Skocz do zawartości

Prawa autroskie i kopiowanie naszych zdjęć!


dkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś doznałem szoku - zobaczyłem swoje zdjęcia z tematu ( http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... ght=#82831 ) na aukcji allegro sprzedawcy bez mojej zgody!

 

Global_Chemistry

http://allegro.pl/show_user.php?uid=20774865

 

Aukcja nr - 1715230120 i 1715230168

 

Oczywiście sprawa zgłoszona Allegro i sprzedającemu! Panowie uważajcie!

 

p.s. Jeśli ktoś chce umieścić moje zdjęcia to proszę pisać na PW, na pewno nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle zrobiłeś - trzeba było poprosić o wypłatę należnego wynagrodzenia - czy to na podstawie umowy czy też na podstawie faktury którą wystawisz.

 

stawka nie musi być wysoka ale w sumie dlaczego nie - twoja fota a na dodatek użyta do celów komercyjnych!

 

 

zrób screena aukcji zanim typ usunie wydrukuj i wyślij do sprzedającego z żądaniem zapłaty.

 

To ze coś jest w sieci nie znaczy ze każdy sobie może to brać i używać do czego mu się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo i tu może być problem, zaznaczyłęś jasno zę nie można kopiować i używać ? Gość wchodzi na strone widzi że nie ma takiej informacji, to uważa że możę i używa.

 

Może warto napisać do niego, niech to wyjaśni ale sądami bym się nie bawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to by była strata czasu (co za tym idzie pieniędzy) występować o odszkodowania itp. tym badziej znając polskie warunki ;)

Mówisz z własnego doświadczenia czy co? Ludzie przyzwyczaili się do dziadostwa, a prostactwo i chamstwo trzeba tępić.

Z własnego doświadczenia, niby znajomy z forum. Śmieszna kwota 400 zł ale doszedł do wniosku że nie będzie płacił za towar bo tak. Zgłoszenie do sądu, 3 rozprawy, koszty 68 zł. Uprawomocniony wyrok 400 + zwrot kosztów i odsetki razem około 540 zł, możliwość zgłoszenia do do komornika i wpisania na "czarną listę" .

Nie warto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęciami w sieci i ich wykorzystywaniem od strony prawnej jest trochę kłopot, wszystko zależy od argumentacji. Chronione są jedynie zdjęcia będące utworem tzn. muszą one posiadać cechy indywidualności, oryginalnosci i twórczosci. Tłumacząs łopatologicznie: jeżeli strona przeciwna udowodni, że potrafi zrobić takie same zdjęcia a twoje fotki nie były niczym odkrywczym i nowatorskim to w zasadzie nie ma tematu.

 

W Polsce prawo patentowe i autorskie jest traktowane trochę po macoszemu i nie każdy ma czas i pieniądze, żeby składać sprawę do sądu. Głównie procesują się wielkie korporacje ale pozwy sięgają milionowych kwot albo procesują się dla zasady, żeby dop#$%*&ić konkurencji :)

 

Oddzielną sprawą jest fakt, że facet który zamieścił Twoje zdjęcia powinien się do Ciebie odezwać i zapytać o zgodę ale tego nie reguluje już żadne prawo tylko ludzka przyzwoitość i elementarne zasady dobrego wychowania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Oddzielną sprawą jest fakt, że facet który zamieścił Twoje zdjęcia powinien się do Ciebie odezwać i zapytać o zgodę ale tego nie reguluje już żadne prawo tylko ludzka przyzwoitość i elementarne zasady dobrego wychowania :/

Tak jak to zrobili koledzy z forum chcący wykorzystać moje fotki. Oczywiście nie było z tym problemu. Gdybym je zobaczył bez mojej zgody nie wiem czy byłbym zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.