Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Auto trafiło do nas z ubezpieczalni po wizycie w kilku miejscach.

 

Skóra była czyszczona różnymi specyfikami. Niektóre pozostawiały trwałe ślady na plastikach. Jakie były skutki widać na zdjęciach przed. Na pewno nitro też. My usunęliśmy plamy częściowo z farbą i dobarwiliśmy skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym doprowadzić i odnowić taką tapicerkę skórzaną? Tylko prosił bym o jakąś budżetową opcje, ze względu na moje przychody studenckie. A mam troszkę zbobkowaną alcantre, maszynką do golenia ją ogolić czy co?

 

SSA56448.jpg SSA56449.jpg SSA56458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Ciężko wyczuć. Wszystko zależy od stanu materiału i jak mocno musisz trzeć aby uzyskać pożądany efekt. W najgorszym razie raz i nie musi się udać :)

 

Ważne jak filcuje się materiał nieraz supełki wchodzą "w głąb" materiału do samej podstawy włosia :/

 

Jak już kiedyś pisałem jest to dość ryzykowny zabieg. Odwrotu nie ma. Jednak klient zwykle nie ma nic do stracenia, bo materiał i tak trzeba wymienić. Jak to wygląda sami wiecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:-]

 

Tego filmiku mi brakowało, co by niektórzy nie byli ździwieni ;)

 

Ja osobiście robiłem tym sposobem już kilka alkantar, i jedynie które zepsułem to były z mojego auta w stanie agonalnym, gdzie chciałem choć trochę poprawić stan a skończyło sie i tak wymianą alkantary ... Zresztą Łukasz może kojarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam chciałbym się poradzić Was czym wyczyścić i zabezpieczyć moje fotele. Zastanawiam się nad http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka ... cerki.html ewentualnie http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka ... -gt11.html. Fajnie by było gdyby po aplikacji był odczuwalny zapach skóry. Jeżeli macie jakieś ciekawe alternatywy chętnie się z nimi zapoznam :) Poniżej zdjęcia jak wyglądają:

DSC_0005.jpg.5b4e5c3d3951f0616c30ee7ee87f8708.jpg

DSC_0006.jpg.6fefc8de720979d9f712cd1b7b8bdc08.jpg

DSC_0007.jpg.58d9def20cceed7c214b51e102880ede.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dbać o nową skórę? Po odebraniu przelecieć cleanerem i odżywką czy od razu odżywką? :o:o:o

 

I kolejne pytanie, posiadamy teraz dwa samochody z tapicerką skórzaną, jeden ma już 80k km przebiegu a drugi będzie miał nową skórę. Kupić stronga, wyczyścić ten pierwszy, sprzedać i kupić softa do bierzącej pielęgnacji? Czy strong raz na 2-3-4 miesiące będzie ok? W obu samochodach głównie jeżdżą osoby w ciemnych jeansach a skóry są jasne beżowe, więc może strong jednak?

 

Czy colourlocka lv protector można kupić w litrowym opakowaniu? :o

 

Dzięki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Zawsze warto wyczyścić przed nałożeniem odżywki. Tak jak pisze TADEK14 najlepiej użyć jakiegoś delikatnego środka.

 

Najlepiej mieć oba. Natomiast przy przebarwieniach lepiej mieć stronga.

Inna sprawa, ze siedzenia zabezpieczone LV protektorem wiec łatwiej się to będzie czyściło.

 

Mogę Ci zrobić cenę na litr Lv protectora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Dzięki :good: czyli trzeba kupić dwa :o a jak z wydajnością cleanerów i lv? Bo może litr mi nie potrzebny?

 

7-8 tapicerek. Jeśli chodzi o konserwujący to więcej.

 

Bardzo dużo też zależy od stanu tapicerki i sposobu aplikacji.

 

Ja na przykład nie wiem jak wam na auto idzie 3-4 gramy wosku :dontknow:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej Gliptone'a, ale mocniejszy.

 

To niedobrze... zapach Gliptone zupełnie mi nie podchodzi. FurnitureClinic pasuje mi najbardziej ale nie utrzymuje się długo po aplikacji a odświeżacza o zapachu skóry nie produkują :(

 

Furniture Clinic właściwie nie pachnie skórą, ale też odpowiada mi bardziej niż Gliptone/Race Glaze - kwestia gustu. Nie oznacza to że ww. produkty są złe - po prostu inne.

 

Próbowałeś odżywki Sonus Leather Conditioner ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furniture Clinic właściwie nie pachnie skórą, ale też odpowiada mi bardziej niż Gliptone/Race Glaze - kwestia gustu. Nie oznacza to że ww. produkty są złe - po prostu inne.

 

Jak dla mnie to jest zapach skóry tylko nie takiej "starej angielskiej skóry" jak w przypadku Gliptone ;)

Nie twierdzę, że Gliptone to zły produkt tylko ten zapach jest zupełnie nie w moim typie.

 

Próbowałeś odżywki Sonus Leather Conditioner ?

 

Nie a jaki ma zapach i jak długo się utrzymuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furniture Clinic właściwie nie pachnie skórą, ale też odpowiada mi bardziej niż Gliptone/Race Glaze - kwestia gustu. Nie oznacza to że ww. produkty są złe - po prostu inne.

 

Jak dla mnie to jest zapach skóry tylko nie takiej "starej angielskiej skóry" jak w przypadku Gliptone ;)

Nie twierdzę, że Gliptone to zły produkt tylko ten zapach jest zupełnie nie w moim typie.

 

Próbowałeś odżywki Sonus Leather Conditioner ?

 

Nie a jaki ma zapach i jak długo się utrzymuje?

 

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 470#310470 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.