Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam

przepraszam że się dołączam ale nie chce otwierać nowego posta żeby nie zaśmiecać

do rzeczy pytanie moje jest takie

ile potrzebuje wosku Finish Kare 1000P Hi-Temp i glinki Bilt Hamber na zrobienie jednego auta np passata B5 sedan czy testery starczą czy muszę mieć całe puszki

a jeszcze jedno czy ktoś zna sklep showcarshine.pl bo mam troche obawy tam kupować bo kontakt mają tylko telefoniczny lub mailowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
ile potrzebuje wosku Finish Kare 1000P Hi-Temp

 

Jak pierwszy raz to licz sobie 10g, spokojnie Ci starczy sampler na kilka razy.

 

glinki Bilt Hamber

 

Kilkadziesąt gram, policz sobie z 30 na całe auto.

 

a jeszcze jedno czy ktoś zna sklep showcarshine.pl bo mam troche obawy tam kupować bo kontakt mają tylko telefoniczny lub mailowy

 

No a jaki kontakt jeszcze byś chciał ? SCS to jeden z najlepszych sklepów tutaj, nie ma się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem po wymyciu, wysuszeniu, nawoskowaniu lub potraktowaniu QD samochodu, jak przejadę się kawałek to wylatują krople wody z lusterek. Lusterka wycieram dokładnie, podczas wycierania składam i rozkładam lusterka, a i tak jakaś kropla w czasie jazdy spadnie na drzwi. Czy macie jakiś patent na to, żeby tak wysuszyć lusterka, żeby w czasie jazdy z nich nie kapało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakiś patent na to, żeby tak wysuszyć lusterka, żeby w czasie jazdy z nich nie kapało?

Ja czasem robię tak, że wsuwam złożony ręcznik papierowy między lusterko, a jego obudowę. Ręcznik wchłania wodę, która tam się "chowa" i - w zdecydowanej większości przypadków - nie ma później tego parszywego skapywania wody w czasie jazdy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić Cleaner Poorboy's Professional Polish. Nie wiem jaką mam kupić ilość dlatego moje pytanie brzmi jak dużo się go nakłada i czy trzeba nakładać aplikatorem czy można wylać bezpośrednio na lakier i wetrzeć mikrofibrą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tery:

W zależności ile razy w roku bedziesz go używał ;)

Kupiłem opakowanie 473ml sądze ze starczy mi na... na lata. Używa go się bardzo mało. Najczęściej czyszczę nim szyby. Co do drugiej cześci pytania: nakładam go bawełnianym aplikatorem i delikatnie poleruje. Cleaner - z samej nazwy: czyści czyli musisz go "wypracować".

 

W skrócie: Jeśli jedynie na własny uzytek do jednego auta - kup tester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Mam próbke (25ml) wosku/sealanta Poorboy's Ex Sealant with Carnauba i chcę użyć go na masce i gdzie tam jeszcze wystarczy.

 

Czy moge na niego położyć Colli 476 ? - czy to jeszcze bardziej wzmocni ochrone na zime ?? czy te woski przypadkiem nie 'pogryzą się' ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge na niego położyć Colli 476 ? - czy to jeszcze bardziej wzmocni ochrone na zime ?? czy te woski przypadkiem nie 'pogryzą się' ?

a jaki jest sens nakładania wytrzymalszego wosku na mniej wytrzymały sealant...

Moim zdaniem taka "kanapka" szybciej spłynie z auta.

 

Dwie warstwy Colli i będzie git malina, na zimę jak znalazł :good:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinien wytrzymać to zależy od wielu czynników np: auto pod chmurką czy garaż, jak często myte/jeżdżone, czym myte, czy był cliner czy nie, deszcze itp...

 

U mnie np. mags 16 wytrzymał ok 5 tyg. auto pod chmurką i w tym czasie było myte czymś aktywnym na myjni samoobsługowej więc sądzę że to było główną przyczyna że spłynął.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest sens nakładania wytrzymalszego wosku na mniej wytrzymały sealant...

Moim zdaniem taka "kanapka" szybciej spłynie z auta.

 

Dwie warstwy Colli i będzie git malina, na zimę jak znalazł

 

wlaśnie dlatego zapytałem ;) nigdy nie mialem do czynienia z środkami PB (poza natural look'iem).

 

pozdro

 

 

Jak długo powinien wytrzymać #16 na wyglinkowanym lakierze?...mam wrażenie że po miesiącu nie ma już ładnego kropelkowania...

 

mi na wyglinkowanym + cleaner wytrzymywał 3 miesiące i nadal kropelkował z tym, ze był to NXT 2.0 więc #16 wytrzymać powinien nawet więcej.

 

teraz mam na innym aucie lakier wyglinowany + cleaner i nałożony #476 jedną warstwe i póki co od miesiąca kropelkuje tak samo od początku. (2 mycia na bezdotykówce i jedno w domu)

 

obydwa przypadki to auta garażowane myte szamponem Megsa nxt i czasem na myjce bezdotykowej tą pseudo pianą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchar, dobrze link2jack, poszukaj często pisałem o PBPP, ogólnie polecam.

Najczęściej czyszczę nim szyby. Co do drugiej cześci pytania: nakładam go bawełnianym aplikatorem i delikatnie poleruje

dokładnie tak samo nakładam i też czyszcze nim zawsze szyby, jest na prawde niesamowity efekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też myślałem nad opakowaniem 473 ml.

link2jack mówisz, że starczy Ci na lata, to co jaki czas go nakładasz? Ja używałbym go około 3-4 razy w roku na 2 samochody (Accord i A4 Avant). Wziąłbym tester, ale to tylko 125 ml, więc wydaje mi się, że 2 razy zaaplikuje i koniec.

No chyba, że tego cleanera kładzie się tylko krople na maske :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.