Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

też mam podobny problem. Mam myjkę B&D 1400 oraz pianownicę kupioną na allegro od firmy "techcar" czy coś podobnego. Posiadam pianę ValetPro neutral pH snow foam. Efekt jest taki że piana jakaś tam jest ale nie za gęsta i szybko spływa. Muszę chyba sprawdzić jak polega wyżej pisze zrobić 1:1. Zazwyczaj robiłem proporcję 1:10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad4m3k, niema opcji, musi być pianka i do golenia przy 1:10. U mnie w pianownicy techcara cały czas świetna piana nawet przy jakiś 70ml na litr. Aaa pianownica przeżyła już z rok katowania różnymi nawet mocnymi chemiami, bez żadnych czyszczeń itp. a pianka super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy takie wysokie stężenia nie zeżrą wam wosku od razu? albo nie osłabią? przede wszystkim trzeba próbować na różne sposoby, bo jest mnóstwo czynników wpływających na jakość piany.

u mnie najlepiej sprawdziła się ciepła woda w zbiorniku pianownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

126 stron tematu o pianownicach a czy ktos potrafi odpowiedziec jakim stezeniem piany pracuje?

Jak to oblicza i jakie jest to bezpieczne?

ale czy takie wysokie stężenia

Wysokie czyli jakie?

Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle, ale jedna i ta sam lanca pianujaca w polaczeniu z inna myjka da inne stezenie.

Waz i cisnienie w nim moze miec wplyw na filalne stezenie, czyli zmienic je moze zwykle zalamaniwe na wezu.

To wszystko sprawia ze jeszcze zostane przy recznej pianownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast borykam się z przypadkiem słabo pianującej pianownicy PA. Piana której używam to Magifoam:

 

p9151036.jpg

 

p9151037.jpg

 

p9151038.jpg

 

p9151039.jpg

 

Stężenie w tym przypadku to 1:6 z zimną wodą. Najmocniejsze, jakie testowałem na Magi to 1:5, ale problem ten sam. Co ciekawe, pianownica potrafi wytworzyć bardzo gęstą pianę, udało mi się taką uzyskać przy stężeniu Dimera 1:3.

Podejrzewałem, że wina leży w Magifoam, ale resztki tego samego roztworu, co na obrazkach powyżej przelałem do Glorii i efekt był następujący:

 

p9151040.jpg

 

p9151041.jpg

 

p9151042.jpg

 

p9151043.jpg

 

Gdzie może leżeć problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, No ok, ale czytając ostatnio trochę o tych stężeniach to i tak powinna być "lala" ;)

Nic to, do sitka się dokopałem, do rana będzie się kąpało w occie i zobaczymy jaka piana wyjdzie po tej kuracji.

Dla potomnych odświeżam:

Instrukcja demontażu pianownicy PA : http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... hp?t=84349

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, tak też zrobiłem. Sito czyściło się całą noc, rano poskręcałem pianownicę i poszedłem sprawdzić stężenie 1:6. Niestety, żadnych zmian, cały czas leci rzadkie mleko.

faraon3021, jednak miałeś rację ;) Zastosowałem stężenie 1:1 i wreszcie jest tak jak trzeba:

 

p9171060.jpg

 

p9171061.jpg

 

Będę jeszcze sprawdzał inne stężenia, żeby dojść do optymalnego, ale teraz już przynajmniej wiem, że to tylko kwestia odpowiednich proporcji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam to na opakowaniu VP neytral snow foam:

 

"Pianownica—dla pojazdów zabezpieczonych trwałym woskiem lub sealantem—rozcieoczenie maksymalne 1:400—dobierz rozcieoczenie do możliwości pianownicy. Nanieś pianę na całe auto i pozostaw do zniknięcia. Spłucz samochód zaczynając od dołu do góry.

 

Opryskiwacz—na niezawaoskowane lub zabezpieczone słabym woskiem auta—rozcieocz 1:25 lub dla ciężkich zabrudzeo 1:15. Spryskaj dolne partie, nadkola itp. Pozostaw do zniknięcia piany, następnie spłucz dokładnie zaczynając od dołu do góry. Spłukuj myjką ciśnieniową dla lepszego efektu."

 

 

Natomiast wcześniej jest napisane:

 

"PH NEUTRAL SNOW FOAM to niezwykle bezpieczna piana aktywna do mycia wstępnego. Z łatwością usuwa owady i inne zanieczyszczenia drogowe, zapewniając skuteczne i bezpieczne dla wosku mycie za każdym razem. Jest również bardzo wydajna dzięki rozcieoczalności do 1:25"

 

jak to rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić Pianownice PA do Nilfiska C110. Zależy mi oczywiście na oryginale... Zauwazyłem, że dużo ludzi kupuje od użytkownika PPHU-WERA (allegro), jednak czy można u niego dostać pianownice do Nilfiska?

 

//puściłem zapytanie do sprzedającego, mimo to czekam na Waszą odpowiedź - może jest jakieś inne, dobre źródło pianownic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałem kupić pianownice P.A + VPNSF lub Magifoam jednak czytając ostatnio ten temat trochę mi się tego odechciewa. Piszecie, że nie można określić ile wody idzie z myjki i należy stosować sporo większe rozcieńczenia niż piszą na opakowaniach bo inaczej będzie mleko.

 

Jednak co mnie zastanawia... sporo osób tutaj stosuje rozcieńczenia 1:1. Jak Wam się to kalkuluje?

 

Magifoam 1 litr - 65 zł... jakbym miał to rozcieńczać 1:1 to starczy mi na max 4 pre-washe. Wychodzi to ok. 17 zł pre-wash.

 

Z tego wynika, że aktywną pianę opłaca się stosować jedynie w pianownicach ręcznych. Chyba, że kupię coś pod kompresor a nie pod myjkę... a to znowu jest koszt ok. 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.