Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

OK sprzedałem swoją BH.

No i teraz pytanie co kupić :

1- VP pH Neutral Snow Foam

2- Vp Adnvanced Neutral Snow Foam

3- MagiFoam

już wiem która pieni się najlepiej która najlepiej domywa i najlepiej pachnie.

Ale mam jeszcze jedno pytanie czy one wszystkie są tak samo bezpieczne dla wosków?? czy może któraś szybciej go usunie a inna wolniej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojciec, Jesli chcesz odpowiedzi na takie pytania daruj sobie lance pianujace i kup reczna pianownice.

Pomysl sam (robiles juz jakies testy) jaka masz kontrole nad iloscia mieszaniny na samochodzie i sila roztworu :-]

Moim zdaniem nie ma mozliwosci zeby jedna myjka i jedna lanca dwa razy zrobic identyczny roztwor i naniesc go na lakier :/

A jesli jest jak pisze to jak ocenic wyniki ? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, roztwory można zrobić niemal w 100% takie same, wystarczy że będziemy się posługiwać miarką odmierzając ilość piany i ilość wody.

Wiadomo nanoszeni na auto to już inna bajka bo raz się da więcej w jednym miejscu raz mniej....

Ale nie o to chodziło mi w moim pytaniu, chciałbym się dowiedzieć czy wszystkie z tych 3 pian są tak samo bezpieczne dla wosku, bo nie ukrywam że nie wiem na którą pianę się zdecydować...

Teoretycznie VP pH Neutral Snow Foam najsłabiej domywa więc powinna być najbezpieczniejsza dla wosku, a Vp Adnvanced Neutral Snow Foam domywa najmocniej i w teorii powinien też wosk najszybciej się zmyć. Tylko czy moje teoretyzowanie jest prawidłowe? a może po prostu siła domywania w żadne sposób nie wypław na trwałość wosku ze względu na naturalne ph??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz teoretyzuje bo znam tylko dwie z trzech pian o ktore pytasz.

Moim zdaniem z lanca jest tak ze nawet jesli przygotujesz bardzo dokladnie roztwor do zbiorniczka lancy to dalej juz tylko loteria.Kazda myjka ma inny wydatek wody, inne cisnienie robocze, rozne cisnienia na instalacjach domowych, rozne dlugosci i przekroje wezy zasilajacych.Czyli nawet ten sam zestaw, dwa razy zrobi rozne stezenia bo roztwor na lakier przenosi i dodatkowo rozciencza woda.

Lanca moze jest i dobra zeby wyczyscic lakier przy gruntownym myciu przed zabezpieczeniem lakieru, kiedy to nie martwimy sie o stan wosku.

Na co dzien Gloria lub Marolex ;)

Przy codziennym myciu za pomoca lancy, testowanie pian o bardzo podobnych wlasciwosciach, pod katem ich bezpieczenstwa dla woskow to juz tylko loteria .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, no ok. Ale jeśli już zaczniemy używać glorii gdzie mieszanki są zawsze niemal ze identyczne to jak się teraz mają te piany ich siłą domywania do trwałości wosku. Czy ta co najsłabiej domywa będzie najbezpieczniejszych dla wosku a ta co najmocniej domywa najszybciej nam ten wosk ustnie?a moze siłą domywania nie ma wpływu ma na szybkość utraty wosku ze względu na naturalne ph piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak wiele zmiennych ze nikt Ci jednoznacznie nie odpowie.

-wosk

-piana

-stezenie

-waruniki w jakich porusza sie samochod

-pora roku

-czestotliwosc mycia

-sila myjki

-szampon

-glinka i jej stosowanie

-QD i jego stosowanie

-garazowanie auta i wiele, wiele innych

Kup Magi stosuj jak trzeba i gwarantuje Ci ze nie bedziesz zawiedziony, a woski beda zyly dlugo i szczesliwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Czy ta co najsłabiej domywa będzie najbezpieczniejszych dla wosku a ta co najmocniej domywa najszybciej nam ten wosk ustnie?a moze siłą domywania nie ma wpływu ma na szybkość utraty wosku ze względu na naturalne ph piany?
Wydaje mi się, że ciężko będzie odpowiedzieć na to pytanie. Wg mojego "odczucia" VP pH Neutral jest najłagodniejsza, ale pozostałe dwie wg producentów są na tyle łagodne, że nie mają znacznego wpływu na szybsze zmywanie wosku.

