Skocz do zawartości

Dyskusja o olejach


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie, to oryginały. Zresztą masz cytowaną wypowiedź menagera Motula, że tak może się zdarzać :)

 

A sam materiał jest z rosyjskiego forum olejowego właśnie - nie tylko Motul ma tam swoje "kwiatki".

 

Ogólnie to niezły producent ale od mniej więcej dwóch lat ich oleje jakością bazową niewiele odbiegają od popularnych Castroli, Shell'ów czy Mobili wiec trochę mnie już męczy wychwalanie tej marki w niebogłosy i jeżdżenie z ich naklejkami jak to co poniektórzy robią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem: Motul 6100 Synergie+ 10w40

Poleci ktoś sklep gdzie można kupić oryginał? Bo pamiętam, że podróbki krążyły kiedyś po alledrogo.

Jeśli chodzi o różnicę to widoczna gołym okiem:

http://forum.vectraklub.pl/index.php/to ... z-allegro/

escimo, swojego 6100 kupowałem u Filtry Gdańsk na alledrogo

ja też i to już 4 raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to niezły producent ale od mniej więcej dwóch lat ich oleje jakością bazową niewiele odbiegają od popularnych Castroli, Shell'ów czy Mobili wiec trochę mnie już męczy wychwalanie tej marki w niebogłosy i jeżdżenie z ich naklejkami jak to co poniektórzy robią :)

 

dlatego przerzuciłem się na Millersa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna mieszać oleje roznych marek o tym samym "indeksie" - 5w-40?

 

bo zawsze z wymiany oleju, zostaje mi z 1-1,5 litra, a ze nie ucieka mi nigdzie i nie pali oleju, to nie ma dolewek no i tak zbieram te baniaki...jeden mam mobila, drugi millersa i cos jeszcze chyba i tak sie wlasnie zastanawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1chal, jak wymieniasz co 10 000 km to można mieszać. Ogólnie nie jest to zalecane przy obecnych różnicach w stosowanych dodatkach i uszlachetniaczach różniących się znacznie między firmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hej a co byście polecili do starszej jednostki audi ? silnik 2.6 v6?Zastanawiam się nad valvoline max life 10w40 lub liqu moly?Do tej pory śmigałem na castrol magnatec... a że właśnie chcę wymienić myślę nad czymś innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zastanawiałem się nad tym:

Liqui Moly MoS2-LEICHTLAUF 10W-40 ktoś z Was miał może z nim do czynienia? :o A co do płukanki do zdania są podzielone i teraz nie wiem.... :/ głupia wymiana oleju a człowiek nie wie co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej a co byście polecili do starszej jednostki audi ? silnik 2.6 v6?Zastanawiam się nad valvoline max life 10w40 lub liqu moly?Do tej pory śmigałem na castrol magnatec... a że właśnie chcę wymienić myślę nad czymś innym...

 

Jakie lepkości zaleca Audi w manualu? Odnotowujesz jakieś ubytki oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie lepkości zaleca Audi w manualu? Odnotowujesz jakieś ubytki oleju?

 

Co do lepkości nie mam pojęcia :oops: Od zawsze lałem 10w40....ostatnio miałem delikatny remont silnika i ubytki są ale nie duże nawet nie jestem w stanie powiedzieć jakie....najgorsze że popychacze się odezwały i teraz nie wiem czy wymiana oleju pomoże czy trzeba będzie popychacze wymienić :wallbash: fakt,że oleju nie wymieniałem 1,5 roku może już się po prostu zestarzał :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej a co byście polecili do starszej jednostki audi ? silnik 2.6 v6?Zastanawiam się nad valvoline max life 10w40 lub liqu moly?Do tej pory śmigałem na castrol magnatec... a że właśnie chcę wymienić myślę nad czymś innym...

 

 

U mnie w rodzinie trzy auta jezdza na tym maxlifie i nie ma zadnych dziwnych objawow, juz ze 3-4 wymiany na tej samej oliwie i wszystko jest ok. Wszystkie auta to diesle, jedno 19letnie ( :mrgreen: ) dwa troszke mlodsze i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli o Millers XF LONGLIFE C3 5w30? Wystarczająco dobry olej?

Olej rewelacja... ostatnie trzy wymiany oleju na nich jeżdżę no i generalnie masz blisko do jedynego dystrybutora na Polskę bo są w Świdnicy. Niby trochę droższy niż Motul i spółka, ale masz pewność, że olej który kupiłeś to właśnie ten olej. Ja się zdecydowałem na niego bo koszt Motula + transport wychodzi mnie podobnie co Millers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie lepkości zaleca Audi w manualu? Odnotowujesz jakieś ubytki oleju?

 

Co do lepkości nie mam pojęcia :oops: Od zawsze lałem 10w40....ostatnio miałem delikatny remont silnika i ubytki są ale nie duże nawet nie jestem w stanie powiedzieć jakie....najgorsze że popychacze się odezwały i teraz nie wiem czy wymiana oleju pomoże czy trzeba będzie popychacze wymienić :wallbash: fakt,że oleju nie wymieniałem 1,5 roku może już się po prostu zestarzał :-]

 

1,5 roku to o pół roku za długo ;) Zrobiłbym płukankę, zalał wspomniany MaxLife 10w40 i obserwował ew. ubytki i pracę silnika.

 

damiann88 możesz też zerknąć na Valvoline MST C3 http://www.valvolineeurope.com/polish/p ... t_c3_5w-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat Valvoline MaxLife 10w40 ?

To zwykły, przeciętny niczym nie wyróżniający się parametrami olej.

 

Równie dobrze może kupić Gulf'a Top Tec 10W40 - tańszy, tak samo dobry i nie podrabiany.

Lub inne 10W40 Liqui Moly, Millersa czy Motula - jeden kij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast od mechanika uslyszalem, ze maxlive to conajwyzej przecietny calkiem olej i ze go nie poleca, no i zaklad w ktorym pracuje to tez nie szopa, tylko miejsce gdzie naprawde konkretnie ogarniaja. Ja polecam od siebie Motula ze sprawdzonego zrodla. Zawsze jakie auto tym olejem nie zalalem, to kultura pracy szla do gory, ubytki nie odnotowane, albo napewno nie wieksze, niz poprzednio. Tyle, ze to zawsze byly Hondy a Hondy sie chyba z Motul`em lubia :) Ewentualnie jak ma byc taniej to shell .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.