Skocz do zawartości

4nano Rim Protect


Rubio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

jestem po aplikacji rima. ogólnie to duży plus. aplikacja banał, środek bardzo wydajny. po przetarciu felgi płatkiem widać gdzie zostal nałożony. nie ma problemu z polerowaniem. felgi robią sie szkliste i bardzo śliskie w dotyku:-) niedługo film z bezdotyku:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sponsorem testu są urodziny 4nano

:lol:

przygotowanie trwało okolo 5 godzin :/ bardzo przeszkadzał kształ felg, no ale po to jest Rim Protect żeby ich często nie myć :D

felgi były bardzo brudne

do wyczyszczenia użyłem:

-Lime APC Shiny Garage

-Valet Pro Blue Gel

-Shiny Garage Iron Off Bleeding

-Shiny Garage T&G Remover

 

Po czyszczeniu felgi zostały przetarte IPA 1:1

 

Rim Protect zaaplikowany na felgi które powędrowały do cieplutkiego garażu na 14 godzin leżakowania.

 

Rim Protect jest bardzo wydajny, 4 strzały z atomizera na płatek wystarczyły na zrobienie jednej strony felgi.

niektórzy zarzucają że środek po aplikacji jest mało widoczny :dontknow: U mnie było wszystko idać bardzo dobrze :song: felgi zrobiły się niesamowicie szkliste i bardzo śliskie w dotyku :good:

 

Fotki kropelek:

0c8cc2dd2f82.jpg

 

6736e592fd02.jpg

 

9f495736414a.jpg

 

0b9364f5e4c4.jpg

Krótki film:

 

 

 

Niestety reszte filmu wcieło :/ ale za to za tydzień wrzuce coś z bezdotyku :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie przypominam o rewelacyjnej promocji, gdzie rim'a moża mieć za free

Poproszę o jakieś namiary, chętnie bym spróbował, mam RIM od Gyeon'a i jakoś specjalnie zadowolony z niego nie jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po upływie prawie dwóch tygodni i przejechaniu około 800 km felgi zostały umyte. jak sie spodziewałem bezdotykowo nie zostały domyte, ale to nie problem:-) felgi zostały potraktowane bilbery 1:5 i wypędzelkowane. to wystarczyło żeby przywrócić im blask. jedna felga testowo została umyta wodą z szamponem i domyla sie bez żadnego problemu:-) szczerze polecam każdemu:-) gdyby tylko poprawić właściwości hydrofobowe bo tego mi brakuje, felgi wydają sie niczym nie zabezpieczone ale brudu nie łapią i sa przyjemnie śliskie w dotyku:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jak już pisałem rim aplikowany 22 kwietnia ma się bardzo dobrze, felgi mniej się brudzą. mycie jest łatwiejsze i szybsze.

 

mały up!

 

tak felgi wyglądają po 3 tygodniach bez mycia:

 

c8a2fcca0428.jpg

 

1a9626cbe635.jpg

 

3cff44289c0b.jpg

 

41b313cd96d7.jpg

 

felgi myte za pomocą samej wody z szamponem o neutralnym ph:

 

7cd9f4a7f0a8.jpg

 

felgi po myciu:

 

16e219b5ae4f.jpg

 

743675e5dc7b.jpg

 

 

448aa9e6c68e.jpg

 

86d7cf8e3fb5.jpg

 

 

na ostatatnim zdjęciu próbowałem uchwycić jak brud z wnętrza felgi schodzi pod zwykłym pucowaniem palcami :kox:

 

a461b70743c5.jpg

 

jak widać felgi myją się prawie same, dodatkowo są przyjemnie śliskie w dotyku i bardzo szkliste. jedyne co mnie irytuje to brak kropelek :zly: ale da się przeżyc :good:

 

Rim Protect polecam każdemu, ja osobiście dziękuję firmie 4nano za możliwość po obcowania z powłoką jestem bardzo zadowolony! :good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W zeszlym tygodniu sciagalem przednie kolo i przy okazji sprawdzilem jak sie ma RimProtect, ktorego nalozylem na przelomie marca/kwietnia. Felge od wewnatrz umylem rekawica z mf woda z dodatkiem szamponu. Domylo sie praktycznie wszystko, zostaly tylko kropki smoly na srebrnym lakierze ;) Klocki mam mega pylace, takze po kilkudziesieciu km w miescie felgi sa do mycia. Preparat na lakierze felg sprawdza sie rewelacyjnie, jednak na polerowanym z niego zrezygnowalem- po ok miesiacu musialem poprawic polerke bo ranty delikatnie zmatowialy, czyli normalna rzecz w sumie ;) Moze chemicy z 4nano wyczaruja podobny preparat, ktory bedzie typowy do polerowanego alu? Mysle, ze wielu uzytkownikow by z niego skorzystalo :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aivars, :good:

 

Jeżeli chodzi o polerowane ALU, problemy są 2:

 

1. Rodzaj stopu

2. Pasty polerskie

 

W przypadku nr 1 za bardzo nie mamy na to wpływu, jedne felgi nie zabezpieczone "zmelcznieją" po 10k km, inne po 100km. Tak samo będzie się to przekłądać na felgę zabezpieczoną.

 

W przypadku nr 2, jak sam napisałeś "przelatuje" się felgi pastą. Tyle o ile mało kto przed zabezpieczeniem felgi lakierowanej ją poleruje, tak w przypadku gołego ALU praktycznie zawsze, przecież chcemy żeby felga przed zabezpieczeniem była w jak najlepszej kondycji, to normalne. Niestety pasty zostawiają po sobie film, należało by przed aplikacją felgę porządnie wymyć, co często wiąże się z tym, że "zmelcznieje" i koło się zamyka ;)

 

Ogółem jeżeli chodzi o felgi polerowane na wysoki połysk + Rim Protect opinie są podzielone :? Może warto spróbować ICE? Niestety, tylko jako usługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.