Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

A pianował ktoś NERTA CARNET JUMBO lub KENOTEK SP 2800:?: bo zastanawiam się nad zakupem. Do mycia osobówki oczywiście.

 

Nerty nie polecam zostawia ślady plamy na chromowanych elementach ciężkie potem do usunięcia, zastanów się nad pianami Shiny Garage naprawdę dają radę i nie są drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... jutro będę robił zakupy na allegro i zauważyłem, że osoba od której będę coś kupywał ma pianownicę PA... mógłby ktoś zerknąć na aukcję (sorry... na zdjęcie) swoim bystrym okiem i stwierdzić czy to "TA" dobra pianownica, który wszyscy chwalą? :)

pianownicadohdpa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie. Pianownica w połowie pracy przestała dawać pianę. Leciała woda mimo, że max na minusie. Czy PA mają jakieś filtry w sobie?

 

Miałem ostatnio podobny problem. Rozebrałem za części, wykąpałem w gorącej wodzie z kwaskiem cytrynowym i octem i działa ja nówka... Wykonałem również jeden mini otwór w górnej części przezroczystego przewodu w środku butelki.

 

Ps. Nie zauważyłem żadnych sitek.

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć dużo ludzi używa produktów firmy Tenzi. Czy wypowie się ktoś o aktywnej pianie?

Mam na oku dwie: Car Max i Super Green ( odpowiednia pH 12 i 14 ).

Piana będzie używana z przerobionym Marolexem. Warto ją wziąć? Wosk mój samochód raczej rzadko widzi, także nie martwię się tym, że go zmyje :). Ważne, aby nie uszkodzić lakieru. Chodzi po prostu o to, żeby podjechać na myjnie, spryskać własnym środkiem, spłukać i jechać dalej.

 

edit: Czy Tenzo Truck nie zniszczy lakieru? Polecacie myć raz na dłuższy czas.. A jakby częściej jej używać? Chyba najlepszy zawodnik z całej gamy Tenzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w zeszłym tyogdniu dostałem pianownicę PA ale nie miałem jej okazji przetestować na mokro. Mam Nilfiska 110. Czy macie dla mnie może jakieś wskazówki jak to pokrętło czarne powinno być ustawione ? Czy metodą prób i błędów próbować ? To jedyna regulacja w tej pianownicy ?

 

Pianę do zbiorniczka szykować wg zaleceń ?

 

Taka

PIANOWNICA

 

Piana: VALETpro pH NEUTRAL + może dodam troszkę Tenzi do cięzkich zabrudzeń

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Czy będzie to bezpieczne do mycia samochodu?
Produkt zawiera wodortlenek sodu, a więc może zmatowić chromy i po pewnym czasie utlenić lakier - będzie trzeba jakiś ściernym cleanerem go oczyścic przynajmniej. Jak zużyjesz ten produkt to lepiej poczekać i kupić Snow Foam Combo 2 - bezpieczna dla lakieru, chromu i przy tym skuteczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też oglądałem etykietę wczoraj i są tam takie jak dla mnie niejasne stężenia :

Do lancy sporo by tego poszło ....

 

Mycie ciśnieniowe:

spryskiwacz

okres zimowy: 1:30 z wodą

okres letni: 1:100 z wodą

mycie silników: od 1:15 do 1:30 z wodą

lanca do piany lub dezynfekcji:

- okres zimowy: 1:2 z wodą

- okres letni: 1:5 z wodą

 

Mycie ręczne:

- roztwór 0,5-1%

- zmywać wodą pod ciśnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki właśnie mam zamiar zrobić taką miksturę:

 

> VALETpro pH NEUTRAL wg proporcji

> kapka TenziTrucka - ze dwie nakrętki

> Troszkę APC - MEGUIARS ALL PURPOSE CLEANER

> Troszkę MEGUIARS GOLD CLASS

 

Nie przesadziłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.