Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hhmm... na stanie aktualnie brak jakiegokolwiek, zbliza sie zamowienie w SCS wiec co bys polecal?

możesz zasugerować się ceną i kupić najtańszy , na pewno będzie ok , tylko musisz odpowiednio go rozcieńczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czyścicie pady?

Szczoteczką do ich czyszczenia :)

 

Właśnie nie widziałem zbytnio takich szczotek jak większość ma, a może to są jakieś marketowe?

 

A padów się nie pierze?

 

Szczotki używasz do czyszczenia padów w czasie pracy - dotyczy głównie cutting padów.

Natomiast po skończonej robocie pady wędrują do prania. Niektórzy piorą w pralce, ja wolę ręcznie - przykładowo biorę dwa pady 150mm, namydlam oba szarym mydłem i pocieram jeden o drugi i elegancko się wszystko zmywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moge stosowac cleaner Lusso z woskiem #16 albo Coli 476s czy moze Dodo LP bedzie lepsze ?

Pewnie, że możesz zastosować cleaner Lusso przed #16 czy 476. Jest to bardzo dobry cleaner, fajnie wyciąga głębię koloru i polepsza efekt końcowy. Ma lepsze właściwości oczyszczające niż Dodo LP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szachi, ja uważam, że warto jeszcze raz umyć auto. Ale zdania są na ten temat podzielone. U mnie po glince auto jest pełne mazów itp, nie wyobrażam sobie jakbym miał zaraz po tym użyć cleanera. Zdecydowanie jestem zwolennikiem/polecam mycie!

Po prostu zrób raz tak, raz tak i zobaczysz która metoda jest dla Ciebie lepsza. Inna sprawa, że mycie auta po glinkowaniu, to już prawdziwa przyjemność;-) w odróżnieniu od mycia pierwszego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja zobaczę jak będzie lakier wyglądał no i to by pozwoliło rozłożyć na dwa dni prace przy lakierze, chociaż częściowo, szkoda tylko ze mycie wchodzi w grę tylko na bezdotykowej ;)

 

tylko że w tej temp Bilt Hamber klei sie strasznie do rąk więc się obawiam o jego użycie.. tym bardziej że nigdy tego nie robiłem jeszcze :oops: może pod wpływem wody się odczepi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że w tej temp Bilt Hamber klei sie strasznie do rąk więc się obawiam o jego użycie.. tym bardziej że nigdy tego nie robiłem jeszcze :oops: może pod wpływem wody się odczepi :P

 

Wszystko jest z nią w porządku. Śmiało spryskaj wodą lakier i jej użyj. Mi tą glinką pracowało się bardzo dobrze mimo, że używałem jej pierwszy raz w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szachi, Tak jak piszą, każdy ma swój sposób po glince jedni myją inni płuczą (pod

ciśnieniem), ja należę do tych drugich :P

 

A że jak jest gorąco to Bilt Hamber się klei to norma (mam obydwie) przed użyciem parę

psiknięć na glinkę/rękę i będzie git

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

1.Czy jeśli auto stoi w cieniu to wysoka temperatura powietrza ma znaczenie przy polerowaniu ? Zamierzam jutro polerować Leona, auto będzie stało w cieniu, tylko co to za cień jeśli będzie w nim 35 stopni... Stąd moje pytanie. W sumie podczas polerki lakier i tak nagrzeje się dużo bardziej, ale może ma to jakiś wpływ.

 

2. Czy Ultrafina da rade wyprowadzić hologramy powstałe po użyciue FC+ ? Wiem że optymalnie byłoby użyć jeszcze żółtego korka pomiędzy, ale brak na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Są testery dodo, lusso oro, finish kare...wybór jest spory! Ceny od 16,90 zł do 42 zł;-)

no fakt, zapomniałem o testerach, w sumie ten finish jest dość duży, przy pewnym staraniu się to może i na rok wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto linki:

http://www.showcarshine.pl/39-finish-kare

http://www.waxparadise.pl/produkt,Lusso-Oro,6399.html

http://www.sklep.kanar-customs.pl/Finis ... fault.html

http://www.mrcleaner.pl/index.php?podka ... &k_podkat=

 

[ Dodano: 17 Lipiec 2010, 15:02 ]

Mało tego, są sealanty w dużym opakowaniu:

np. http://www.waxparadise.pl/produkt,Durag ... ,6276.html

lub

duże woski np. Poorboy's Natty's Blue

http://www.sklep.kanar-customs.pl/Natty ... lue-4.html

 

Po forumowej zniżce wyjdzie Ci około 50 zł;-)

 

Naprawdę wybór jest duży! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJĘ!

Oczywiście zdecydowałem się już na wosk FINISH KARE 1000P HI TEMP.

Cena jest bardzo fajna, wosku dużo.

Teraz ostatnie już pytanie - jaki szampon dobrze rozpuści i usunie stary wosk i zabrudzenia?

W swoim samochodzie mam zamiar zrobić większe mycie.

Polecony przez was szampon, glinka, jeszcze raz mycie, suszenie i wosk.

6cio letni srebrny metalik fiatowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ostatnie już pytanie - jaki szampon dobrze rozpuści i usunie stary wosk i zabrudzenia?

W swoim samochodzie mam zamiar zrobić większe mycie.

 

Chcesz usunąć wosk? Kup najtańszy szampon i nalej go duużo. Bardzo tani i skuteczny sposób. Ja tak zawsze robie pre-wash.

 

btw, był juz taki temat na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego mycia polecałbym raczej pianę aktywną (litr Tenzi czy Nerta to koszt ok. 7-14zł) - oczywiście mycie ręczne.

To lepsze rozwiązanie bo zwykłe szampony zawierają często woski, osuszacze, nabłyszczacze i inne duperele które po umyciu i tak znowu zostają na lakierze.

Tym bardziej że aktywną pianę możesz później rozcieńczać i robić dobry APC - litr starczy Ci na wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.