Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ta pianownica to jest ok.Pasuje.Zresztą wejdź na znaną platformę handlową na all.. tam poszukaj pianownicę vera lub techkar i tam przy któryś są rysunki z wymiarami.Pomierz i dogadaj z Twoim znalezionym sklepem aby upewnić czy wymiary te same/tak dla 100% pewności/.Tam może tez to być jako Lavor to to samo tylko są długie i krótkie skrzydła-ja konkretnie długie skrzydła sobie skróciłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soad7, Najlepiej używać nie za mocnych pian lub rozcieńczyć je tak aby nie były groźne dla urządzenia ponieważ przepływająca woda miesza się z tym roztworem a następnie przepływa przez wąż myjki. Może to spowodować osadzanie się niektórych soli wewnątrz przewodu. Stosowanie pianownic omijających wąż jest bezpieczniejsze i łatwo jest usunać ewentualne osady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle kupic Valet pro Advaced, czy to dobry wybór?

 

Piana bardzo dobra, alternatywnie Autobrite MagiFoam.

Co do lania piany do podajnika chemii, można, ale bardzo, bardzo małe stężenia. Ja przesadziłęm kiedys z ilością chemii i uszkodziłem lancę w myjce - zatkała się. Poszło na gwarancji ale nie każde urządzenie takową posiada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jestem w mniejszości bo mi Magi nie podpasowała. Owszem piana jest bardzo gęsta, bardzo długo się utrzymuje ale niestety za każdym razem zasychała na aucie zanim je zdążyłem całe opianować, przy VP ANSF takiego problemu nie ma. Jeżeli chodzi o domywanie to Magi jest trochę lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za każdym razem zasychała na aucie zanim je zdążyłem całe opianować,

 

Czym pianujesz?? Może za sucha ci ta piana wychodzi i zamiast spływać zasycha?? W Maroleksie taki efekt jest jak jest za duża dziurka i za dużo powietrza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak wyjadę zimnym autem z garażu to po przyjeździe na bezdotyk maska jest już ciepła :D Ogólnie na panelach poziomych dało się to łatwiej zauważyć ale na pionowych też. W słońcu nie pianowałem :) VP Advanced nie zasycha tylko sobie spływa dlatego dla mnie jest lepszym wyborem, pomijam oczywiście względy zapachowe bo wiadomo że pomarańcze pachną ładniej niż śledzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kita33, przede wszystkim gratuluję piany - też sobie taką strzeliłem ;)

Pianujesz suche auto. Na auto wielkości sedana, potrzeba ok 500 - 600 ml roztworu piany z wodą. Woda może być ciepła ale to nie jest konieczne. Ilość piany jest uzależniona od twardości wody. Na początek proponuję zrobić roztwór 500 ml wody + ok 80 ml Magi - powinno fajnie się pienić. Jeśli tak będzie to następnym razem daj 10 ml piany mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.