Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dla satysfakcji że wiesz jak taką zrobić i że się da :P a czy to praktyczne to się dowiesz jak się uda taką zrobić 8-) 30 min bez spływania to mega zaleta dla piany jak robisz 2 samochody na raz. W 30min i tak się ledwo wyrobisz ze spłukaniem zanim zacznie piana przysychać.

U minie na razie etap prób i błędów.

Przy większych stężeniach piany efekty są naprawdę fajne.

Co prawda nie mogę powiedzieć że auto było bardzo brudne ale nie było myte około 6 tygodni, woskowane Finish Kare 1000P Hi Temp Paste Wax chyba we wrześniu i po dwóch pianowaniach ( w ramach testów) z samochodu zeszło 95% brudu. Wygląda naprawdę ładnie.

Ale następnym razem będzie pianowanie + mycie na dwa wiadra, tylko to daje czystość absolutną :kox:

 

W jednym czasie robiłem testy na dwóch autach, drugie dopiero co nabyte, nieglinkowane, niewoskowane itd i na tym aucie mało co puściło. Samochód przejaśniał ale bez mycia rękawicą się nie obędzie. Wydaje mi się że dobre zabezpieczenie lakieru to podstawa dla dobrych efektów działania piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w szoku jak auto umyłem, wysuszyłem i zrobiłem objazd okolicy, wstawiając do garażu zauważyłem że pod tylnym zderzakiem nadal jest piana :D Minęły około 2 godziny a ona żyła własnym życiem :shock:

 

Swoją drogą czy jak piana przyschnie na aucie to może wyrządzić jakieś szkody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bukshine

Magifoam jak zachnie to robi brzydki biały, trudny do usunięcia nalot...

 

To już wiem co to było za paskudztwo na znaczku na klapie. Musiałem cleanerem usuwać bo niczym innym nie schodziło - taki biały nalot przyschnięty :x Swoją droga czemu piana zaschła tylko tam ? przecież to pionowa powierzchnia tyle że z tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie spod emblematu tylko na emblemacie zaschło. Emblemat jak to w BMW okrągły, lekko sferyczny z obwódką. Zaschło "od środka" przy obwódce i co najlepsze z każdej strony :P Nauczka na przyszłość - po pianowaniu myjemy na 2 wiadra i mamy pewność ze będzie dobrze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większych stężeniach piany efekty są naprawdę fajne.

I jakie stężenie uznałeś za najlepsze?

Ja się chyba z pianownicą nie polubię i wyląduje na giełdzie ;) w weekend będzie miała ostatnią szansę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownica PA skręcona maksymalnie na minus i piana Autobrite Magifoam rozrobiona w proporcji 1:5 albo 1:4 (bo mi się te proporcje później już mieszały) dawała przyzwoity efekt. Piana nie spływała od razu jak przy 1:10 tylko sobie spokojnie leżała. Myślę że jako mycie wstępne 1:5 wystarczy i do tego w ładniejsze dni jedziemy z rękawicą :|

 

Jak się furmanka ubrudzi mocniej to spróbuję jeszcze stężania 1:2 i czystej piany :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tez np na poczatku sie nie polubilem z pianownica ( PA ) i karcherem moim, gdyz jest troche slabiutki jak sie okazalo. Niby piana moglabybyc lepsza i dluzej siedziec, ale jako prewash jest jak znalazl, potem i tak zawsze lece na 2 wiaderka. Podejrzewam i z tego co obserwuje jako taki prewash spisuje sie idealnie , caly wiekszy brud czy luzne osady zdejmuje , wiec bez stresu mozna przejsc do mycia wlasciwego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam mi z 100ml piany + 500ml wody wystarczyło na wypianowanie 2 samochodów kombi.

