Jump to content

jak nie zniszczyc wosku na myjni bezdotykowej?


Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

myślałem o opryskaniu aktywną pianą z własnego ręcznego opryskiwacza?

Można i tak. Najlepsza "ręczna" pianownica niestety kosztuje... Gloria FM 10. Reszcie opryskiwaczy/pianownic daleko do efektu jaki daje FM 10

Link to comment
Share on other sites

cena rzeczywiście powala a poza tym nie wiem co na to obsługa myjni? Czy jedno zapełnienie pianownicy wystarczy na cały samochód (np. megane kombi)? Może ktos uzytkuje to urządzenie. Samo spłukanie to trochę za mało.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Marolexa z przerobioną końcówką od kwazara

jadę na myjkę, opryskam auto, potem tylko spłukuję wodą i jest ok

 

Wariant oczywiście tylko przy lekko brudnym aucie :) przy większych zabrudzeniach dodatkowo myję ONR-em

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

lipa z tymi myjniami samoobsługowymi, nie da rady umyć dobrze auta bo wiecznie kolejki, macie jakieś określone pory dnia (ale sensowne) aby spokojnie umyć dokładnie a nie spłukać (to jest syzyfowa praca nic więcej), dzisiaj znowu cieć na mnie krzywo się patrzył jak wyciągałem sprzęt ...więc odpuściłem, chyba trzeba będzie na ręczne zacząć jeździć

Link to comment
Share on other sites

Ja też używam proszkowego programu bo co zrobić jak nie ma jak umyć ręcznie. Fakt, że przyspiesza smierć wosku to jedyna wada tego rozwiązania, choć prostackie męskie smarowidła jak Colli czy FK specjalnie po tym nie spływają. Poza tym te 80% czystości jaką daje umycie proszkiem wystarcza na takie warunki, przynajmniej tak nie szkoda jak na drugi dzień pada ;)

Link to comment
Share on other sites

luigi

U mnie kolejki są jak się pogoda zrobi po wielu dniach zastoju słonecznego. Ale np w suche ale nisłoneczne dni, kiedy ofc najlepiej jest umyć auto, kolejek nie ma. Z rana i wieczorem również.

 

yesfan

dobrze rozumiem, że myjąć wyłącznie na bezdotyku wycierasz później auto :?:

Link to comment
Share on other sites

Piciosz, Tylko i wyłącznie jesli jest porządnie umyty. A czy jest, widzę po białym ręczniku do osuszania. Druga kwestia: od ehrle do domu mam ok. 1 km, po przejechaniu którego niewiele jest do wycierania, głównie wnęki.

Link to comment
Share on other sites

Ja wyznaje zasadę "nie dotykać" - po "bezdotyku" wycieram wyłącznie w sytuacji, gdy samochód był delikatnie okurzony od stania na "wietrze", a na duster był za brudny.

 

Zimą:

Nawoskowane auto.

Cieniutko MagiFoam - odczekać 15 minut.

Program 4 (woda demineralizowana) - sowicie.

Ciepły poseidon w opryskiwaczu - siknąć omijając szyby.

Program 4 (woda demineralizowana)

 

Koniec.

:)

Link to comment
Share on other sites

A ja nie mam problemu u siebie na bezdotyku, nikt nie pilnuje, 5 stanowisk wiec kolejki głównie przed świętami, wczoraj sobie podjechałem, VP z opryskiwacza, pedzelkowanie felg z Bilberry a dalej wiaderka z auta z ciepłą wodą z domu i jazda :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja potrafie na bezdotykówkach umyć tylko czyste auto :mrgreen:
jak ma się gdzie umyć poza bezdotykówką to nie dziwię się ... ale jesli dysponuje się tylko bezdotykiem to trza jakoś sobie rade dawać ...

 

a co najlepsze dziś jak przyjechałem na myjkę z 7 stanowisk zajęte było 1, po 5minutach zrobił się taki ruch ze ludkowie czekali po 2 do jednego stanowiska a ja gdzecznie sobie pianowałem / nie wiem skąd się to bierze ale mamy tak rodzinnie ze jak wleziemy ;) do jakiegos sklepu w którym nie ma ludzi to po chwili wejdzie jeszcze 10 osób a co najdziwniejsze jest to potwierdzone przez znajomą która ze smiechem na twarzy kilkukrotnie zauważała wzrost ruchu w momencie kiedy byliśmy u niej w sklepie i zmniejszenie ruchu po naszym wyjsciu...

 

czy to zarcie w donner kebab, czy myjnia czy inne ... a co najważniejsze to zauważyła to też moja połowica... i już się z tego śmieje ze tam gdzie pychodzimy / zarcie kebab, czy myjnia / powinniśmy dostawać rabat lub co jakiś czas gratiss :)

 

Sorry za offtop

Link to comment
Share on other sites

mówicie o myjni bezdotykowej ehrle na tym nowym rondzie w łomiankach?

Tak jest kilka stanowisk.

Ale tam też jest stróżówka i monitoring i tak dają myć?

 

Nie wiem w sumie czy erhle czy nie, nigdy sie nie przyglądałem, w Łomiankach jest tylko jeden bezdotyk. Stróżówki żadnej tam nie ma, kilka razy się zdarzyło że ktoś tam chodził i patrzył (ja akurat leciałem z billberym i pędzelkiem) i nigdy nikt nic nie mówił. Wieczorem nigdy nikogo tam nie widziałem. Wczoraj obok mnie chłopak mył silnik :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.