Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

waldiosa Dzięki ;)

 

Myjkę mam właśnie z serii hd i aż szkoda żeby się marnowała, dlatego szukam pianownicy. Pytałem a o tą z linku ponieważ wszyscy polecają PA w sklepie wera. Rozumiem, że ta w techkar jest identyczna? Różnica jest tylko w cenie?

 

Dla przypomnienia link

http://allegro.pl/pianownica-do-karcher ... 75153.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz k2 bore. Piana świetna pomimo że nie jest konsystencji bitej śmietany tzn. Mi się takiej nie udało uzyskać, mimo to piana domywa na igłę, przy czym już moge zapewnić, że wosku przynajmniej naturalnego nie ściąga, a mylem samochód juz z 5 razy na pewno od czasu nałożenia :-) ja leje jej 7 nakrętek tej piany na 1,5l wody do marolexa i wtedy jest super piana, która wystarczy na solidne popisukanie samochodu i felg :-) moim zdaniem nie ma sensu kupować czegoś innego skoro robi swoją robotę na 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma problem z wytorzeniem piany w pianownicy PA, gdyż jego myjka daje zamałe ciśnienie. To polecam rozkręcenie pianownicy i zmniejszenie średnicy przepływu wody przed dyszą. Dzięki takiemu zabiegowi poprawi nam się jakość wytwarzanej piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To krótko opisze cały proces.

Odkręcamy adapter kluczem 14

16255783012_dfbf80e593_c.jpg

Zastaniemy taki widok

15634206834_d8223779b0_c.jpg

 

Ja adapter wkręciłem w imadło,żeby pokazać jak wygląda już po modyfikacji. Średnica przepływu wynosiła z początku 8mm, zmiejszona została do 4mm.Jakby komuś rurki niechciały wejść to trzeba je przeciąć z jednej strony wzdłuż żeby można było zmniejszyć średnicę.

16069084038_a29ee7d39c_c.jpg

16070479569_ced5cabb26_c.jpg

 

Ja użyłem do tego dwóch rurek, jedną wsadzając w drugą, jak się nie myle to jedna była średnicy 8mm a druga 6.

Następnie skręcamy. I teraz powinna nam się pojawić lepsza piana, gdyż zostało zwiększone ciśnienie przepływu.

W razie jakiś pytań służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem do tego dwóch rurek, jedną wsadzając w drugą, jak się nie myle to jedna była średnicy 8mm a druga 6.

Następnie skręcamy. I teraz powinna nam się pojawić lepsza piana, gdyż zostało zwiększone ciśnienie przepływu.

W razie jakiś pytań służę pomocą.

detailercar nie zwiększyło się ciśnienie tylko, zgodnie z prawem Bernoulliego, zwiększyła się prędkość, a ciśnienie zmalało. W rurze o mniejszym przekroju ciecz płynie szybciej, w związku z tym panuje w niej mniejsze ciśnienie niż w rurze o większym przekroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosiężna ma większą wytrzymałość, nie ma obaw przed pęknięciem. Ja bym stawiał na mosiężną.A co do zakładania jak końcówka jest odpowiednia to nie ma żadnego z nią problemu podczas zakładania. Wiadomo że mosiężna będzie droższa od tej z tworzywa sztucznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosiężna ma większą wytrzymałość, nie ma obaw przed pęknięciem. Ja bym stawiał na mosiężną.A co do zakładania jak końcówka jest odpowiednia to nie ma żadnego z nią problemu podczas zakładania. Wiadomo że mosiężna będzie droższa od tej z tworzywa sztucznego.

 

Mam 2 pianownice i mimo wszystko wolę tworzywo. Materiał jest podobny do oryginalnych akcesoriów Karchera. Pękła komuś taka końcówka? Nie sądzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.