Skocz do zawartości

Dlaczego nie warto używać pasty Tempo?


Camel-

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio kolega mnie zapytał: dlaczego nie używasz Tempo? Odpowiedziałem bo jest gówniane i rysuje lakier. No to on mnie chwytliwie zapytał: jak jest takie gówniane to czemu tyle ludzi tego używa?

No właśnie - dlaczego?

Ja wam pokaże dlaczego nie warto tego używać ;)

 

Pacjent: drzwi od W202. Lakier: 199 blue black metalic. Mycie mocno stężonym APC i pędzel do zakamarków.

det1n.jpg

 

Zbliżenie na pianę.

det2i.jpg

 

Po lewej stronie kondycja lakieru przed polerowaniem. Po prawej po pierwszym stopniu: G3 + G-Mop metodą Slowcut. Nie widać dalszych niedoskonałości lakieru na zdjęciu.

det3.jpg

 

Po lewej przed polerowaniem, po prawej lakier po drugim stopniu: Meg's SwirlX + czarny Novol 150mm. Brak większości niedoskonałości. Głębszych rys nie usuwałem.

det4.jpg

 

Zbliżenie na kondyncję lakieru przed i po dwustopniowej korekcie.

det5.jpg

 

Jak poprzednio.

det6.jpg

 

Gwiazda wieczoru: Tempo marki Druchema (Tempo marki Tempo).

det7.jpg

 

Po lewej lakier po korekcie dwustopniowej, po prawej po korekcie dwustopniowej i lekkim przetarciu Tempo.

det8.jpg

 

Tak wygląda lakier po usunięciu wypełniaczy pozostawionych przez Tempo. (W przypadku domorosloego detailera po dwóch-trzech myciach szamponem marki Szampon). Po lewej lakier po korekcie dwustopniowej.

det8benz.jpg

 

Lewa: przed korektą, środek: po korekcie, prawa: po korekcie i po tempie z usuniętymi wypełniaczami.

det9.jpg

 

Możecie pokazywać ten temat swoim irytującym znajomym "Ale Tempo jest dobre!". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pomyśleć, że kiedyś stosowałem Tempo i to jeszcze od K2 :D Ale na szczęście nie na całym aucie tylko w miejscach gdzie miałem bardziej widoczne zarysowania typu klamki i klapa bagażnika w miejscu gdzie się chwyta i zamyka było kilka rys. A tak to nigdy nie tarłem cłego auta tym gównem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny test !

 

Coś czuję że będzie największym argumentem w przypadku dyskusji na temat :

 

" Po co Ci takie drogie kosmetyki, ja za 6 złotych kupuje tempo i to samo jest "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel-, dzieki Ci wielkie, moze dzieki temu uda sie nawrocic kilka osob. Swietny temat :good: :good: :good: Jednoznacznie pokazuje ze tempo nie tylko jest zle bo maskuje rysy, ale wrecz samo rysuje lakier - co tam, nawet ze zmasakrowalo wypolerowany fragment.

 

PS: moze jestem pesymista, ale na pewno znajda sie tacy ktorzy powiedza, ze to "oryginalne" tempo "to juz nie to samo co kiedys" i najlepsze jest tempo K2 :lol:

 

[ Dodano: 14 Maj 2011, 23:12 ]

Możecie pokazywać ten temat swoim irytującym znajomym "Ale Tempo jest dobre!". ;)
Moge sie zalozyc ze licznik wyswietlen tematu poleci w kosmos ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel-, ten wątek będzie doskonałym argumentem przy mojej rozmowie ze znajomymi :) moze bedzie latwiej wytlumaczyć, że tempo jednak ne jest "dobre na wszystko"

mam drzwi od cienkiego (czerwone) już je gdzieś pokazywałem na zdjeciach, też wypolerowałem tylko pół, przy odrobinie czasu tą wypolerowaną część przelecę tempo (tylko muszę pożyczyć, bo już nie zasila mojego arsenału) i wrzucę zdjęcia :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udowodnione, że tempo jednak takie świetne nie jest jak niektórym się wydawało :D U mnie leży resztka Automax, ale tylko używany był do odświeżenia polerki rury wydechowej, ale się skończy i będzie Autosol. A co z pastami typu K2 Aluchrom też rysują felgi, bo nie używam wosku do felg, a od czasu do czasu odświeżył bym alusy, bo nie zawsze idealnie domyje płyn do felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Shadow, zauważ, że lekkościerna zostawia stosunkowo mało rys, dopiero zmycie benzyną powierzchni uwidoczniło rysy. Podejrzewam, że nabłyszczająca może i mniej destrukcyjnie działa na lakier ale na pewno zawiera o wiele więcej wypełniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wg nie do porównania wziąć paste nabłyszczającą a nie lekkościerną, bo lekkoościerna jak sama nazwa wskazuje będzie ścierała i mimo woli zostawiała rysy, nabłyszczająca sądze ze nie narobi bałaganu. Nie żebym bronił tempo czy coś, ale test wg mnie nie do konca sprawiedliwy. A co do wypełniaczy hmm.. dla 99% ludzi auto ma sie błyszczeć i tempo będzie spełniało swoje zadanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.