Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

michałoś, Do B&D mam pianownicę PA kupioną na allegro od PPUHWERA i jest bardzo dobra :good: Jeszcze jest pianownica od techkar, którą również sobie chwalą. Poszukaj pod hasłem 'techkar' i wszystko będziesz wiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak co do tematu pian aktywnych to zauważyłem u siebie taki patent

 

valetpro neutral snow foam zostawiała na listwach chromowanych/satynowych (tych wokół szyb) nalot/zacieki. Co dziwne ich usunięcie to tylko autosol do chromu

Natomiast Magifoam nie zostawia nic, a nic. Z 5 razy już użyta i listwy idealne a po valet pro co mycie trzeba było z nimi walczyć.

Takie może mało przydatne ale zawsze :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michałoś, Wybierasz sobie odpowiednią końcówkę i pasuje do lancy. Jedyny minus wg mnie jest taki, że gniazdo pistoletu jest plastikowe, a końcówka pianownicy mosiężna. Trzeba się ostrożnie obchodzić żeby nic nie urwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinowa jest silniejsza co za tym idzie mniej delikatna, ale i tak oby dwie mają słabą moc.

 

Polecam panom K2 Bora, tak, piana firmy K2 a bije na łeb dożo droższe ,,firmowe`` piany.

Ta piana malinowa i K2 Bora ma siłę mycia jak Magifoam czy to są mocniejsze piany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrew5005, dzwoniłeś do techkar z allegro? Gdy ja kupowałem od nich niedawno pianownicę (właśnie do B&D), na rachunku miałem policzoną osobno pianownicę i tą przejściówkę. Z tego co pamiętam kosztowała 25zł według rachunku. Może prowadzą sprzedaż osobno?

 

Tutaj co prawda link do redukcji Karcher, ale może warto zadzwonić, jeżeli tego nie zrobiłeś ;)

 

USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNKTU REGULAMINU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przebrnąłem przez cały wątek(ciężko było ale się udało :-] ) narazie pianuje samochód przerobionym opryskiwaczem z VP Neutral Snow Foam ale mam dosyć wiecznego dopompywania żeby ciśnienie było zadowalające, chce kupić lance PA i teraz mam pytanie do osób które pisały że leją samą piane do niej żeby uzyskać jakiś efekt wmiare rozsądny. Ile wychodzi wam piany z PA żeby opsikać cały samochód, bo jeśli ma pójść litr samej piany to zostane przy opryskiwaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, sam kupiłem niedawno pianownice i zrobiłem 3 testy:

1. Roztwór 50ml piany + 800ml wody - piana była ale szybko uciekła, starczyłoby na 2 auta. Panownica ustawiana na min jak i nam max ale zadowalającej piany nie mogłem uzyskac.

2. Sama piana ok 70 ml - pana gesta jak snieg starczyło na busa ale trzeba szybko machac, PA ustawione na min.

3. Roztór piana 50ml + 100ml wody. Piana gęsta jak w przypadku drugim ale nie tak sucha, starczylo na sedana i troszke zostało na nadkola. Pianownica na min.

 

Nie wiem czy to normalne ale po testach punktu 2 i 3 piana która została po umyciu lezała na ziemi dobre 6 godzin, po 12 była jeszcze gdzieniegdzie widoczna więc wydaje mi sie ze za duze jeszcze stężenie.

 

Mini testy były na karcherze K 5.700 + PA + Magi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.