Skocz do zawartości

Menzerna(fg, ff lub sf) vs Megs (105 , 205)


GPR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie czym się Wam lepiej pracuje?

Menzerna Fg 500 wykończenie ff 3000 lub sf 4000 czy Megs 105 wykończenie 205.

Którym system lepszy.

 

Nie ma tak, który lepszy. Każda z nich ma swoje plusy i minusy.

Podstawowa różnica między tymi systemami, to to, że Megs ma cząsteczki ścierne, które są stałe, a Menzerna się rozkłada na mniejsze cząsteczki podczas polerowania.

Dwa zupełnie inne sposoby pracy z tymi pastami.

 

 

Dodam tylko, że moim zdaniem dla osoby, która dopiero co zaczyna zabawę w polerowanie, to łatwiejsza jest praca z Megsem, bo odchodzi czynnik długiego wypracowywania pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odp. więc jakie są plusy i minusy obu systemów?

 

3M mnie zmęczył, chciałbym zdecydować, Menzerna albo Meguiars.

Z Twojego postu wynika, że podczas pracy z 105 po ocenie, że udało mi się usunąć większość defektów lakieru nie muszę schodzić z prędkości w celu lepszego wykończenia?!

205 na średnim i miękkim padzie wykończy powierzchnie?

Menzerna Fg 500 i np. FF 3000 potrzebuje dłuższego wypracowania do osiągnięcia podobnego efektu?

 

Megs wychodzi drożej dlatego chcę mieć pewność co do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odp. więc jakie są plusy i minusy obu systemów?

 

Z Twojego postu wynika, że podczas pracy z 105 po ocenie, że udało mi się usunąć większość defektów lakieru nie muszę schodzić z prędkości w celu lepszego wykończenia?!

205 na średnim i miękkim padzie wykończy powierzchnie?

 

Jako, że cząsteczki w pastach Megsa nie rozbijają się, ważną rolę w procesie korekty tymi pastami odgrywa nacisk i prędkość, oraz ruchy ramienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegarek, chyba Ci się pomyliło z 3M.

Przy Menzernie nie ma zbytnio wpracowywania pasty. Rozprowadzenie na najniższych i ogień 1500-2000... tak więc?

 

Wiadomo, że 3M nie ma konkurencji jeśli chodzi o czas wypracowywania ;)

Może trochę przesadziłem z tym "zupełnie" innym sposobem pracy, bo to rzeczywiście nie trwa tyle co w 3M, ale polerowanie Megsem można przerwać w dowolnym momencie i nie będzie różnicy.

 

... więc tylko to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPR, Na futrze i FG 500, a nawet na miękkich i finish-ach... :)

 

Megsem można przerwać w dowolnym momencie i nie będzie różnicy.

 

... więc tylko to :)

 

:) Paweł, no troszkę się zdziwiłem, jak napisałeś o tym wypracowywaniu, bo ja tego efektu nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie, ponieważ zbieram informacje i układam w swojej głowie wszystko na temat polerowania mechanicznego i past.

Otóż tak: Jeżeli chciałbym zrobić korektę na aucie. Np. maska, (gdzie lakier nie jest oryginalny) jest szorstka i tępa w dotyku. Ale nie chce robić 100%ej korekty, tylko zniwelować trochę rys i ją wygładzić. To czy przy takim zabiegu:

1. jest możliwość użycia FG500 na twardym padzie, zrobienie mniej przejazdów i wykończenie FF3000 lub SF4000?;

2. Fg500 + miękki pad i wykończenie jak wyżej?;

3. użycie łagodniejszej pasty niż FG500 na twardym padzie i wykończenie...?

Jakbyście mogli mi przybliżyć te informację będę wdzięczny i rozwieje to moje wątpliwości na przyszłość

 

 

poratuje ktoś swoją skromną wypowiedzią ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Bardzo fajny temat ale za krotki :/

 

A jak bym mial wybierac pomiedzy megsem 105 potem 205 a menzerna 400/500 a potem 3000 ? To w co lepiej celowac ? Z czym lepiej bedzie sie pracowalo pocatkujacemu. Pomijajac i zostawiajac calkowicie cene jednej i drugiej pasty.

W menzernie boje sie troche tego procesu wypracowywania pasty. :?

 

Co moglibyscie polecic :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie czy Menzerna Fg 500 na to Megs #205 i na koniec BH lub UDS będzie ok? Z wyżej wymienionych nie mam tylko właśnie Menzerny FG500 i zastanawiam sie czy czy takie połączenie Menzerny z Megsem będzie dobre? Lakier czarny nie jest mocno zmęczony bo ma 2 lata ale na wiosne przydała by sie jakas lekka korekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dwóch etapach...

Nie każdy lakier na to pozwoli. Są lakiery, gdzie jeden etap da bardzo sensowne wyniki, a na innych trzy kombinacje to za mało.

Z mojej strony zaproponowałbym Tobie Menzerne 2500 na np. pomarańczowym flexi i 4000 na niebieskim 3Mie. Grubasów nie usuniesz, ale na większości powinno dać zadowalający efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.