Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz spryskać samochód mieszanką piany z wodą (taką jak do ręcznej pianownicy) ze zwykłego opryskiwacza/atomizera i to wystarczy :good: ja ostatnio specjalnie wyciągnąłem po jednym filcu z pianownic, żeby piana była bardziej mokra ;) w prewashu chodzi o to, żeby ten brud namoczyć dobrze chemią i żeby ta mokra warstwa się utrzymała jak najdłużej na lakierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź lecz przeczytałem ostatnie strony i tematy dotyczą pianownic ręcznych

a mi chodzi o taką co się używa z myjką ciśnieniową (karcher)....

Chyba że to bez różnicy 90ml płynu na 900ml wody????

Cy taka ilość starczy przelecieć całe auto aby był efekt????.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę trzeba robić stężenie ok 10% do MF przy pianownicy PA? Na ile litr takiego roztworu wystarczy? Przy cenie MF to dość nieekonomiczne :P Np do ręcznej pianownicy wystarczy jakieś 40-50ml na litr wody i mamy piankę ;)

 

ps mam pytanko, czy piana o PH 12,5 w stężeniu 2-3% zmyje wosk z karoserii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Planuję taki zakup pianownica Epoca i piana Valet Pro Snow, chciałem się dowiedzieć jak dawkować pianę uzyskać dobry efekt i by nie była " za mocna " w sensie pożerania wosku.

 

Pozdrawiam

 

Jaką masz pianę na myśli, ValetPRO pH Neutral Snow Foam, Advanced Neutral czy Snow Foam Combo 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Czy aktywna piana radzi sobie z zaschnietym brudem na nie mytym, aucie przez jakieś 2 miesiące ? generalnie jeźdże na bezdotyk spłukac auto wodą ale po wyschnięciu auto jest nie wiele czystsze niż przedtem. I tak pomyslałem zakupić ręczną pianownicę, aczkolwiek niewiem czy piana da radę z takim brudem, wiekszosć filmików jakie widziałem w różnymi pianami stosowana była na lekko brudnym aucie lub wręcz czystym, co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie ?

Piana nie myje, a jedynie ulatwia wlasciwe mycie, zmiekczajac i brud i powodujac jego wstepne odklejenie od podloza.

Reszte przy delikatnym zabrudzeniu (zakurzeniu) ma zalatwic wysokie cisnienie z myjki, lub szampon i dwa wiadra przy silniejszych albo bardziej utrwalonych zabrudzeniach .

Oczywiscie caly czas chodzi o bezpieczne mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W1Michal ja ci napiszę tak Także słyszłem,że to ma być mycie wstepne ,potem dwa wiadra itd.Sam myję od roku pianą tenzi i naprawde daje radę .Tylko piana potem zmycie i jest czyste.PO myjce jest takie jak piszesz-podmyte.Fakt ,że ja mam profesionalną PA i myjką ciśnieniowa koło domu.Ale tylko samo pianą i nie muszę myć recznie.Super szybko i ok. Wszystko idealnie domyte.Także mocno brudne auta. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko samo pianą i nie muszę myć recznie.Super szybko i ok. Wszystko idealnie domyte.Także mocno brudne auta.

Nie przesadzasz z tym "idealnie czyste"?

Nawet jesli dasz silna piane i domyje wiecej to ucierpi na tym wosk, dressingi, wycieraczki itd itd.

Dodatkowo nie wiem co na to chromy, plastiki, polerowane aluminium, uszczelki itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję taki zakup pianownica Epoca i piana Valet Pro Snow, chciałem się dowiedzieć jak dawkować pianę uzyskać dobry efekt i by nie była " za mocna " w sensie pożerania wosku.

 

Pozdrawiam

 

Jaką masz pianę na myśli, ValetPRO pH Neutral Snow Foam, Advanced Neutral czy Snow Foam Combo 2 ?

 

Mam na myśli pianę ValetPRO pH Neutral Snow Foam.

 

Jak myślicie czy 1,5 litra w pianownicy Epoca wystarczy by "obskoczyć" Golfa IV Kombi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.