Skocz do zawartości

Dyskusja o olejach


Rekomendowane odpowiedzi

dlatego ja mojego Motula kupiłem od dystrybutora Motula na nasz kraj, cena trochę większa niż te na allegro ale przynajmniej mam pewność że jest to motul a nie kujawki. a ludzie się połaszą na niską cene i potem słyszę teksty "ale promocja kupiłem Motula 5L za 100zł" :lol::lol:

 

Opakowanie sprawdziłem, łącznie z czcionką, z tyłu jest rozkładana książeczka (podróbki nie mają) Kolor oleju w porządku, bo robiłem porównanie z innym Motulem x-cess'em znajomego (no chyba że też miał fake :P )

 

Na oleju się nie oszczędza i czasami warto zapłacić więcej.

Szczególnie przy silnikach mających rozrząd na łańcuchu, myślisz że kupujesz 5w dostajesz jakąś breje 15w zapycha Ci się dysza smarująca łańcuch i remont gwarantowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To ze olej pochodzi z jednej fabryki teoretycznie powinno gwarantowac jakosc produktu i jego oryginalnosc, w praktyce jest inaczej i na pewnym szczeblu dystrybucji wprowadzany jest bubel, a zwlaszcza te male opakowania i oleje "znanych" producentow sa najczesciej podrabiane, swego czasu krazylo takie przekonanie ze oryginalny Castrol to musi byc w bance 5l i produkcji niemieckiej nie wiem ile bylo w tym prawdy, tak samo certyfikaty sprzedawcow na allegro nie zawsze daja gwarancje, kiedys z ciekawosci sprawdzalem na stronie dystrybutora czy dany certyfikat i dany sprzedawca tam widnieje, w wiekszosci albo stracil waznosc albo nie bylo, a jak juz jest temat olei to co sadzicie o plukankach do silnikow, warto stosowac przed zmiana oleju???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy Lee, o płukankach jest w tym temacie napisane troche ;) ogólnie jest opinia, że warto. jedni leją co wymiane, inni co 2wymiane, a inni przy wymianach rzadszych niż 10kkm

ja kupiłem liqui moly w sklepie internetowym z olejami 50zł taniej niż chcieli w sklepie motoryzacyjnym. bańka 5litrowa. i tak sobie myśle czy to podróba czy po prostu marża miliona pośredników :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem liqui moly w sklepie internetowym z olejami 50zł taniej niż chcieli w sklepie motoryzacyjnym. bańka 5litrowa. i tak sobie myśle czy to podróba czy po prostu marża miliona pośredników
Jak najbardziej możliwe. jak w ubiegłym roku kupowałem olej silnikowy to w jednym sklepie był po 88zł, a we wszystkich innych cena 136zł tzw. cena katalogowa/cennikowa. jeszcze niektórzy mieli coś ok. 120zł ale tylko z 2 sklepy. Jak się okazało tam gdzie kupowałem to był największy hurtowy odbiorca produktów tej firmy i ceny miał indywidualnie wynegocjowane.

Z autopsji Ci napiszę, że producenci mają różne ceny dla różnych odbiorców pomimo oficjalnych cenników, na których opiera się budżet.

 

[ Dodano: 6 Maj 2014, 08:00 ]

dlatego ja mojego Motula kupiłem od dystrybutora Motula na nasz kraj, cena trochę większa niż te na allegro ale przynajmniej mam pewność że jest to motul a nie kujawki. a ludzie się połaszą na niską cene i potem słyszę teksty "ale promocja kupiłem Motula 5L za 100zł" :lol: :lol:

 

Opakowanie sprawdziłem, łącznie z czcionką, z tyłu jest rozkładana książeczka (podróbki nie mają) Kolor oleju w porządku, bo robiłem porównanie z innym Motulem x-cess'em znajomego (no chyba że też miał fake :P )

 

Na oleju się nie oszczędza i czasami warto zapłacić więcej.

