Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi o to, żeby jeszcze raz zrobić te miejsca, gdzie już użyłem środka. :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy mogę na taką powierzchnie nałożyć SONAX XTREME WAX&POLISH 3 ? Ten produkt z moich obserwacji zawiera więcej wypełniaczy niż cząsteczek ściernych, a przez to nadaje całkiem niezły połysk, a wosk jest dość wytrzymały. A tak wprost - czy nie usunę nim jakiegoś efektu tego cleanera/glaze'a który nakładam ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam - podłączę się trochę pod pytanie nestea1313. Zastanawiam się nad zakupem cleanera. Bedzie używany przed Collinite 476 i Duragloss #111. Mam problem gdyż byłem juz zdecydowany na AutoGlym SRP jednak doczytalem iż wpływa on niekorzystnie na trwałość nakładanych na niego wosków. Czy np. PB Profesional Polish bedzie lepszym wyjściem? Zależy mi na dobrze przygotowanym lakierze pod wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy decydując się na użycie środków Scholl SO2 i S17 można po tym wszystkim podarować sobie pracę cleanerem ?

absolutnie nie, s17 nie wykończy dokładnie powierzchni, ścierny cleaner na miękkim padzie doda dodatkowe 2% blasku

Witam - podłączę się trochę pod pytanie nestea1313. Zastanawiam się nad zakupem cleanera. Bedzie używany przed Collinite 476 i Duragloss #111. Mam problem gdyż byłem juz zdecydowany na AutoGlym SRP jednak doczytalem iż wpływa on niekorzystnie na trwałość nakładanych na niego wosków. Czy np. PB Profesional Polish bedzie lepszym wyjściem? Zależy mi na dobrze przygotowanym lakierze pod wosk.

tak prawdę mówiąc to to SRP nie jest złe, i jest to chyba najbardziej uniwersalny środek , również colli i duraglass mają swoje cleanery

Czy mogę po położeniu #16 spolerować go polerką orbitalną z " barankiem"? Czy musi być tylko fibra i ręcznie ?

w żadnym wypadku, tylko fibra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda.Przy polerowaniu SRP praktycznie nie trzeba wkładać wysiłku. Po #16 trzeba trochę się pomęczyć. Chyba , że za długo czekam - 2-3 minuty? Myślałem,że będzie miał większy blask.Ale on chyba tak ma.

Czy mozna coś zrobić aby ten wosk bardziej błysnął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że wymienić zawsze można ale mam nadzieję ,że jest jeszcze inne wyjście. Mam kolor niebieski i lakier jest świeży. Może coś na lub pod wosk.

pod wosk można politurę położyć, zawsze to dodatkowe 2 procent doda, tylko że raczej głębi a nie połysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po #16 trzeba trochę się pomęczyć. Chyba , że za długo czekam - 2-3 minuty? Myślałem,że będzie miał większy blask.Ale on chyba tak ma.

Czy mozna coś zrobić aby ten wosk bardziej błysnął ?

Nie wiem co Ci nie pasuje w tym wosku..chyba masz jakąś podróbę.... To jeden z najprzyjemniejszych wosków w obróbce ,a i do wyglądu nie ma się do czego przyczepić...

Ale tak to jest jak się wymaga po wosku tego aby zrobił całą robotę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk to oryginał :D . Pierwszy raz go aplikowałem . Czytając i oglądając efekty u profesjonalistów na forum ,apetyt rośnie - rozumiesz :kox: . Oczywiście ,że nie mam doswiadczenia. Wosku na razie pewnie nie zmienię. Blaszki przygotowałem chyba jak należy, więc który moment przygotowania decyduje najbardziej o blasku końcowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: jakiej wielkości fragment polerujecie na raz? według poradnika dave nie powinien być większy niż 18 cali czyli koło 120 cm kw.? to by było tylko 10x12 cm ? pad ma średnicę 15 cm . pytam bo nie wychodzi mi coś korekcja :x

i jeszcze jedno: przy około 15-20 przejściach po danym fragmencie lakier dosyć się nagrzewa. czy jeśli poziom korekty nie jest satysfakcjonujący to robię fragment obok i wracam do poprzedniego jak będzie chłodny. czy wogóle nawet po 20 przejściach powinien być lekko ciepły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc który moment przygotowania decyduje najbardziej o blasku końcowym ?
Kazdy... Ale najbardziej idealnie zrobiona korekcja-to jest 90% looku

 

[ Dodano: 8 Sierpień 2010, 14:45 ]

i jeszcze jedno: przy około 15-20 przejściach po danym fragmencie lakier dosyć się nagrzewa. czy jeśli poziom korekty nie jest satysfakcjonujący to robię fragment obok i wracam do poprzedniego jak będzie chłodny. czy wogóle nawet po 20 przejściach powinien być lekko ciepły?

ja wlasciwie przejsc nie liczę-dla mnie głownym wyznacznikiem jest właśnie temp. Jeśli panel jest mocno nagrzany a poziom korekcji mnie nie zadowala przechodze dalej ,a następnie do niego wracam. A panel nagrzewa sie juz po jednym przejściu. Warto pamietać że na to jak mocno sie panel nagrzewa ma wpływ kilka czynników- rodzaj pasty ,pada,obroty,docisk itd. Można wiec szybkość grzania regulować niejako tymi czynnikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co jeszcze należy zrobić
Nie chodzi mi o 2% blasku więcej a o 20 %
Lakier fantachrom :D Pokaz no jakieś zdjęcie bo coś mi się wydaje ze fantazjujesz...

 

[ Dodano: 8 Sierpień 2010, 22:00 ]

A jeśli lakier nie wymaga korekcji - jest nowy
Nowy jest lakier czy auto? Bo jeśli lakier czyli nowa powłoka renowacyjna to wcale się nie dziwić ze Cię nie zadowala. Może być po prostu matowa kasza -slaby jakościowo lakier ,dupnie położony... Na to jest tylko jedna rada: twardy klocek, papier i ciorasz. Potem dopiero maszynka w rękę i polerka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.