Myślę że wydajność nie jest wcale zła - no i szybko się to robi, 2 minuty i po sprawie 8-)

 

Ja kupiłem pianownicę po tym jak przyszło mi myć auto po zimie. Tego syfu nie zmyjesz bezpiecznie bez piany a jak lakier jest ładny to żal go rysować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole dac 2 x tyle piany i to przebolec, ale pokrywac auto 10 x szybciej piana anizeli jakbym mial recznie pompowac. Wiadomo jakbym nie mial myjki cisnieniowej to bym sie zastanawial, ale dopoki ten karcher slaby bo slaby jest a pianownica PA kosztuje praktycznie tyle co gloria to nie rozmyslalem nad tym dlugo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił, ale ;)

- syf do zrzucenia z auta przed myciem zasadniczym to bezpiecznie można i mieszaniną z szamponem rozmiękczyć ;) od piany wymagam nieco więcej ;)

- u mnie 100ml chyba nie wystarczy ;) - sugeruję się stężeniem do ręcznej pianownicy 40ml na 1000ml wody, żeby miała szansę coś zdziałać na aucie - na 500ml pobranego roztworu z pianownicy myjka dokłada mi 4,5 litra wody ;) Ale to w weekend sobie jeszcze popróbuję, bo może mniejsze stężenie ale dłużej ("lepiej"?) podziała na brud? się zobaczy :)

- ja mam Marolexa przerobionego pod sprężarkę, więc nie jest to wcale 10 razy szybciej ;) ale fakt, na pewno szybciej i wygodniej :good:

 

Nic to, w weekend się jeszcze raz popatrzy ;) Dla każdego coś miłego, a jak nie podejdzie, to ktoś na giełdzie może się ucieszy bardziej ode mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda myjka jest inna. Inne jest tez cisnienie na zasilaniu, srednice i dlugosci wezy, itd itd...

Tak z ciekawosci, szukalem ostatnio jaka wydajnosc na min ma sredniej wielkosci Karcher.

Wyszlo mi ok 7l/min.

Nie mam jak tego sprawdzic, ale ciekawi mnie, ile roztworu wyciagnie woda w czasie 1 min?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś pierwszy raz użyłem zakupionej pianownicy Epoca i Fruita (ok 80ml na 1,5L), piana była jako taka (choć nie mam doświadczenia, wiec ciężko porównać), ale wystarczyło na polowe auta, nawet mniej....

Coś nie tak, czy tak to wygląda z pianownicami ręcznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zaczynam dopiero moja przygode z myciem, czyszczeniem samochodu i mam prosbe.

Nakierujcie mnie gdzie moge zapytac, doradzic sie w sprawie?

 

Posiadam myjke karcher 2.98 plus pianownice PA.

Potrzebuje informacji poza wyborem piany - bo najprawdopodobniej zamowie shiny garage fruit snow foam, jakich srodkow uzywac albo od czego zaczac mycie, czyszczenie samochodu z zewnatrz. Nie chce od razu zaczynac pelen detailing ale wejsc w temat etapami :)

Samochod moj widzial tylko i wylacznie myjki 24h oraz woskowanie z tych myjek.

Jako ze efekty bywaja rozne i przewaznie samochod zostaje nie umyty, chcialem wykorzystac to co mam w domu.

 

Czy polecacie jesli tak to jakie woski do nanoszenia przez myjki z pojemnikiem na chemie?

Wiem ze moja zabawe powinienem zaczac od dokladnego umycia, wyglinkowania i wyczyszczenia samochodu, na chwile obecna troche mnie to przeraza. Ilosc pracy i w ogole. Nie wiem czy zdecyduje sie na wosk ale chcialbym zaczac bardziej dbac o samochod :). Na pewno musze poza piana i myjka popracowac wiaderkiem i rekawiczka aby dokladnie umyc, ale praca poswiecona raz na jakis czas da duze lepsze efekty przy samej pianie :D

 

Pozdrawiam i jesli zle umiescilem post prosze o wyrozumialosc i przeniesienie do odpowiedniego dzialu.

FredzioPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.