Szczególnie przy silnikach mających rozrząd na łańcuchu, myślisz że kupujesz 5w dostajesz jakąś breje 15w zapycha Ci się dysza smarująca łańcuch i remont gwarantowany

To jest tylko jedna strona medalu.

Jakieś pół roku wstecz kupowałem znajomemu X-cess5W40 5L za 112zł prosto od dystrybutora czyli w najdroższym IC. I nie sprzedali mi tego po kosztach, tylko z minimalnym narzutem.

Jak widać można, można.

Co do samej marki motul to oleje z linii cywilnej do samochodów są delikatnie mówiąc trochę przereklamowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul jako producent jedzie na opinii sprzed kilku lat - teraz nie robi już 100% syntetyków wcale. Nawet 300V mimo sporej zawartości estrów w bazie ma także domieszki mineralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mają się specyfikacje, wymagania producenta do wyboru oleju? Mianowicie mam do wymiany olej w Passacie B5 FL - 1.9 TDI na pompowtryskiwaczach - całe 100 koni.

VW życzy sobie żeby olej spełniał 505.00/505.01. Olej na który się zdecydowałem to LIQUI MOLY Diesel Synthoil 5W-40 - za nic w świecie nie mogę znaleźć jednak info czy mógłbym go zalać do Passata...

Wyszukiwarka LIQUI MOLY podpowiedziała takie oleje do mojego autka: Top Tec 4600 5W-30; Top Tec 4100 5W-40; Longtime High Tech 5W-30

Artih, pomożesz, bo chciałbym jednak prawdziwego syntetyka nalać a nie coś z bazą syntetyczną...? :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus, stronę 65 przeczytałem bardzo dokładnie a 66 chyba pominąłem :cry: No cóż, odpowiedź na moje pytanie faktycznie jest tam już zawarta, w związku z czym czekam aż na stanie sklepu liquimoly pojawi się Diesel Synthoil i kupuję 2 bańki :good:

 

weglus, Artih, dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih Mam w jednym sklepie na miejscu do wyboru albo zostać przy motulu sp. dexos2 5w30 albo Millers XF Longlife C3 5W30 w cenie około 230 6L. Reszta z 53 str. to wysyłka lub Liqui moly za 270zł 6L. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. polecam dodatki typu np. archoil - ale on poprawia smarność i jeszcze ponadto działa czyszcząco i finalnie spada lekko zużycie paliwa.

Dodatki mające na celu ograniczenie/hamowanie ubywania oleju to zwykłe niszczyciele silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do olejów syntetycznych nie polecam stosowania jakichkolwiek dodatków.

 

Różnią się one znacznie od dodatków mieszalnych w wysoko przetworzonych destylatach ropy naftowej - czyli bazach mineralnych.

Nie ma "uniwersalnych" dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih Mam w jednym sklepie na miejscu do wyboru albo zostać przy motulu sp. dexos2 5w30 albo Millers XF Longlife C3 5W30 w cenie około 230 6L. Reszta z 53 str. to wysyłka lub Liqui moly za 270zł 6L. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

 

Jeśli musisz zastosować olej z normą C3 - to większość ma bardzo zbliżone parametry.

Jak to mówią - jeden kij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto produkuje olej GM OPEL 5W30 5L DEXOS 2 SM/CF ?

5l takiego oleju to koszt 70zł na allegro a w serwisie z wymianą chcą 200zł

Czy to dobry olej? Zalewają tym wszystko łącznie z insigniami więc padocha to nie może być, ale z innego źródła słyszałem ze to nie najlepszy olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto produkuje olej GM OPEL 5W30 5L DEXOS 2 SM/CF ?

5l takiego oleju to koszt 70zł na allegro a w serwisie z wymianą chcą 200zł

Czy to dobry olej? Zalewają tym wszystko łącznie z insigniami więc padocha to nie może być, ale z innego źródła słyszałem ze to nie najlepszy olej

 

jako serwisant mogę powiedzieć MOBIL1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.