Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

I pewnie potwornie swędzą.

Też myśałem że to od szamponu ale używałem różnych szamponów i czasami uczulenie miałem a czasami nie.

Kiedyś przez dłuższy czas myłem nawet auto samą wodą (akurat to była wywrotka więc lakieru nie było szkoda) i raz na jakie czas też coś mnie uczulało od samej wody :shock:

Moim zdaniem to kwestia drobnoustrojów lub dodatków zawartych w wodzie , wlewanych w stacji uzdatniania wody (wsypią za dużo albo nieraz robią okresową dezynfekcję kanalizacji).

 

P.S.

Tenzi akurat nie używam ale znam kogoś kto używa i chyba się na nią przerzucę bo jest czasem połowę tańsza od nerty :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W moim przypadku to na pewno piana, bo myje szamponem tej firmy i nic się nie dzieje, a po pianie od razu. Za pierwszym razem złapało najmocniej, wyglądało prawie jak by było poparzone ogniem i goiło się ponad miesiąc. Teraz unikam mocnej chemii, wychodzi to na dobre mnie i samochodowi :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo nerty (piana aktywna), zauważyłem, że robi ona dziwne ślady na plastikach i gumach w niektórych samochodach. Takie jakby wypalone kropki, jaśniejsze. U mnie to się też stało... :x Czym to jest spowodowane? jak tego unikać? i czym to usunać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Chciałem wam pokazac jak wyglada u mnie collinite po 2-óch miesiącach od położenia 2-óch warstw. Dodam iż była robiona korekta lakieru recznie :

Szampon dodo

Glinka Bilt hamber

Megs UC

AG SRP

Wosk Collinite 476 2 warstwy w odstepie 24h.

miedzy czasie po umyciach stosowałem Smartdetail jakies 3 razy.

Auto nie dużo jezdzone myte raz w tygodniu Dodo.

 

Na poczatku zauważyłem że woda duzo szybciej spływała z karoserji teraz to jest dużo gorzej. Czyżby Colli juz zszedł???

 

http://img842.imageshack.us/f/s7004821.jpg/

http://img837.imageshack.us/f/s7004822.jpg/

http://img826.imageshack.us/f/s7004823.jpg/

Na filmiku z maski woda spływała około minuty i potem była prawie sucha. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm , może i się nie znam , ale na zdjęciach przedstawiających kropelki to chyba sygnał wosk się kończy , po za tym drugi filmik ( czerwona maska ) , to wolno ta woda spływa , wolniutko robią się suche obszary , tylko nie wiem czy to juz efekt wielokrotnego mycia , czy film był robiony zaraz po nawoskowaniu :o .

 

Mówisz że 2 miesiące temu woskowałeś , sam juz nie wiem czy na zime kupować Colli czy Megsa czy 845 czy pojechać " po bandzie " i kupić PB EX-P - ciepły garaż/miejsce zawsze znajdę do nawoskowania a miesiąc może półtora wytrzyma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy film był robiony zaraz po nawoskowaniu :o

 

Woskowane auto było 2 miesiace temu i tak jak zauważyłes ze bardzo wolno woda spływa i mi sie wydaje ze wosk sie konczy ale co by było przyczyna ze tak szybko??? Dodam że ojca samochód bez żadnego przygotowania i korekcji lakieru nawoskowałem Sonax Extreme i lepiej sie trzyma i dłużej niż mój po pełnej korekcie ''najtrwalszym woskiem''. Wiekszosci moje auto stoi w garazu myje go bardziej z kurzu niz z brudu deszczu prawie zero niewiele kilometrów może 800 i takie cyrki.Myje za każdym razem na 2 wiadra mikrofibrą, wycieram do sucha recznikiem CHEMICAL GUYS MIRACLE DRYER potem jeszcze drugim z mikrofibry. Przez ten okres psikałem po myciu Smartdetail co tez ma za zadanie przedłużyc wosk a tu nic. Chyba że szampon go zmył ale wątpie daje 10ml na 10 litrów wody czyli jak podaje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje, ze wosk sie konczy :(. Szczerze to jestem zdziwiony bo u mnie Natty's Red po 2 miesiacach wygladal o wiele lepiej - myty co tydzien, szampon Zymola i Sonaxa, nie traktowany zadnym quick detailerem. Co prawda trudnych warunkow nie mial - praktycznie nie padalo za to bylo cieplo i to nawet bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

U mnie po tygodniu zszedł niby też wytrzymały FK 1000p ale cały czas lało,

teraz wytrzymał niecały miesiąc ale za to ciągle w słońcu, auto niegarażowane - myślałem że te historie o 6 miesiącach utrzymywania się wosku dotyczą aut garażowanych a tu widzę że też nie.

Pozostaje tylko woskować auto co miesiąc jak się chce ładnych kropelek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po tygodniu zszedł niby też wytrzymały FK 1000p ale cały czas lało,

teraz wytrzymał niecały miesiąc ale za to ciągle w słońcu, auto niegarażowane - myślałem że te historie o 6 miesiącach utrzymywania się wosku dotyczą aut garażowanych a tu widzę że też nie.

Pozostaje tylko woskować auto co miesiąc jak się chce ładnych kropelek :)

albo lepiej przygotować powierzchnię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

dach był wyglinkowany, przejechany ręcznie ssr1 i położony wosk przy normalnej temperaturze w garażu, niestety po zabiegach autko wraca pod chmurkę.

Tydzień temu poprawiałem dach a dziś już wosku prawie nie ma - pewnie mam tu jakieś agresywne deszcze.

Chyba że pojęcie cienka warstwa wosku biorę zbyt dosłownie :D ale niektórzy pisali że próbka FK może starczyć na 10 woskowań to widzę że chyba mieszczę się w normie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak aplikujecie natual looka na plasiki wewnętrzne? Ja robile kropke na mikrofibrze i wcieralem ale wydaje mi sie, że niezbyt równo go nalozylem. Jak wy to robicie ; )?

 

Kropla wielkości 1 groszówki na aplikator piankowy Megsa i wcieram w plastikowe elementy. Następnie przecieram suchą i czystą mikrofibrą wtedy element dostaje matowego wyglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto po myciu i glinkowaniu, jeden dzień pod chmurką, można detailerem (PD spray&gloss) pociągnąć przed zastosowaniem UC Megs'a ? Chodzi mi o usunięcie ew zabrudzeń co by ich z UC nie wcierać w lakier (stosowane ręcznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szachi - można, tylko szkoda QD. Chyba lepiej spłukać wodą albo nawet umyć normalnie (wiele osób zaleca mycie po glince). Po glinowaniu lakier powinien być czysty i chodzi zapewne o pozbycie się kurzu, który osiadł od czasu glinkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.