Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Gęstość piany ma mało wspólnego z siłą domywnia. Paradoksalnie te mniej pieniące się piany są zazwyczaj mocniejsze i lepiej domywają.

Dziś wieczorem odpaliłem sprzęt i specjalnie sprawdzałem przy 1:10 oraz zimniej wodzie i pieni się dobrze, nie ma mleka, tylko piana, choć nie aż taka jak przy pH Neutral Snow Foam. Ta piana ma pH równe 13, ale w przeciwieństwie do innych mocnych pian nie zawiera żrących substancji szkodliwych dla nadwozia, szczególnie chromu i aluminium.

 

Ja najczęściej stosuję pH Neutral z wodą w myjce około 40 st. C, poniważ mam zawoskowane auto, pieni się bardzo dobrze i pachnie najlepiej ze wszystkich 8-) :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęstość piany ma mało wspólnego z siłą domywnia.

 

jasne, było wiele razy, tylko widocznie za mało :-] trzeba dobrać gęstość tak aby nie spadała pod swoim ciężarem, i miała czas być "aktywną" a nie tylko robic show wsród sąsiadów :D

 

p.s. to Twoj ten ST-mikrusek? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie wiem ile w tym prawdy, ale usłyszałem ostatnio, nieofiarowanie od przedstawiciela jednego z producentów pian aktywnych, że:

Tak naprawdę cała ta piana jest tylko i wyłącznie dla dobrego wrażenia, nie ma kompletnie znaczenia czy się pieni czy nie - głównie dla klientów myjni ręcznych - robi dobre wrażenie.

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byście woleli kupić i dlaczego glorie czy P.A. pod Karchera ?? mile widziane wszystkie za i przeciw
jak masz kompresor żeby sobie napompować to glorię FM50, mniejsze zużycie chemii i lepsze działanie, P.A. aplikuje szybko i dużo :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gloria

 

+ mobilnosc (zimowe wyprawy na bezdotyk - :good::good::good: )

+ możliwość precyzyjnego rozcieńczenia roztworu

+ dokładniejsze "podejście" do nadkoli, zakamarków, silnika itp

 

- pompowanie

- mała pojemność ( w przypadku pianowania nadwozia)

 

2. PA

 

+ szybkość

+ power

+ fun

+ możliwość poszpanowania przed sąsiadami i na forum :-]

 

- brak możliwosci precyzyjnego rozcieńczenia (w sumie mało istotne, raczej używamy

przed wszelkimi zabiegami)

- fajna piana robi bałagan na podwórku, a w zasadzie nic więcej nie daje...

 

Ja mam oba wynalazki i mogę powiedzieć, że całkiem nieźle się "uzupełniają" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.