Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koledzy jest jest mozliwe by colli 845 wytrzymał proces glinkowania ?

 

Na moim aucie od tygodnia jest colli 845 , niestety moja firma leży niedaleko stoczni , nie muszę kurna mówić jaki syf czasem wiatr niesie i co potem opada na lakier auta .

Dwa dni temu coś stoczniowcy robili i pewnie nie mieli nic zabezpieczone , bo prawie całe auto pokryte jakimiś kropkami ( farba to nie była ) , pod paznokciem to schodziło , ale kto będzie sie bawił w pojedyńcze usuwanie .

Przeleciałem autko glinką megsa , syf bardzo szybko schodził, może przez to że lakier był zabezpieczony woskiem .

Po glinkowaniu do mycia , a tu kropelkowanie eleganckie . Fakt glinkę prowadziłem delikatnie bo syf ładnie schodził , ale tak kurna myśle czy coś źle nie zrobiłem . :o

Lakier ładnie gładziutki , hmm ciekawe że wosk nie zlazł . :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po glinkowaniu do mycia , a tu kropelkowanie eleganckie . Fakt glinkę prowadziłem delikatnie bo syf ładnie schodził , ale tak kurna myśle czy coś źle nie zrobiłem .

Lakier ładnie gładziutki , hmm ciekawe że wosk nie zlazł .

Kropelkowanie wcale nie oznacza, że na lakierze jest wosk. Po prostu po glince lakier jest na tyle czysty i gładki, że kropelkowanie pojawia się naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy doswiadczacie podczas polerowania FC+ na twardych padach gladkich (np. pomaranczowy abw gladki czu lake country zolty) wytwarzania dzwieku jakby po lakierze jezdzil jakims kamieniem sciernym a nie gabka ? bo mi sie wlasnie tak robi i nie wiem co robie nie tak ...pomaga tylko psikanie woda na pad lub polerowany element ...dzwiek jest naprawde nieprzyjemny, ma sie wrazenie ze zrywa sie lakier a nie poleruje go ...przy czym z lakierem tak naprawde nic sie nie dzieje wtedy .

 

jakies rady ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelkowanie wcale nie oznacza, że na lakierze jest wosk. Po prostu po glince lakier jest na tyle czysty i gładki, że kropelkowanie pojawia się naturalnie.

Nie do końca tak jest. Jednym z mitów polskiego detailingu jest powszechne mniemanie, że glinka ściąga wosk. Owszem, ściągnie wosk carnauba, ale nie sealanta. Wynika to faktu, że carnauba leży na lakierze, a sealant łączy się z lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelkowanie wcale nie oznacza, że na lakierze jest wosk. Po prostu po glince lakier jest na tyle czysty i gładki, że kropelkowanie pojawia się naturalnie.

a mi sie wydaje że coś w tym jest bo jak przelece auto clinerem PB prof. polish to wtedy lakier kropelkuje, a jak wiem jest to czysty cliner.

hymm czyli wynika z tego Wax Paradise, że selanty są trwalsze od naturalnych bo łączą sie z lakierem? ale za to dają gorszy look?

 

[ Dodano: 4 Październik 2010, 08:31 ]

Dobra ja tez mam pytanie, tydzień temu nałozyłem na lakier 2x FK 1000p. wczoraj umyłem auto gąbką i Duraglosem, opłukałem wodą na myjce, woda fajnie uciekała. Potem auto dostało QD PB S&G, wygląda po nim nie samowice.. Ale dziś rano auto było wilgotne, wcześniej po FK z tej wilgotnej mgiełki robiły sie już malutkie kropelki a teraz już ich niema.. :idea: , oczywiście auto błyszczy sie przepięknie.

I teraz pytanie i opcje:

1) Czy podczas mycia/ nałożenia QD zmyłem wosk i dlatego teraz tak kiepsko kroplekuje sam QD?

2) Czy teraz leży na wosku QD który troche gorzej kroplekuje od wosku z tąd taki efekt, ale jak zejdzie za jakiś cza/po myciu QD to znów będzie działał wosk?

 

w ogóle jest szansa że PB S&G mógł zepsuć FK???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam krotkie dwa pytania ;)

co lepsze do recznej korekty

UC megsa czy Paint Renowator AG ??

bedzie to pierwsza moja korekta;)

i czy jest sens nakladac na AG Gloss Shine Protection wosk FK 1000 p??? a pozniej na niego jeszcze FK Pinka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje że coś w tym jest bo jak przelece auto clinerem PB prof. polish to wtedy lakier kropelkuje, a jak wiem jest to czysty cliner.

