraj zrobiłem tak: udałem sie na bezdotyk z marolexem i przygotowanymi 2,4l wody - w tym 80ml piany od SG i 20ml APC CG. Pierwsza połowa poszła na "prewash", następnie pułkanie i reszta roztworu ponownie na auto. Nim spułkałem obleciałem auto delikatnie samą fibrą. Na koniec finalne pułkanie, wycieranie, QD i banan na twarzy ;) nie wiem jak owa operacja wpłynęła na trwałość wosku (coli) oraz czy nie doszły nowe ryski jednakże zamierzony efekt - czyste i lśniące auto został zrealizowany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, hmm, powyżej opisałem tylko wariant którego nigdy wcześniej nie stosowałem a który przyniósł oczekiwany rezultat. Mimo wszystko ciekaw jestem czy jedno wiadro aż tak bardzo polepszylo by proces mycia... myśle że nie - szczególnie przy niezbyt mocno ubrudzonym aucie. Dwa wiadra to jak powszechnie wiadomo inna inszość ale wymagająca nieco wiecej zachodu co na myjni bezdotykowej może być trudne do zrealizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt, na wiosnę / lato myśle nad korektą zwłaszcza ze autko będzie miało już 2 lata i nie ukrywam że nim trafiłem na to forum to dobre pól roku minęło - w tym czasie popełniłem sporo błędów w pielęgnacji autka :/ W związku z powyższym mam pytanie ale wrzucę je do szybkiego pyt./odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy jest taki środek detailingowy,szampon,piana itp,którym można spryskać brudną karoserię przed umyciem na bezdotyku samą wodą zmiękczoną,a po którym bród zejdzie lepiej jak po proszku na myjni i który nie zniszczy wcześniej położonego wosku? :)

Jak nie wiecie o co mi chodzi to w skrócie napiszę tak:

-Podjeżdżam na myjnię bezdotykową.

-Pryskam karoserię przed umyciem,spłukaniem czymś(no właśnie czym?)

-wjeżdżam na myjkę i tylko spłukuję auto zmiękczoną wodą

-wycieram do sycha

-autko wyjeżdża lśniące i pachnące ;)

-na nie QD i do następnego razu

Tak to sobie wymyśliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra piana, np. autobrite magifoam, albo cos mocniejszego, ale niestety naruszy wosk trochę. Ja stosuje czasami daerg chimica multi wash stężenie 1:10/1:20 zależy od zabrudzenia,i chociaż on ma wysokie ph to przy takim rozcieńczeniu pewnie mniejsze, ale az tak bardzo wosku nie zjada. czasami wole 2 tyg wcześniej połozyc wosk niż jezdzic brudnym autem ;) I powiem wam, ze naprawdę dobrze domywa. Opryskam multi washem auto, później płukanie i auto jak wycieram do sucha to fibra jest czysta, a zawsze woze dla sprawdzenia biała fibre i przecieram najpierw doły drzwi i sa czyste;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje czasami daerg chimica multi wash stężenie 1:10/1:20

świadomy jesteś tego co robisz i co piszesz ??

Prowadzę myjnię ręczną i Ja w tym stężeniu używam jako płyn do mycia felg (szczurów) i ogólnie boję się w "normalnym" stężeniu bo odbarwia chromy i inne elementy

Dane jakie podaje producent. UWAGA!!!

Do urządzeń z lancą pianotwòrczą (dokręcany do lancy pojemnik), należy napełnić pojemnik roztworem w rozcieńczeniu 1 : 2 – 3

 

Rozcieńczenie:

 

Mycie samochodów osobowych 1 : 30-40

Mycie samochodów ciężarowych 1 : 20-30

Mycie naczep, konteneròw, plandek 1 : 20

Mycie podwozi, kòł i silników 1:10

Usuwanie insektów 1:15

Jak koś Was ma ochotę pod nadzorem sprawdzić multiash'a ....zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.