Skocz do zawartości

AutoFinesse Gloss


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Kolejny produkt AF na warsztacie, dressing do opon - Gloss.

 

auto-finesse-gloss-tyre-dressing-250.jpg

 

Opis :

 

Gloss Tyre Dressing, tak jak wskazuje nazwa, zapewnia efekt mokrej opony. Jest to łatwy w użyciu dressing, który odżywia wyblakłe opony, sprawiając, że wyglądają jak nowe.

 

Jak dla mnie w opisie jest sprzeczność, albo mokra opona, albo jak nowa :P Tutaj jest pewna zagwozdka, w opisie jest mokra opona, a tymczasem na moich Vredestainach Gloss dał najbardziej matowy efekt jaki widziałem, ale o tym za chwilę ;)

 

Sam produkt ma bardzo przyjemny zapach, bliżej nieokreślony :P Jest naprawdę wydajny, kilka psiknięc na koło załatwia sprawe.

 

Tak wyglądało koło na starcie :

 

igp6419.jpg

igp6420.jpg

 

Mycie Billberry:

 

igp6421.jpg

igp6423.jpg

 

Zdjęcie samplera :

 

igp6532.jpg

 

Osuszona opona czeka na dressing :

 

igp6533.jpg

igp6535.jpg

 

Glossa nakładałem takim aplikatorem :

 

igp6538.jpg

 

Małe 50/50

 

igp6540.jpg

igp6542.jpg

 

Drugą strone postanowiłem zrobić SV Pneu, dla porównania.

 

igp6543.jpg

 

50/50

 

igp6548.jpg

igp6551.jpg

igp6560.jpg

 

Strona Pneu

 

igp6553.jpg

 

Strona z Glossem:

 

igp6554.jpg

 

 

Nie wiem czy zdjęcia to oddają, ale Pneu wszedł bardziej błyszczący, co mnie mocno zdziwiło bo do tej pory był to najbardziej matowy dressing jaki znam. Pneu ma tendencje do utraty części połysku po 24h, ale już teraz moge powiedzieć że i tak daje go większy niż Gloss.

 

Żeby wydać ostateczny werdykt musze go użyć na jeszcze innym komplecie opon, mam wrażenie że moje są niezbyt miarodajne. W tym momencie produkt mi się podoba bo daje mat tak jak lubie, ale jutro postaram się zrobić test na względnie nowych oponach. Jeśli chodzi o zgodność z opisem ,to produkt dostaje 2/5, jeśli chodzi o moje gusta, to 5/5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Dałem troche ciała i nie wziąłem karty do aparatu ze sobą do pracy, więc fot nie będzie. Ale testowałem przed chwilą na jednych Barumach Bravuris i Pirelli PZero i efekt to właśnie mat, porównywalny do tego co jest u mnie na aucie.

 

Z tego co widzę na DW to im również podobny efekt wychodzi, więc mam wrażenie że producent się trochę pomylił z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Partner forum

Dołożę coś od Siebie: jeżeli ktoś chce delikatnie podnieść połysk to najlepiej aplikować pędzelkiem i nie przecierać mikrofibrą, efekt wizualny bardziej "Wet Look" ale nie "Tłusty" jest też minus : w takim przypadku mogą zostać delikatne zacieki widoczne z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja z Glossa byłem bardzo zadowolony dopóki nie wyjechałem z garażu... Zrobione 3 km na myjnie i Gloss jakby zebrał wszystko co się dało z ulicy...

 

Dałem mu drugą szanse, nałożony wieczorem, następnego dnia trasa na uczelnie (+- 30km) pod uczelnią to samo... cały piach na oponach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins i jak tam po niespełna m-cu ma się Gloss

 

Słabo :/ wygląd tylko do zdjęć a wytrzymałość znikoma :cry: Zawiodłem się po używaniu długo Meg'sa - czy deszcz czy błoto itp. opona nigdy nie była szara, odbarwiona itp tylko zawsze czarna ale mniej połyskliwa ;)

Dałem mu drugą szansę nic lepiej - produkt nie sprawdził się :? Pomimo łatwej aplikacji,wydajności i zapachy odpada przez wytrzymałość.

Wolę poświęcić chwilę męki z Meg;sem ale efekt trwa bardzo bardzo długo bez zględu na pogodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.