Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

dziś przetestowałem zestaw :

Karcher K 6.75 + PA + BILT-HAMBER Autofoam (1:5) (myjka podpięta prosto do kranu z zimną wodą za pomocą węża 1/2)

efekt mniej więcej takie

wszystko spłynęło z auta po ok 4 minutach....

Czy z tego zestawu da się wycisnąć coś więcej chodzi mi o taki efekt :

czy taki jak uzyskał molo

http://imageshack.us/photo/my-images/195/92482529.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/259/93017362.jpg/

 

tutaj zdjęcia z mojego mycia:

20120718162857.th.jpg

i po ok 4 minutach

20120718163000.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michu, na filmiku proporcji za bardzo nie widać. Widać tylko że ma pełny zbiornik zielonego płynu :)

sugerujesz, że za słabo rozcieńczyłem BH ? a może za mocno ?

Wydaje mi się że im mieszanka mocniejsza (rozcieńczona mniejszą ilością wody) powinna być gęstsza - dobrze myślę ?

 

Jeszcze takie pytanie, BH rozcieńczam ciepłą wodą ale do karchera mam podpiętą zimną wodę. Czy to może mieć jakiś wpływ na gęstość piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomsiu1972, wydaje mi się, że nie ma różnicy jak długo, ja po 7 dniach używałem i nie widziałem znaczącej różnicy w pianie....

ojciec, ja mam VALETpro pH NEUTRAL SNOW FOAM i mi wystarczy 1:10. BH jest może mniej wydajniejszy ale podono lepiej domywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomsiu1972, wydaje mi się, że nie ma różnicy jak długo, ja po 7 dniach używałem i nie widziałem znaczącej różnicy w pianie....

Niestety jest roznica i rozcienczona piana traci swoje wlasciwosci.Wytracaja sie jakies dziwne drobiny i zapychaja filce. :thumbdown:

To ile moze stac rozcienczona zalezy chyba od wody(a moze od stezenia lub temperatury :/ )bo u roznych uzytkownikow czas do utraty przadatnosci byl rozny.Byla juz gdzies dyskusja na forum odnosnie tego problemu.Zawsze lepiej zrobic nowy, swiezy roztwor :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś z korzysta z dyszy do piany karchera (pojemność 0,6l)? Chciałbym takie coś dokupić do myjki ale nie wiem czy warto. Jeżeli na którejś stronie była o tym mowa, to przepraszam.

 

I zakładając, że kupię pianę, która powinna zostać rozcieńczona np. 1 do 200 (Super Snow Foam 1L - Autobrite) to jaki roztwór powinien być przy użyciu myjki?

 

Z góry dziękuję za porady, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.