Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów stosuje w pianownicach pianę aktywną TENZI Car Max i jakie są efekty? Czy dobrze trzyma się na aucie czy od razu spływa?

Powtórzę po raz setny że czas utrzymywania sie na lakierze zależy wyłącznie od stopnia "ubicia piany", mówiąc w bardzo dużym uproszczeniu.

CarMax stosuje i moim zdaniem jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę po raz setny że czas utrzymywania sie na lakierze zależy wyłącznie od stopnia "ubicia piany", mówiąc w bardzo dużym uproszczeniu.

 

Tylko na to ubicie piany ma wpływ wiele czynników...

- Pianownica

- Twardość wody

- Temperatura wody

- Roztwór i jego stężenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie ze mnie idioty uważam za mało porywające.

 

Nie wiem o co Ci chodzi... Chcesz powiedzieć, że nie ważne jest co wlejesz to i tak każda utrzyma się tyle samo?

 

Polecam wypróbuj MagiFoam i VP ph Neutral na identycznie skręconej pianownicy, w zalecanych stężeniach i w tej samej temperaturze otoczenia. Zobaczysz, że można wnet trochę popolemizować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedzwiedz, Dlatego napisałem, że jest do delikatnego mycia ;) zapewne jest agreywniejsza przez to że dłuzej lezy na aucie i ma wnet lepszą siłe domywania. Moim zdaniem idealnie nadaje sie na zimę. Jako, że nie mam garażu z możliwością mycia w środku to MagiFoam jest zbawienna w zimowe miesiące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zapomniałem dodać ta piana TENZI Car Max jest (i będzie) używana w 99% do mycia busów, które nigdy nie widziały wosku i raczej nigdy nie zobaczą. Przy nawoskowaniu tak dużych aut chyba bym się załamał :) Osobówki oczywiście są myte odpowiednimi kosmetykami ;)

Piana jak na razie rewelacyjnie sprawdza się w myciu, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy auto po trasie 3500-4000 km przywozi sporą ilość robactwa na masce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup dotarł więc dziś (po deszczu na mokrym aucie) testowałem pianownicę zakupioną w sklepie z Brzeska k/Krakowa dostępnym na Allegro. Efekt? Piana obfita i w dużej ilości. Środek to Snow Foam od VP

A pisze o tym ponieważ wczoraj w jakimś poście wyczytałem że to bubel i żadnej piany nie robi. Po sprawdzeniu wiem że to nie jest rzetelna informacja, i produkt można z czystym sumieniem polecić. Myjka to K5.55 Jubille (zdrożały w Castoramie koszt 739zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Magifoam jest dostępna w opakowaniu 1L natomiast VP można kupić troszkę drożej, ale mamy 5L. Sam się przymierzam do kupna, ale nie wiem którą wybrać, skoro MagiFoam domywa lepiej to chyba sprawa jest prost, natomiast odstrasza mnie pojemność tylko 1L...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.