Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem na allegro pianownice za 169 zł do karchera i za cholere nie mogłem uzyskac efektu gestej piany , wszystko sciekalo w przeciagu kilku sekund , próbowałem z pianą z carvalet z woskiem i bez wosku , a druga to jakaś BEAR w sumie tylko do tego miałem dostęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to jak to w końcu jest z tym pianowaniem. Kupiłem AUTOBRITE MAGI FOAM i rozcieńczyłem ją tak jak gdzieś tu wyczytałem czyli 50ml do 1l pianownicy i wyszło mleko przy max ustawieniu poboru środka z butelki. Zeszło bardzo szybko ze 200ml tego roztworu i dolałem kolejne 50ml lecz nadal leciało mleko, sporo gęstsze no i utrzymało się z 15min.

 

Co zrobić by była piana? Magi Foam lać same do pianownicy i regulować dawkowanie poprzez regulacje pokrętłem w pianownicy?

 

Dodam ze myjkę mam karcher z wersji profesjonalnej oraz pianownicę Autobrite Heavy Duty Foam Lance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GracjanS4 efekt fajny, po jakim czasie były robione fotki?

 

Mniej więcej 5 minut, fotki nie były robione w tym samym czasie, były drobne przerwy ;) Ale piana spokojnie 15-20 minut siedziała na aucie :)

 

Skoro piana trzymała się na aucie 15 min to dowód, że seria 2 karchera daje radę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GracjanS4, mam te same zdanie jak Ty. Kupiłem z ciekawości, i... zaskoczenie - niezła piana:). W przyszłości podłączę PA do jakiegoś Karchera z serii 7 i zobaczę jaka jest różnica. Dzisiaj testowałem ok. 110 ml na 1 litr Magi Foam i nie było dużej różnicy między proporcją 70 ml na litr. Najgorsze jest to, że ta piana utrzymuje mi się na podwórku (to co nie trafiło na auto) przez cały dzień- trzeba ją zmyć osobno z podłoża :lol:. Zła piana, tzw. "mleko" to jest to:

 

 

Próbowałem kiedyś bawić się z pianami hardcorami typu Sterwins itd. i tam to dopiero leci "mleko" (coś takiego jak na filmiku) ;). Neutral PH i Magi Foam dają radę- piana jest, utrzymuje się, usuwa wstępnie brud. Większa gęstość i duża skuteczność mycia jest niepotrzebna do prewasha (ciekaw jestem czy są na rynku gęstsze piany :idea:). Należy jednak pamiętać, że żadna piana nie umyje nam dobrze samochodu i nic nie zastąpi mycia ręcznego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało sie wykorzystać kawałek ładnej pogody w weekend :D

 

Pianownica KARCHER 0,6l + Tenzi Special 1:1

 

Typowa piana to raczej nie jest ale mając na uwadze to ze auto było ostro zabrudzone i nigdy nie miało zrobionego kompletnego detalingu to Tenzi poradził sobie bardzo fajnie. po tym wszystkim mycie rekawicą + Gold class i UQD.

 

 

img2295q.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img2301jl.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PA ustawiona na maxa pobór środka

myjka karcher K5.520

 

pianę kupiłem od http://showcarshine.pl

 

może inaczej kto odstąpi 100 ml swojej piany magi foam w celu potwierdzenia jakości środka - odeślę z nawiązką swoją jeżeli będzie tak samo - jeżeli nie to zapłacę

 

najlepiej ktoś warszawa - piaseczno - wtedy bym odebrał osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe sorry za zaśmiecanie. Dzięki, poprzez wyszukiwarkę nie mogłem coś tego znaleźć (jak otworzyłem cały wątek na jednej stronce już znalazłem; jest to na 74 stronicy 8-)) :good::dontknow:.

 

PS. Myślałem, że to coś w rodzaju: odkręć ręką i już, a tu robota dla mechanika :kox::lol: .

 

Kulon, po pianowaniu nie ma co oczekiwać, że samochód będzie czysty- będzie tylko czystszy. Ja samochodem tylko po pianowaniu to nawet nie jeżdżę po bułki do sklepu ;). Choć faktycznie coś u Ciebie jest nie tak. Może piana się przemroziła w transporcie :idea:. Wszystko OK jest z myjką? Trzyma parametry? Testowałeś inne piany niż Magi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.