Skocz do zawartości

4nano Rim Protect


Rubio

Rekomendowane odpowiedzi

Zabezpiecza fajnie, ale brakuje looku.

 

Dziwna sprawa, RP zostawia po sobie wyraźny glass look. Wstrząśnij "pudełkiem" i zaaplikuj raz jeszcze, zostaw powłoke na 15-20min i lekko przepoleruj MF z krotkim włosem.

 

Nie polecam paćkania RP sealantami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, oczywiście jasna sprawa. Felgi wymyte tj. Prickbort, Gyeon Q2M Iron, Bilberry, Tenzi Truck, 4Nano Ultra Violet, Glinka i jako lubrykant znowu Gyeon Iron. Teraz przed nałożeniem Rim'a IPA. Czy to jest wystarczające do przygotowania felgi czy jeszcze coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła/felgi wymyte w środę a teraz leżą na stojaku i czekają na nałożenia Rim'a. Felgi dobrze spłukane myjką ciśnieniową. IPA przetrę przed nałożeniem Rim'a czyli jutro gdyż wtedy się za to zabiorę.

spons bardzo dziękuję za fachowe rady i chęć pomocy w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

odkopie temat

za jakieś 2tygodnie będę odbierał felgi po renowacji i czytając tyle pozytywnych wypowiedzi mam ochotę zakupić 2nano.

Felgi malowane (środek-proszkowo,ranty-bezbarwny), czy mogę kłaść od razu czy muszę je jakoś przygotować?

Czy warto nałożyć 2razy dla wzmocnienia efektu lub pewności że całość jest pokryta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopie temat

za jakieś 2tygodnie będę odbierał felgi po renowacji i czytając tyle pozytywnych wypowiedzi mam ochotę zakupić 4nano.

Felgi malowane (środek-proszkowo,ranty-bezbarwny), czy mogę kłaść od razu czy muszę je jakoś przygotować?

Czy warto nałożyć 2razy dla wzmocnienia efektu lub pewności że całość jest pokryta?

 

Odtłuścić porządnie, np. płynem do naczyń, dobrze wypłukać wodą i dobrze osuszyć. Zaleca się żeby zabezpieczana felga miała temperaturę pokojową.

 

Produkt warstwować można ale tak jak piszesz raczej tylko po to, aby upewnić się że felga została dokładnie pokryta :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak jest z kładzeniem w niższych temperaturach? Niestety felgi leżą w piwnicy gdzie temperatura w tej chwili waha się w granicach 13*C. Należy zastosować inną procedurę kładzenia, np. dłużej czekać przed finalnym polerowaniem? Czy skuteczność produktu jest zmniejszona przez takie warunki nakładania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeszcze jedna kwestia przyszła mi do głowy... Czy nałożenie powłoki może przysporzyć problemów z naklejeniem ciężarków przy wyważaniu? Skoro powłoka jest tak trwała, nie chciałbym aby okazało się, że klej nie będzie jej chwytał i zgubię ciężarki po pierwszej wizycie w kałuży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na takie zabawy nie miałbym obecnie czasu... Tak czy inaczej zabezpieczone. Zawsze przed przyklejeniem ciężarków czymś przemywają miejsce przyklejenia więc powinno być ok.

 

Jedna uwaga do spons, fajnie było by gdyby butelka z produktem była przeźroczysta. Można by wtedy kontrolować zużycie i wyrobić sobie odpowiednie dawkowanie. Poza tym nie wiadomo kiedy uzupełnić zapasy bo przez białe opakowanie nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem można, ale być może dla producenta to nie problem a ja osobiście jakoś lepiej się czuję jak widzę naocznie objętość tego co mi zostało...

 

Wracając jeszcze do samego produktu - nie jestem jakimś super specem w temacie detalingu ale product kładło mi się przyjemnie i łatwo. Felgi nabrały lekko szklistego wyrazu. Zobaczymy jak z trwałością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iFi, z ciężarkami nie powinno być problemu, panowie od opon zazwyczaj przemywaja powierzchnię pod klej rozpuszczalnikiem. Czasem przemywają dość spore partie więc miejscami mogą naruszyć powłokę. Tak jak pisze kubik, zabezpieczać warto po wyważeniu kół, no ale jak nie było czasu to musi zostać jak jest.

 

Jeżeli chodzi o butelkę, produkt powinien leżakować w HDPE, stąd też nie przezroczysta butelka i tu raczej nic się nie zmieni ;/

 

Wracając jeszcze do samego produktu - nie jestem jakimś super specem w temacie detalingu ale product kładło mi się przyjemnie i łatwo. Felgi nabrały lekko szklistego wyrazu. Zobaczymy jak z trwałością :)

 

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Po przejechaniu niecałego tysiąca km mogę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Pył z klocków nie trzyma się felgi. Felga jest nim co prawda ubrudzona ale delikatne dotknięcie palcem od razu zdradza jak się mają rzeczy, brud schodzi bez problemu i użycia siły.

 

Zobaczymy jak dalej będzie to wyglądało, ale jak na razie jestem bardzo zadowolony :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.