Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Wezmę tą glorię całą :) Tam jest napisane pojemność 1,5l ale pojemność robocza 1litr czyli rozumiem że leję litra wody (letniej? ciepłej?) i do tego jedną - dwie nakrętki tej piany?

Pompowanko i lecimy tak? Potem mam czekać aż ta piana spłynie i spłukać tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę tą glorię całą :) Tam jest napisane pojemność 1,5l ale pojemność robocza 1litr czyli rozumiem że leję litra wody (letniej? ciepłej?) i do tego jedną - dwie nakrętki tej piany?

dajesz 30ml piany na 1l ciepłej wody

 

Pompowanko i lecimy tak? Potem mam czekać aż ta piana spłynie i spłukać tak?

pianujesz od dołu do góry i tak samo, spłukujesz. czytaj i szukaj bo wszystko było już x razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majk, żeby Ci zamieszać - nie widzę powodu, aby dopłacać do mniej praktycznej Glorii. Epoca jest porównywalna pod względem efektów, ciut gorsza jakościowo i znacznie bardziej praktyczna.

 

Polecam porównanie ode mnie i Tymka:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dużo informacji na forum się powtarza, ale nie sposób przeczytać 140 stron tematu o pianownicy :P Dobrze, gdyby ktoś kto się zna zrobił jakiś krótki poradnik i umieścił gdzieś 'na wierzchu'.

 

Co do wyboru pianownicy to nie ukrywam - filmik daje do myślenia. Tym bardziej, że chodzi też o koszty, a ja nie jestem jakimś tam profesjonalistą więc.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majk, żeby Ci zamieszać - nie widzę powodu, aby dopłacać do mniej praktycznej Glorii. Epoca jest porównywalna pod względem efektów, ciut gorsza jakościowo i znacznie bardziej praktyczna.

 

Polecam porównanie ode mnie i Tymka:

 

W epoce 2filce?

Ogólnie,fajnie,że doszło do porównania teraz nie ma wątpliwości :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, w obu pianownicach 2 filce i ten sam roztwór zrobiony w wiadrze ;).

 

majk, zapraszam do działu Testy:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=12279

 

Jest tam porównanie Gloria vs Marolex, jak również pełne porównanie Glorii i Epoki. Filmik to tylko część, całość testu i moje wnioski są do znalezienia właśnie tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dobrej piany na zimę chodzi mi o taka aby dobrze domywała ten cały brud jaką mozecie polecić ? ze swoich obserwacji :) piana ma nie zmywać wosku

 

Valet Pro - PH Neutral Snow Foam - używam i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj uzylem wyzej wymienionej Valet pro. 30ml/1L. Lakier po trasie, do listwy czarno -syf, sol, bloto. 5 minut i splukanie, bo snieg zamarzal. Wydaje mi sie ze jest czysty. Kolor fjord green :D kropelki Coli pokazane w odpowiednim temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CesOne, i daje radę na brud po tygodniu jazdy po mieście? :o

 

Ja polecam Magifoam :good:

 

Niestety Magifoam nie testowałem z VP, który jak na razie na mój użytek daje rade. Jeśli masz gruby syf na aucie raczej nić nie ściągnie Ci brudu tylko mycie ręczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem po 1 uzyciu VP lepiej domywa niz proszek. i jak na zimowe warunki to jestem zadowolny, mam nadzieje ze nie ruszy wosku.

 

apropo problem to zamarzanie pianki na lakierze ponizej -3..

 

p.s nawet nie wiem co mam :kox: uzywalem VP Advanced Neutral Snow Foam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.