Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedzi post został usunięty -.-

Czy jest coś lepszego od Tenzi Car max w podobnej cenie (50-70zł)?

Pianę będę nakładał opryskiwaczem i spłukiwał myjką ciśnieniową.

To mój pierwszy zakup piany aktywnej, więc proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli koszt ok 200 zl Ci nie straszny kup Glorie FM10 i zbiornik 2l od Kwazara.

Marolex z wygodna lanca to dzisiaj ok 60zl plus kilka minut na mody.

Epoci do czasu kiedy importer powaznie podejdzie do tematu czesci zamiennych nie polecam mimo ze cena zakupu moze wydawac sie atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje możesz policzyć na podstawie wydatku. Wlej do pianownicy np. 100ml dowolnego płynu, i "wytrać go" do wiadra. Mając 100ml "piany" i określoną ilość w wiadrze łatwo obliczasz stężenie przy danym ustawieniu pokrętła - jeżeli nie pasuje to delikatna regulacja i powtórka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam małe pytanie. Otóż posiadam środek Karcher aktywny środek czyszczący RM 81 ASF. Pozwoliłem sobie przeczytać kartę charakterystyki jakiś czas temu i jedna z najważniejszych pozycji tj. ph wynosi:

pH w 20 °C:

12,3

pH 1 %:

10.0

czyli więcej niż ValetPro NSF a zatem jest bardziej bezpieczny dla wosku (teoretycznie). Czy jest jakiś związek itp. w tego typu produktach, na który należy zwrócić uwagę (w karcie charakterystyki) a który może zjadać wosk? Stosowałem go dotychczas na plamy z oleju na kostce brukowej i innych prac wokół domu i jestem z niego zadowolony:) ale dotychczas nie stosowałem go na samochód.

Na tej stronie jest karta charakterystyki

jakby ktoś przejrzał ją i znalazł niebezpieczną pozycję, która jest szkodliwa na wosk itp. i podzielił się tą wiedzą to będę wdzięczny.

Wydajność tego środka i jakość mycia jest b.dobra a w cenie do 130zł można kupić 10l więc stąd również pojawił się mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z ta pianownica PA i roztworem. Co konkretnie wlewa sie do tej butli, rozcieńczoną juz piane aktywną czy sam koncentrat?

Sa dwie szkoły jedni wlewają roztwór i skręcają pianownice na maxa, a inni koncentrat i regulują pobór chemii pokrętłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Panowie mam małe pytanie. Otóż posiadam środek Karcher aktywny środek czyszczący RM 81 ASF. Pozwoliłem sobie przeczytać kartę charakterystyki jakiś czas temu i jedna z najważniejszych pozycji tj. ph wynosi:

pH w 20 °C:

12,3

pH 1 %:

10.0

czyli więcej niż ValetPro NSF a zatem jest bardziej bezpieczny dla wosku (teoretycznie). Czy jest jakiś związek itp. w tego typu produktach, na który należy zwrócić uwagę (w karcie charakterystyki) a który może zjadać wosk? Stosowałem go dotychczas na plamy z oleju na kostce brukowej i innych prac wokół domu i jestem z niego zadowolony:) ale dotychczas nie stosowałem go na samochód.

Na tej stronie jest karta charakterystyki

jakby ktoś przejrzał ją i znalazł niebezpieczną pozycję, która jest szkodliwa na wosk itp. i podzielił się tą wiedzą to będę wdzięczny.

Wydajność tego środka i jakość mycia jest b.dobra a w cenie do 130zł można kupić 10l więc stąd również pojawił się mój problem.

 

Kolego, pH kwasowe jest od 0 do 7

7 to pH obojętne, netralne

powyżej 7 do 14 to zasadowe

 

Najbezpieczniejsze dla wosku jest pH obojętne. Ta piana nie jest bezpieczna dla wosku, ale na pocieszenie napiszę, że nie zawiera bardzo szkodliwego dla auta wodorotlenku sodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad kupnem myjki w aktualnej ofercie lidl, w związku z tym mam pytanie czy można do niej dopasować jakąś pianownicę?

 

Widziałem na znanym portalu aukcyjnym pianownicę pa gdzie do wyboru są 4 różne końcówki, ale w żadnym opisie nie ma parkside :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad kupnem myjki w aktualnej ofercie lidl, w związku z tym mam pytanie czy można do niej dopasować jakąś pianownicę?

 

Widziałem na znanym portalu aukcyjnym pianownicę pa gdzie do wyboru są 4 różne końcówki, ale w żadnym opisie nie ma parkside :(

 

Mam tą myjkę i polecam dokupienie dodatkowego węża, przydaje się.

 

Co do pianownicy i akcesoriów, rozkminiałem temat. Parkside to jest prawdopodobnie to samo co Lavor i wydaje mi się że pasują jego końcówki (pamiętaj że tam są dwa rodzaje). Ale na 100% tego nie potwierdzę bo koniec końców przerobiłem sobie Marolexa :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad kupnem myjki w aktualnej ofercie lidl, w związku z tym mam pytanie czy można do niej dopasować jakąś pianownicę?

 

Widziałem na znanym portalu aukcyjnym pianownicę pa gdzie do wyboru są 4 różne końcówki, ale w żadnym opisie nie ma parkside :(

Hej. Może rozwieję troszkę Twoje wątpliwości tzn. posiadam myjkę Parkside 150A1 i również szukałem do niej pianownicy PA ale nie znalazłem. Wszędzie na aukcjach itp. widziałem do wszelkich myjek zmodyfikowane końcówki ale do Parkside niestety nie. Dlatego też, zakupiłem Marolex-a:) i jest super. A co do samej myjki to polecam.

 

EXCEDE - Dziękuję za odpowiedź. Dobrze, że wstrzymałem się z próbą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.