Jump to content

Problem z APC


Recommended Posts

Witam, kupiłem POORBOYS WORLD ALL PURPOSE CLEANER REFILL . Plastiki zewnętrzne czyści dobrze, ale jeżeli chodzi o lakier to już nie. Po rozcieńczeniu 10:1 lakier staje się jakby taki matowy i bardziej skłonny do zarysowań, po rozcieńczeniu 4:1 jest tak samo :( po spłukaniu wodą i wycieraniu na szmatce zostają plamy w kolorze lakieru,a lakier wygląda jak po przetarciu rozpuszczalnikiem nitro.Tak sam jest jak rozpylam poprzez atomizer to mgiełka która opada na lakier pozostawia drobne kółeczka nie dające się wyczyścić. Całe szczęście,że czyściłem zawiasy i maskę od środka. Powiedzcie czy ten preparat jest tak silny, czy mój lakier jest tak słaby, że nie wytrzymuje :/ Jeśli mam zmienić na inny APC to na jaki? :)

Link to comment
Share on other sites

APC wchodzi zapewne w reakcję z lakierem. Zmniejsz stężenie albo zmień APC!

 

Jeżeli zmniejszę bardziej niż 10 do 1 to czy wyczyszczę tłuste plamy w komorze silnika?

 

Te stężenie 4:1 to 4 części APC i 1 część wody?

 

Odwrotnie :)

Link to comment
Share on other sites

Dziwna sprawa, lakier w tych miejscach jest oryginalny?

 

Tak, nic z tej strony co odbarwił sie lakier nie było robione

Link to comment
Share on other sites

Jeśli lakier jest w tym miejscu utleniony i nie ma bezbarwnego, to takie coś jest możliwe.

 

Akurat w tym miejscu lakier był zadbany, nie wyblaknięty, a przede wszystkim oryginalny, takie same zjawisko występowało w okolicach innych zawiasów, wymyłem wszystkie oprócz kierowcy, bo juz nie chciałem spieprzyć dalej, oczywiscie wewnętrzna strona maski to samo :/

A na metaliku, takie rzeczy też będą występować? , w sumie to na żadnym lakierze nie powinno tak się dziać...dodam jeszcze ze po wypsikaniu wew. str. maski i przejechaniu delikatnie paznokciem, pozostawały rysy, po wymyciu preparatu i osuszeniu, tak łatwo rys juz nie szło zrobić. Wynika z tego,że rozpuszcza mi sie klar?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

UPPP! Ponawiam pytanie. Mam ten sam problem z APC ShinyGarage red devil w stężeniu 1:6. Myłem gumowe uszczelki szyb, spłukałem, po wyschnięciu auta ukazały się ogromne zacieki :( Ponowne umycie szamponem nic nie dało.

Lakier to tornadorot, w raczej słabym stanie i do tego jeszcze te zacieki...

Jest jakiś sposób żeby się ich pozbyć? Może umyć jeszcze raz apc z mniejszym stężeniu?

 

UPP!

 

Próbowałem zmyć te zacieki apc w stężeniu 1:10, niestety nie dało rady. Jakieś pomysły jak się ich pozbyć, wykluczając polerowanie ?

Link to comment
Share on other sites

również mam zacieki po APC po splukaniu, wytarcie do sucha na mokro pomaga, gorzej mam w srodu po umyciu plastików jakoś tak szarzeja jakby nalot na nich byl ;/ a w srodku woda az tak nie splucze;/

Link to comment
Share on other sites

U mnie też kiedyś pojawiały się białe naloty/zacieki na plastikach w środku i przyczyną według mnie było za mocne stężenie/APC. Po zmianie na "słabsze" APC problem już sie nie pojawia. Dodatkowo zawsze po każdym pędzelkowaniu przy uzyciu APC wycieram na mokro jakąś MF i jest OK.

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

Witam,

Dorzucę swoje 3 grosze.

Akrylowe lakiery utleniają się przy kontakcie z mocnymi zasadami, a taką niewątpliwie jest większość apc. Niczym tego nie domyjesz, a tylko "dotrawisz" obszar w około zacieku i zrównasz stopień utlenienia lakieru. Przepoleruj delikatnie czymś o bardzo małej agresywności. Myślę, że jakiś finish powinien pomóc. Jak nie to drąż głębiej:) ale bardzo ostrożnie.

Niestety starsze golfy w czerwonym akrylu lubią różowieć. Kiedyś rozmawiałem z pewnym lakiernikiem magikiem i mówił, że pewne modele z lat 90' miały fabrycznie skopany lakier ze względu na małą ilość utwardzacza. Ile jest w tym prawdy to nie jestem w stanie powiedzieć.

 

Smugi po myciu spowodowane są słabym spłukaniem produktu.

Dla przykładu źle spłukana szklanka z płynu do mycia naczyń będzie wyglądać na zmatowiałą.

To samo odnosi się do lakieru i apc bo pewne składniki są tu wymienne...

Zmniejsz stężenie albo zmień apc:D

 

Do: Admina

Jeżeli napiszę tutaj, że w naszym dziale jest konkurs na nazwę pierwszego produktu z naszego garażu to jest to już reklama i post do wywalenia czy może zostać?? :kox:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.