Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

smalec, głowa do góry :) Ja byłem również zszokowany tymi filmikami z Colli i po ręcznej korekcie Megsem ScratchX2.0 i warstwie Colli 476s wziąłem butelkę wody i zacząłem lać na maskę. Wszystko zależy od tego jakim lejesz strumieniem i jak szybko robisz przejścia :) U mnie spływało jak na filmiku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie związane z praniem tapicerki. Planuje w niedługim czasie wyprać tapicerkę w dwóch autach, w związku z czym rozglądam się za miejscem w którym mogę wypożyczyć odkurzacz piorący. Pralnia ekologiczna niedaleko mnie oferuje wypożyczenie odkurzacza w zamian za kupno ich szamponu.

hpqscan0001.jpg

Ktoś zna tą chemię i może wypowiedzieć się na jej temat? Odkurzacz to jak mniemam Puzzi. Drugim problemem jest to, że nie posiadają ssawki do prania tapicerki i tutaj ktoś z Białegostoku (jeśli posiada taką ssawkę), czy byłaby możliwość, abym ją wypożyczył?

Ewentualnie, czy ktoś posiada odkurzacz piorący, który mógłby mi udostępnić na dobę.. :roll::o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu położyłem wosk Colli 476. Wosk co tydzień po myciu nabłyszczany jest PB QD+, sądząc po odprowadzaniu wody wosk jest jeszcze. Zastanawiam się nad ponownym woskowaniem no i pytanie: czy czyścić cleanerem lakier czy położyć na stary wosk nową warstwę Colli bez użycia cleanera. Będzie lepszy efekt czy wygląd pozostanie bez zmian? Jak dwa miesiące po raz pierwszy woskowałem to pytałem na forum o taki wosk, który długo się utrzymuje, a teraz korci mnie żeby coś nawoskować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie sprawdza Last touch Megsa, jako quick detailer?

 

Sprawdza się wg mnie bardzo dobrze. Nie zostawia smug i dodaje "gloss - look".

Przy czym ma też zastosowanie w innych rolach: jako lubrykant do glinki, pomaga też przy osuszaniu auta.

IMHO Last Touch to jeden z najlepszych produktów Meguiars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol, polecałeś mi kiedyś SmartDelail, możesz porównać te produkty ze sobą?

 

Aplikowałem SmartDetail na przemkowym Oplu i z tego co pamiętam to zapach równie fajny jak LT - kokos. Wydajny jak LastTouch - jedno, dwa psiknięcia na panel wystarczą.

Kupiłbym go ze względu na kapitalny aplikator pompkowy - bardzo mi się to rozwiązanie podoba w SmartDetail.

Nie wiem jak SmartDetail sprawdza się podczas osuszania i jako lubrykant, ja LT kupiłem właśnie z zamiarem używania przy ww.czynnościach.

 

[ Dodano: 4 Czerwiec 2010, 18:11 ]

jako lubrykant do glinki

owszem, glinka ślizga się jak szalona, ale potem ciężko do czegokolwiek przykleić taśmę maskującą ;)

 

Nie miałem jeszcze okazji po LT oklejać taśmami, ale na forach tematycznych często się spotykam z podobnymi stwierdzeniami. LT jest na bazie silikonu i stąd pewnie problem z przywieraniem taśm.

Ostatnio próbowałem jako lubrykantu używać Meguiars #34 i powiem szczerze, że sprawdza się równie dobrze jak LT a ponadto jest to produkt bezsilikonowy. Myślę, że jak wykończę baniak LT to kupie galon #34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy, ja kompletnie nie potrzebuję żadnego preparatu do usuwania owadów od kiedy mam ten szampon Duraglossa. stężenie 4 nakrętki na 8L wody i wszystko pod rękawicą Megsa schodzi bez problemu. wolno nie jeżdżę, więc owady bywają nieźle wprasowane... czasami trzeba trochę więcej siły użyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smalec, wiele też zależy od wosku na aucie, ja odkąd auto mam porządnie nawoskowane też nie potrzebuję takowych specyfików, niezależnie od tego jakiego szamponu używam.

Malkolm masz na myśli rodzaj wosku czy jakość wykonania woskowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moja dziewczyna bardzo lubi woskować auto ale mówi że bolą ja ręce od polerowania. Jaki będzie najlepszy wosk pod względem przyjemności z pracy i wyglądu, dodam że auto woskuje raz w miesiącu więc trwałość nie jest aż tak ważna. Na zime mogę jej wrzucić swój coli 476s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.