 

Jesli tylko zakurzone auto, lub z niewielkim brudem spróbuj od pH Neutrala, który jest najtańszy i poradzi sobie z brudem jako pre-wash przed myciem ręcznym. Fajnie pachnie, a piana jest bardzo gęsta. Pamiętaj też o prawidłowej technice spłukiwania piany od zaczynając od dołu idąc ku górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pH Neutral moim zdaniem jest równie delikatna co woda niestety równie kiepsko domywa co i sama woda.

 

Magi wbrew pozorom nie jest wcale taka delikatna - kiedyś sprawdzałem papierkiem to czysty koncentrat był dość zasadowy gdzie ZTCW VP pH neutral ma równe 7.

Magi wprawdzie nie narusza widocznie ani wosków ani sealantów ale delikatna też nie jest. Ma kiepski wpływ na pióra wycieraczek,uszczelki w szybach lubi zacieknąć na plastikach, cholernie ciężko się spłukuje.

Mam np. w samochodzie na słupku drzwi taką sytuację ,że z jakiegoś powodu farba (czarny mat) się ściera (podejrzewam ,że kiedyś auto spędziło całą zimę na dworze i ten bok był przy ścianie budynku). Po każdym myciu Magi mam coraz mniej farby na tym słupku - przy żadnym innym produkcie tak się nie dzieje...nawet proszku na myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierki lakmusowe można kupić w aptece - polecam posiadać w arsenale ;)

Jak kiedyś wkładałem do bańki to pamiętam ,że barwił na niebiesko (alkaicznie). Natomiast roztwór w pianownicy myjki gotowy do użytku był już bardziej zbliżony do neutralnego. Jestem teraz tydzień poza miejscem pracy gdzie zostawiłem papierki ale jak wrócę to nie omieszkam jeszcze raz sprawdzić.

 

Poza tym ZTCP producent nigdzie nigdy nie pisał ,że ma neutralne pH. Pisał jedynie ,że nie usuwa wosku i tak faktycznie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kupować ph neutral sf skoro stosunek jakości do ceny jest gorszy niż chyba wszystkich pian jakie są łącznie z tenzi tan car. albo się kupuje w miarę mocną pianę żeby umyć auto bezdotykowo, albo się kupuje dobry szampon i się leci ręcznie. ph neutral snow foam to tak jakby myć samą wodą z myjki bez żadnych dodatków. Co z tego że wosku ci nie ruszy jak tym bardziej nie ruszy ci zabrudzeń jakichkolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kupować ph neutral sf skoro stosunek jakości do ceny jest gorszy niż chyba wszystkich pian jakie są łącznie z tenzi tan car. albo się kupuje w miarę mocną pianę żeby umyć auto bezdotykowo, albo się kupuje dobry szampon i się leci ręcznie. ph neutral snow foam to tak jakby myć samą wodą z myjki bez żadnych dodatków. Co z tego że wosku ci nie ruszy jak tym bardziej nie ruszy ci zabrudzeń jakichkolwiek.

Kolego wszystko pomieszales.

Jak zaczniesz stosowac pianownice do atywnej piany zamiast lancy zmienisz zdanie :-]

Trzeba tez pamietac ze piana nie jest stosowana zamiast szamponu tylko przed nim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tez pamietac ze piana nie jest stosowana zamiast szamponu tylko przed nim

 

jasne, tylko VP PH Neutral daje efekt podobny do opłukania auta samą wodą z myjki... :lol:

Ja stosuję pianę do dziadów, przed "full-stage"...jak słychać że działa, to znaczy, że jest ok :evil::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, tylko VP PH Neutral daje efekt podobny do opłukania auta samą wodą z myjki...

serio? kurcze mi się wydaje ze naprawdę jakoś daje rade :idea: , szczególnie w zimę dobry prewash, albo szybkie mycie.

 

Mam dokładnie takie same wrażenie jak Gruby. W zimę ładnie schodzi bo lakier jest wilgotny a brud nasiąknięty od wilgoci na dworze i opłukanie samą myjką da podone efekty.

 

Kiedyś pamiętam w lato miałem zakurzone auto (sam kurz - 0 jazdy w deszczu od poprzedniego mycia) - myślę sobie umyje bezdotykowo VP pH neutral i wystarczy....Po spłukaniu biorę się za wycieranie a ręcznik po jednym panelu brudny :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.