Skocz do zawartości

Problem z APC


Bobek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem POORBOYS WORLD ALL PURPOSE CLEANER REFILL . Plastiki zewnętrzne czyści dobrze, ale jeżeli chodzi o lakier to już nie. Po rozcieńczeniu 10:1 lakier staje się jakby taki matowy i bardziej skłonny do zarysowań, po rozcieńczeniu 4:1 jest tak samo :( po spłukaniu wodą i wycieraniu na szmatce zostają plamy w kolorze lakieru,a lakier wygląda jak po przetarciu rozpuszczalnikiem nitro.Tak sam jest jak rozpylam poprzez atomizer to mgiełka która opada na lakier pozostawia drobne kółeczka nie dające się wyczyścić. Całe szczęście,że czyściłem zawiasy i maskę od środka. Powiedzcie czy ten preparat jest tak silny, czy mój lakier jest tak słaby, że nie wytrzymuje :/ Jeśli mam zmienić na inny APC to na jaki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC wchodzi zapewne w reakcję z lakierem. Zmniejsz stężenie albo zmień APC!

 

Jeżeli zmniejszę bardziej niż 10 do 1 to czy wyczyszczę tłuste plamy w komorze silnika?

 

Te stężenie 4:1 to 4 części APC i 1 część wody?

 

Odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lakier jest w tym miejscu utleniony i nie ma bezbarwnego, to takie coś jest możliwe.

 

Akurat w tym miejscu lakier był zadbany, nie wyblaknięty, a przede wszystkim oryginalny, takie same zjawisko występowało w okolicach innych zawiasów, wymyłem wszystkie oprócz kierowcy, bo juz nie chciałem spieprzyć dalej, oczywiscie wewnętrzna strona maski to samo :/

A na metaliku, takie rzeczy też będą występować? , w sumie to na żadnym lakierze nie powinno tak się dziać...dodam jeszcze ze po wypsikaniu wew. str. maski i przejechaniu delikatnie paznokciem, pozostawały rysy, po wymyciu preparatu i osuszeniu, tak łatwo rys juz nie szło zrobić. Wynika z tego,że rozpuszcza mi sie klar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

UPPP! Ponawiam pytanie. Mam ten sam problem z APC ShinyGarage red devil w stężeniu 1:6. Myłem gumowe uszczelki szyb, spłukałem, po wyschnięciu auta ukazały się ogromne zacieki :( Ponowne umycie szamponem nic nie dało.

Lakier to tornadorot, w raczej słabym stanie i do tego jeszcze te zacieki...

Jest jakiś sposób żeby się ich pozbyć? Może umyć jeszcze raz apc z mniejszym stężeniu?

 

UPP!

 

Próbowałem zmyć te zacieki apc w stężeniu 1:10, niestety nie dało rady. Jakieś pomysły jak się ich pozbyć, wykluczając polerowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kiedyś pojawiały się białe naloty/zacieki na plastikach w środku i przyczyną według mnie było za mocne stężenie/APC. Po zmianie na "słabsze" APC problem już sie nie pojawia. Dodatkowo zawsze po każdym pędzelkowaniu przy uzyciu APC wycieram na mokro jakąś MF i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam,

Dorzucę swoje 3 grosze.

Akrylowe lakiery utleniają się przy kontakcie z mocnymi zasadami, a taką niewątpliwie jest większość apc. Niczym tego nie domyjesz, a tylko "dotrawisz" obszar w około zacieku i zrównasz stopień utlenienia lakieru. Przepoleruj delikatnie czymś o bardzo małej agresywności. Myślę, że jakiś finish powinien pomóc. Jak nie to drąż głębiej:) ale bardzo ostrożnie.

Niestety starsze golfy w czerwonym akrylu lubią różowieć. Kiedyś rozmawiałem z pewnym lakiernikiem magikiem i mówił, że pewne modele z lat 90' miały fabrycznie skopany lakier ze względu na małą ilość utwardzacza. Ile jest w tym prawdy to nie jestem w stanie powiedzieć.

 

Smugi po myciu spowodowane są słabym spłukaniem produktu.

Dla przykładu źle spłukana szklanka z płynu do mycia naczyń będzie wyglądać na zmatowiałą.

To samo odnosi się do lakieru i apc bo pewne składniki są tu wymienne...

Zmniejsz stężenie albo zmień apc:D

 

Do: Admina

Jeżeli napiszę tutaj, że w naszym dziale jest konkurs na nazwę pierwszego produktu z naszego garażu to jest to już reklama i post do wywalenia czy może zostać?? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.