Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

faraon3021 rozcieńczenie zgodne z napisem na opakowaniu czyli 1;1 ma 1;2 ,ale na prawdę idealnie czyste nie używam szczotki wogóle.Fakt nie dopisałem,że w tym roku zaniedbałem wosk i inne ochrony.stosuje tylko po każdym ww myciu szybki wosk.I orginalne rozcieńczenie jest nieco wodniste przydałoby się trochę apc dla gęstrzej piany,a i tak daje radę. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt ze nie jestes w stanie dotrzec strumieniem wody do zakamarkow auta pod kazdym katem. Za to przy wycieraniu zbierasz nie zmyty brud na recznik, i fundujesz sobie kolejne siatki slicznych rysek.

Uwierz na slowo, albo zrob sobie test " bialej mikrofibry" :-]

Kiedy uznasz samochod za czysty przetrzyj go QD na bialej (jasnej) fibrze, a sam przekonasz sie ze nie jest tak fajnie jak bys chcial.

Brud ktory zostaje na lakierze, nawarstwia sie, zapycha wosk zmniejszajac jego wlasciwosci i psujac wizualny efekt.

Na lakierze bez zabezpieczenia jest jeszcze gorzej bo zanieczyszczenia utrawalaja sie a czesc z nich, jak to zwykla robic chemia wchodzi z nim w rozne niepozadane reakcje.

W tzw filmie drogowym jest chyba cala tablica Mendelejewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest dużo racji w tym co piszesz-ale -zawsze po umyciu sprawdzam np dłonią przed wycieraniem MF czy nic nie czuć po dłonią np piasku i nie czuć.Dodatkowo nie mam białej MF ale mam jasno niebieską lub żółta.I po wytarciu tak samo czysta jak przed.więc świadczy to o mojej racji.Napewno jest jak piszesz masz więkęsze doświadczenie niż ja ,ale reasumując szybkość z jaką umyje się auto i efekt końcowy/dla mnie bez zastrzeżeń/suma sumarum dwadzieścia minut i ma dwa auta w /rodzinie/umyte.Więc taki sposób na "szybko"jak najbardziej godny polecenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobiepan, Twoj lakier - Twoj wybor :) i szanuje to.

zawsze po umyciu sprawdzam np dłonią przed wycieraniem MF czy nic nie czuć po dłonią np piasku i nie czuć.

Przy kolejnym myciu zrob to samo w rekawiczce foliowej, takiej jak masz na stacjach benzynowych do tankowania.

Pewnie poczujesz roznice ;) zwlaszcza przy nadkolach, blotnikach, progach, zderzakach czy dolach drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Nie zapytałbym Panowie inaczej ile wam zajmuje mycie auta Waszymi sposobami?.Napewno wieleeeee dłużej niż mnie.Napewno nie po 10 min.na auto.Efekt dla mnie wystarczający i zajęty na to czas - tak samo.

 

Myślę, że takie teksty na tym forum są co najmniej nie na miejscu... Po co w ogóle rejestrowałeś się na forum kosmetyki samochodowej skoro dla Ciebie idealnie czyste auto jest po myciu na bezdotyku? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest dużo racji w tym co piszesz-ale -zawsze po umyciu sprawdzam np dłonią przed wycieraniem MF czy nic nie czuć po dłonią np piasku i nie czuć.Dodatkowo nie mam białej MF ale mam jasno niebieską lub żółta.I po wytarciu tak samo czysta jak przed.więc świadczy to o mojej racji.Napewno jest jak piszesz masz więkęsze doświadczenie niż ja ,ale reasumując szybkość z jaką umyje się auto i efekt końcowy/dla mnie bez zastrzeżeń/suma sumarum dwadzieścia minut i ma dwa auta w /rodzinie/umyte.Więc taki sposób na "szybko"jak najbardziej godny polecenia. :)

 

nie wierze, ze masz czysta mikrofibre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jederek nie zwykłem w życiu mijać się z prawdą.Fakt na początku jak eksperymentowałem z ilością piany zdarzała się brudna.

sobka01 nie wszyscy tu myją auta po 6-8 godzin i kasują za to 300-500 zł.Niektórzy mają tylko dwa auta w rodzinie i takie mycie jak opisuję jest błyskawiczne i w 100% IDEALNE.Tak każdy może "idealnie" inaczej widzieć.Lecz skoro MF przy wycieraniu czysta-czego chcieć więcej??.Przynajmniej mnie wystarcza!!!.Porady Wasze i mnie się bazdzo przydają jak 3-4 razy w roku naprawdę chcę położyć np wosk wówczas podstawowe mycie i dwa wiadra glinkowania itd kolejność jak w książce pisze.Lecz do regularnego częstego mycia mój sposób 100% wystarcza.Ponadto zdrowych wesołych Świąt Wam wszystkim.Pozdrawiam. :):good::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matek55 właśnie piana mogła by być gęściejsza.Nie jest zła ,ale też nie taka jak na niektórych filmikach-taka gęsta jak pianka do golenia.Mam zamiar zakupić jakiś apc bo tym chyba można ją zagęścić.Ona nie ma słynnego PH O.Więc pewnie jak pisze faraon zmywa woski sealanty.Jak cały czas pisze wyjatkowo w tym roku odpuściłem twardy wosk na zimę więc mnie myje szybko i dokładnie.W zamian za twardy wosk po każdym myciu stosuję QD-szybki wosk.Co do plastików i chromów po jednym sezonie stosowania-nic nie zauważyłem niepokojącego.

A kiedyś jak miałem nawoskowane auto i stosowałem słynne tu pianę PH neutral i auto nią umyte było jak na bezdotyku ich środkami.Czyli do d... .MF podczas wycierania -oczywiście brudna. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak najlepiej dawkować ValetPRO pH Neutral do pianownicy PA?

 

Od 1:25 do 1:15 w opryskiwaczu, podobnie w pianownicy, z tym, że tutaj pianownica ma regulację przepływu wody i końcowe rozcieńczenie zależy od tego ustawienia. My osobiscie wlewamy do zbiornika około 2 cm piany, reszte uzupełniamy wodą i regulujemy przepływ w razie potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką kupić wmiarę budżetową pianę aktywną która dawała by dobre efekty w połączeniu z marolexem-fajnie by było jak by dostępna była w marketach(odpadają koszty przesyłki) Ważne żeby w miarę dobrze domywała, nie zżerała wosku i portfela :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.