Nie ma czegoś takiego jak stricte "czysty cleaner" :) Żaden cleaner nie składa się tylko z wody i alkoholu, żeby mógł całkowicie odparować z powierzchni. Co nie zmienia faktu, że czysta powierzchnia nie może kropelkować. Napisałem tylko, że glinka nie usunie sealanta.

 

hymm czyli wynika z tego Wax Paradise, że selanty są trwalsze od naturalnych bo łączą sie z lakierem? ale za to dają gorszy look?

Absolutnie bym tak nie powiedział :) Są różne sealanty i różne woski na bazie carnauby. Są sealanty, które mają mniejszą trwałość od wosków carnauba, są też woski carnauba, które dają gorszy efekt od sealantów. To po prostu rzecz gustu i różnice pomiędzy konkretnymi sealantami/woskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie że połączenie cleanera Lusso Revitalizing Creme z Colli 476s moze być?

Wiem, że to inna liga i lusso 100% natura, a 476 hybryda, nie mam doświadczenia w tych środka.

 

własnie ostatnio zastosowałem taką kombiancję, jak narazie po 2 tygodniach, wszystko jest jak najbardziej ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zasięgnąć opinii waszej. Dziś po nałożeniu jednej warstwy FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax zauważyłem iż skończył się on. Chciałbym bardziej zabezpieczyć lakier (wszyscy polecają dwie warstwy) i zauważyłem że mam jeszcze NXT 2.0. Czy mogę na FK położyć NXT? Jaka będzie trwałość tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę na FK położyć NXT? Jaka będzie trwałość tego?

ja na dach i maskę nałożyłem niedawno NXT, auto tydzień wczesniej było całe zrobione megsem 16# i widzę że tam gdzie jest NXT jest kibel, kropelkowanie słabe i uczucie sliskości przy myciu duzo mniejsze niż na elementach z samym 16#. Stawiam że z FK może być podobnie. NXT generalnie uważam za bardzo kiepski produkt tym bardziej za ta kasę, już wole marketową emulsję z woskiem Shella której kiedys używałem(za 12zł) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Mam pytanie do Was (szukałem i nieznalazłem na nie odpowiedzi): Jak poleruje polerka lakier to co jakis czas czyszcze pada przy włączonej maszynie szczotką a jak wygląda sprawa z czyszczeniem na polerce Das-6???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli około miesiąc temu wykonałem proces mycia, glinkowania, SRP + #16 jedna warstwa - to teraz po umyciu auta mogę nałożyć kolejną warstwę #16 czy po tak długim czasie nie powinno się z jakiś względów tego robić?

Nic złego stać się nie powinno. Najlepiej druga warstwę nakładać tak kolo 24h po pierwszej. Oczywiście jak po dokładnym umyciu nałożysz #16 to nic się nie stanie. Ogólnie, skoro dobrze przygotowałeś powierzchnię miesiąc temu i nawoskowałeś auto, to ochrona na nim jeszcze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli około miesiąc temu wykonałem proces mycia, glinkowania, SRP + #16 jedna warstwa - to teraz po umyciu auta mogę nałożyć kolejną warstwę #16 czy po tak długim czasie nie powinno się z jakiś względów tego robić?

Nic złego stać się nie powinno. Najlepiej druga warstwę nakładać tak kolo 24h po pierwszej. Oczywiście jak po dokładnym umyciu nałożysz #16 to nic się nie stanie. Ogólnie, skoro dobrze przygotowałeś powierzchnię miesiąc temu i nawoskowałeś auto, to ochrona na nim jeszcze jest.

Nie miałem możliwości nałożyć drugiej warstwy w krótkim czasie po pierwszej, wiem że wosk nadal jest na lakierze i ma się dobrze. Zastanawiam się czy nałożenie teraz kolejnej warstwy da równie dobre zabezpieczenie (na zimę) co wtedy, kiedy zrobiłbym miesiąc temu dwie warstwy w odstępie doby...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręki sobie nie dam uciąć, ale chyba o te kilka % więcej ochrony dałyby 2 warstwy w krótkim odstępie czasu. #16 jest dobry na zimę, sam będę kładł go na auto. Też nie mam możliwości położenia 2 warstw w odstępie kilku(nastu) godzin, więc położę go na raty i tyle ;) Do tego odpowiednie mycie + QD powinny pomóc przetrzymać zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat innych produktów poza płynem do usuwania smoły od firmy CARVALET ? Najbardziej interesuje mnie opinia na temat czystego szamponu, czystej piany aktywnej, pasty drobnoziarnistej c6 i pasty polerująco nabłyszczającej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.